Všichni se chtějí zamilovat, jenže se to jaksi nedaří. Nejblíže byl spisovatel Joe, který na prázdninách v Benátkách potkal úžasnou Von. Díky své dceři z prvního manželství DJ, která znala Voninu terapeutku a ochotně svému otci radila, jim to moc klapalo. Joe byl ale až příliš dokonalý. Zato DJ se zamilovává prakticky na počkání - gondoliér, mladík na letišti, kdo by to počítal. Její nevlastní sestra Skylar zase nejdřív spolkla zásnubní prsten a o pár dnů později ji okouzlil propuštěný trestanec. Když před ní vykradl obchod, bylo po lásce. Ale to zdaleka není všechno, vás v této báječné komedii čeká. Až se na konci filmu vysíleni smíchem seberete z podlahy, napadne vás, jestli se geniální autor Woody Allen už konečně úplně nezbláznil. (Bonton Home Video)

HiddenDragon

"Nevideli jsme se pri joggingu?" "Jo, ja jsem ten s infarktem." "Vy zijete! Mela jsem starosti." "Nic to nebylo, v hotelu mi spravce naolejoval pacemaker." :-)) Allen v 90. letech experimentuje a po krimikomedii a gangsterce natocil...wtf muzikal! :) No hned na zacatek musim rict, ze to bylo misty zvlastni. Ne vylozene spatne....ale asi jakoby se Klicko snazil fusovat do baletu :) Proste mi pisnickova cisla prisla jak nejake playbacky - ovsem pokud to vazne zpivaji oni, klobouk dolu. Jako celek je to ale slusne a ma to ty spravne Woodyho forky. Je to oda na strasti a radosti lasky, takovy majovy film bych rekl. A jenom tech hercu - at uz tehdy slavnych nebo se teprv prosazujicich. Hvezdy 90. let jako J. Roberts, G. Hawn, D. Barrymore. Ale i mladicka N. Portman, E. Norton a dalsi. Pribehem provazi Djuna (Lyonneova), dcera Goldie a Allena ve filmu. Ti jsou ovsem rozvedeni, a tak cela squadra zijici v luxusnim penthousu v NYC i se svou nemeckou sluzkou pripomina serial "Krok za krokem". Dej se tentokrat z velke casti odehrava i v Benatkach a Parizi, coz pusobi opravdu romanticky. Jen mi pri zamysleni na konci filmu porad vrtalo hlavou, jak muzou byt dve Aldovy filmove dcery z prvniho manzelstvi (Portmanova. Hoffmannova) mladsi nez dcera z aktualniho svazku s Hawnovou (Barrymorova). No - cert to vem, v lasce je asi mozne vsechno :) anebo jsem to spatne pochopil, nevim :) ()

santiamén

6.5/10 Těžké hodnocení, protože tento neobvyklý muzikál s nepěvci má něco do sebe, typicky allenovský humor a neurotické chování postav se podařilo zachovat, ale při sledování jsem se stihla i nudit, tak mi nezbývá než konstatovat, že Woody nasadil sám sobě laťku příliš vysoko a tady se jí nepodařilo dosáhnout. Obsazení je luxusní, herecky není co vytknout (až na toporná muzikálová čísla - zpívat tady nijak zvlášť neumí nikdo). Obsahově je film zábavný a vlastně by mě bavil daleko víc ironicky právě bez muzikálových vložek, které nejsou pro děj nijak potřeba, ničím nevynikají, nemůžou se ani náhodou rovnat kvalitě běžné muzikálové produkce a až na výjimky (pohřební síň, bratři Marxové, závěrečná scéna na břehu Seiny) mi odváděly pozornost jinam. ()

Madison

Woody Allen je môjho srdca šampión a dokazuje mi to skoro každým jedným filmom. V tomto muzikále si na chvíľku odskočil od štipľavej satiry (aj keď sa jej nie úplne vyhol) a dal priestor hollywoodskej melanchólii zo starých muzikálnych klenotov, čo sa odzrkadľuje v každej romantickej scéne medzi Edwardom a Drew, Woodym a Juliou a zároveň ju perfektne vyhrocuje rodinnými problémami - hašterenie otca so synom o tom, kto je republikán a kto demokrat, bolo priam skvostné! - akoby vystrihnutými zo súčasného života. Táto snímka je plná lásky, plná porozumenia a dobrosrdečnosti a hoci Woody zase tápal v umení a filozofii, hľadal princípy, zákonitosti, príčiny, následky, dôvody,.............. jeho nezvyklý cit pre dojemnú atmosféru ma do týchto rôznorodých rodinných príbehov úplne ponoril. ()

tomtomtoma

Film "Všichni říkají: Miluji tě" je klaunovou sarkastickou poznámkou k romantickému muzikálu v distanční fázi předpokladu populární kultury. A tak klaun namotává na špejle růžovou cukrovou vatu, cirkusová kapela břinká ke slavnostnímu defilé lidského shonu a snažení, kterému se říká láska, a vyvolávač láká na pestrobarevné varietní křepčení. Klaun se rozhýřil u filmového žánru, karikatury tak prožívají stereotypy až do posledního vzdechu osobní zkušenosti a v obratech groteskního ochmýření. Klaun dokáže podbarvit rozkošné absurdity lásky a slouží mše za romantickou ironii, poté dychtivě znevažuje estrádní pompézností cirkusové manéže, přizpůsobil se pop-kultuře, vesele poskakuje na jedné noze kolem kruhu lásky a rozhazuje mezi diváky, za jejich nadšeného jásotu a frenetického potlesku, cukrkandle ze sněhobílých kornoutů. Klaun sic zlehčuje, ale rozdává k tomu i perníková srdce a sentimentální pohlazení. Průvodcem klaunova proslazeného dovádění je Djuna Berlín alias DJ (zajímavá Natasha Lyonne), dospívající slečna z liberální rodiny z vyššího středního stavu. Klaun si neodpustí své zlomyslnosti a dívčí mládí nechává vláčet pudy a pocity osudovosti v nadšené seznamování se s životem a intimitou světa. Hlavní mužskou postavou je Joe Berlin (příjemný Woody Allen), Djunin otec a spisovatel, pohybující se na trase Paříž - New York. Osamělost se tklivě ptá po důvodech netrvanlivého naplnění intimně romantických potřeb vnitřního světa. Klaun kuje pikle. Výraznou postavou příběhu je Bob Dandridge (velmi příjemný Alan Alda), Joeův nejlepší kamarád a úspěšný právník se šťastným intimním životem a mnohou starostí s tělesně citovým probouzením jeho četných potomků do života. Důležitou postavou je Von Sidell (zajímavá Julia Roberts), atraktivní kunsthistorička, křehká milovnice Tintoretta a Joeovo benátské osvěžení pochybující naděje a romantické potřeby. Klaun si neodpouští ironickou jízlivost. Významnou postavou je Skylar Dandridge (příjemná Drew Barrymore), mladá a zasnoubená Bobova dcerka. Pud se tu ale dostává do zásadního konfliktu s rozumem a stavovským očekáváním. Výraznou postavou je taktéž Steffi Dandridge (velmi zajímavá Goldie Hawn), bývalá Joeova a současná Bobova manželka. Dobrý původ, finanční nezávislost a spořádanost dobročinné menažérie ctihodné společnosti. K výraznějším patří také Holden Spence (příjemný Edward Norton), vytříbeně vychovaný a stavovsky výhodný snoubenec Skylar. A velmi výraznou postavičkou jest Charles Ferry (zajímavý Tim Roth), sociopat, a díky úsilí Steffi propuštěný vězeň. Láska a romantická představa dostávají klaunův nezbedný rozměr. Z dalších rolí: méně šťastnější Bobova dcerka - dvojče Laura Dandridge (Natalie Portman) a více šťastnější Lane Dandridge (Gaby Hoffmann), momentální mozkovou nehodou rebelující Bobův syn Scott Dandridge (Lukas Haas), věkem již zmatený dědeček (Patrick Cranshaw), tak disciplinovaná hospodyně Frieda (Trude Klein), či rodiče Holdena a ctihodní rodinní přátelé Arnold a Lynn Spenceovy (David Ogden Stiers a Scotty Bloch). Všichni říkají: Miluji tě, to je klaunova sarkastická náruživost a karikaturní odlehčení jím vybraného filmového žánru ve smířlivějších požadavcích pop-kultury. Aneb intimní hledání a sebepoznávání dospívajících dítek vyššího středního stavu a vztahové hašteření. Klaun těží ze své rutiny a zástupu populárních jmen. () (méně) (více)

Tessie

Občas mám na filmy vysoké nároky, obžvláště na ty, ve kterých si hraje spousta herců na jednom písečku. To byla možná trošku chyba, protože každý z nich chtěl vyniknout a mě to prostě přišlo přeplácané. Příliš mnoho překřičených dialogů, otřesná scéna u řeky.. Jediná scéna, kterou si budu asi pamatovat, je ta s holčičkou převlečenou za banán.. Víc si z toho filmu asi nedokážu odnést. Možná ještě špatnou vzpomínku na moment, kdy Julia Roberts musela políbit o 32 let staršího muže. Dyť to bylo nevkusné a hrozné! ()

• Woody Allen neřekl nikomu z herců, že se jedná o muzikál, dokud nepodepsali smlouvu. (D3VIL)