Top Gear: Indický speciál

(pořad)
  • Velká Británie Top Gear: India Special
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2011, 88 min

Další ze série speciálů v rámci známého motoristického pořadu. Tentokrát natáčela a řídila vše možné známá trojice ztřštěných moderátorů v daleké Indii. Opět přijde řada na naprosto netradiční disciplíny okořeněné správnou dávkou britského humoru. Čeká vás soutěž v rozvozu jídel pomocí automobilu a vlaku nebo "vylepšení" vlakových souprav prostřednictvím reklamních billboardů. Došlo také na klasický motoristický závod starými vozy za účasti místních, kteří se závodu účastnili v tom nejroztodivnějším, co se na indických silnicích vůbec může objevit. (Paity)

Judy24

Podle mě nejhorší ze všech speciálů. Spousta věcí vypadá trochu moc nahraně (průšvih s nápisy na vlacích jako jeden příklad za všechny). V rámci televizní zábavy nicméně pořád vysoký nadprůměr. ()

Renie42

Stejně dobrý jako jiné speciály, ale ten jejich úkol propagovat Británii sem tam klesl na hladinu trapnosti, ale dalo se to vydržet. Nádherné záběry z Nepálu a ošklivě zaplněné a přecpané silnice v Indii ukazovali rozmanitost celé země. ()

ElPajo

Pro mě jednoznačně nejlepší speciál a zároveň epizoda Top Gearu, kterou jsem kdy viděl. Perfetně vyrovnané všechny aspekty speciálu z něj dělají jedinečný koncept, která nemá podle mě obdoby. Nekončící smršť naprosto střeštěných, na hlavu padlých, ujetých, infantilních a hlavně geniálních nápadů s precizním vyvedením i těch nejmenších detailů (transparenty na vlaku, design aut, Jeremy a jeho zvýšení světlé výšky u Jaguáru, naviják na Mini, Jamesovo rezerva na Rollsu, všudypřítomná Jamesovo sekačka....), příběh tří kamarádů, kteří se vydali za dobrodružstvím a věřím, že já nejsem jedinej, kdo si při sledování Indicého Speciálu říkal - kéž by mě někdy vzali hoši sebou! Příběh tří kamarádů, kteří si dělají naschvály, kde jen to jde - obzvlášť, a nebo právě proto, když náhradní vůz pro výpravu je Austin Allegro, nebo když někomu na rozdíl od ostatních perfektně funguje klimatizace. A pak auta. Od chvíle, kdy jsem viděl prvních pár minut speciálu jsem přestal toužit po supersportech, po Range Roveru, po Aston Martinu. Od chvíle, kdy jsem viděl prvních pár minut netoužím po ničem jiném, než se svézt, nedej bože vlastnit, Jaguár XJS nebo dokonce Rolls Royce Silver Shadow natřenej na zeleno a s vlaječkama v předním nárazníku. A pak je tu samotná Indie. Lepší kulisy si hošové snad ani vybrat nemohli, a díky nim, nejde jen o auta, a tři blby co si spojí brzdu s klaksonem, takže při brždění jeden z nich neustále troubí. Je to o krásách pro nás strašně vzdálené země, jak kulturně tak geograficky. Stejný scénář kdekoliv jinde by nefungoval tak, jak funguje v Indii. Speciál jsem viděl asi 14x a možná, že dneska si ho pustím znovu. Už jen pro posledních několik minut, který byly skoro až dojemný, v kombinaci s naprosto perfektním soundtrackem. Záběr třech aut, stojících na úpatí Tibetu bych si dal na zeď, kdybych existoval v odpovídajícím formátu :) ()

Vitasex

Taková Top Gear klasika. Kluci ukazují své inovativní já a nemůže to skončit jinak než špatně, ale divák se baví. ()

Karel.Racek

Prostě klasika z dílny Top Gearu. Jen mě hodně s--e jak si ti dva dělaj kozy z Jamese Maye. Jasně, chápu že tento tip pořadu vyžaduje nákého obětního beránka ale někdy jedou dost přes čáru. ()