Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

Gig

Jedničku mám radši. Ne proto, že jednička je zpravidla lepší. Ale já mám radši tu hnědožlutou barvu. Toto pokračování je zelenější. Ale v rámci dvojic Spencer-Hill a westernu spolu s Pravou a levou rukou nejlepší série. ()

4567arthur

"Ach děkuji synu, kdyby byl každý tak šlechetný jako vy!... Joo já vím, to by jste se nechali přepadávat vod rána do večera!" Bratři Malý Joe a Bambino se rozhodnou zastavit na návštěvu v rodné chatrči. Bambino ještě cestou stačí ukrást pár koní. Malý Joe však přijíždí s prázdnou, takže se rodiče začínají strachovat o jeho budoucnost. Otec sice Joea nabádá, že krádeže koní jsou perspektivní zaměstnání, ale tomu „slušná" práce nevoní. Joe s Bambinem odjíždí do blízkého města za zábavou. V tamním saloonu Joe objeví svůj talent falešného hráče pokeru. Za vyhrané peníze oba bratři změní svůj zevnějšek, takže vypadají jako federální agenti Washingtonu. Obě ruce ďábla se vydají do San Jose procvičit Joea v krádeži koní. Ve městě se dozvídají od místních lidí o zvláštní misionářské stanici, kde jsou věřící biti jako žito. A tak nezbývá, než aby tam ďábel poslal obě svoje ruce. Volné pokračování Pravý a levý ruky se v kinech promítalo už v roce 1979, tedy o čtrnáct let dříve, jak jeho předchůdce. Pokračování nám přinese opět skvělou hudbu, pár známých tváří a úctyhodnou legraci! Scénky u rodičů hlavní nesmrtelný dvojky jsou moje z celého snímku úplně ty nejoblíbenější! "Podívej.. na tvým místě bych ho utopil rovnou v tý vaně a máš pokoj ne ?... Ee, přece bys nevěřil nějakejm kecům! Mami ?!" ()

superzurda

Kvalitní pokračování kvalitního filmu. Okradení banditi a následné rodinné setkání, kam bandité vtrhnou jako nezvaní hosté. Je to jeden z mála filmu, kde jsou narušitelé odraženi a ještě okradeni. Nejlepší je scéna S+H večeří v nejdražším podniku ve městě. ,,Kdyby byl každý tak šlechetný jako vy." ,,Tak byste se nechali přepadávat častějc." ()

Charlie.Harper

Títo chlapci ma hádam nikdy neprestanú baviť. Ostrieľaná dvojica ktorá navždy ostane klasikou. Čokoľvek čo títo dvaja natočili sa mi páčilo. Bezo hladu na to či western alebo z iného prostredia. Niekedy mam pocit že keby nestarli a stále by točili filmy tak by to bolo prinajhoršom kukatelné. Najviac ma vždy dostanú zvuky tej zeleniny čo tam z poza kamery trieskajú pri tom ako sa bijú. ()

Bounder

Dle mého možná lepší než první díl "Pravá a levá ruka ďábla" už od začátku si film drží své kouzlo a tempo , rvačky se kupodivu nepodobají prvnímu dílu a to je dobře. ()

japekli

Tenhle film bylo moje první sestkání s tou úžasnou dvojicí a vzhledem k tomu, že jsem byl asi desetiletej harant, Terence se stal, díky tomu, skoro "nejvyšším". ()

paddy35

Terence Hill na vrcholu své kariéry předvádí to nejlepší, co v něm je. Nezaostává ani Bude Spencer. Veselé rvačky dokážou vyvolat výbuchy smíchu za každé situace. Velmi povedený spaghetti western. ()

PeteBuck

Tu v podstate platí, čo som povedal o prvom filme, až na to, že druhá polovica filmu je trochu slabšia. Ale stále vynikajúca. Na druhej strane sú tu okamihy, ktoré presahujú aj prvý film (poker s Wild Card Hendrixom, alebo scéna v reštaurácii atď.) ale končí to melou tak typickou pre Buda a Terenca. Vynikajúce pokračovanie. Ak by držali pokračovania na takejto kvalite, tak mohli spraviť aj trojku. Ale radšej to zapichli tu. Asi už nemali čo povedať. ()

Pe!eter

Nevim jestli to má někdo podobně, ale u mě ten film vzbuzuje ohromnou chuť k jídlu :-D a to už od první scény s fazolema. ()

jojto

Stále si rád pozriem klasické špageti a spenserovky. Nerozčuľujem sa nad dejom, réžiou, kamerou, trikmi, ba dokonca ani nejakou propagandou. Zaspím pokojne a chrapkám si sťa batoľa. ()

Canniosh

Oproti "prvnímu dílu" Pravá a levá ruka ďábla je tento film nudný, bez pointy i bez humoru. Nebýt blbých ksichtů a grimas Buda Spencera, tak by tento film byl úplně marný. Takhle dávám 3* víceméně z nostalgie, jinak je to tak 50%. ()

Chlo0opek

Rozhodně lepší než Pravá a levá ruka... Již je zde patrný ten pravý humor Terence a Buda, jak má být. Taková příjemná oddychovka. Lepší 3*. ()

Grond_

Klasika, Terence Hill a Bud Spencer málokedy sklamú . Film stvorený na pobavenie, oddýchnutie a spríjemnenie dňa. Nič viac, nič menej. 70 %. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer