Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

Nikki.Nikx

"In London, everyone is different, but it means anyone can fit in." Což je pravda pravdoucí. V Londýně není nic divného. Proto první zkušenosti medvěda na nádraží, kde si ho pomalu ani nikdo nevšimne, jsou v tomhle městě zcela reálný. Kdybyste tu takového Mr. Paddingtona potkali, tak ho pěkně pozdravíte, a bez většího povšimnutí pokračujete v usrkávání ranní kávy a čtení denního tisku. Jinak pěkně zpracovaný rodinný film. Hodně barevný, hodně britský....snad už asi ani víc britský být nemohl. Pro mě slušná a nenáročná oddechovka. Jen si myslím, že by se dalo vykřesat víc vtipu, toho tam bylo poněkud poskrovnu. ()

srolyma

Veselé příhody malého mluvícího medvídka z peruánské džungle (nechme stranou, že džungle v Peru, pokud tam vůbec nějaká je, tak asi nebude zrovna domovem medvědů - ať už mluvících nebo mručících), který je vyslán starou mluvící medvědí tetičkou do Londýna, aby tu našel nový domov. Neznalost nového prostředí je zdrojem spousty humorných situací a veselých katastrof. Jo, zní to jako pěkná kravina, ale kupodivu to vůbec nebylo špatné. Po delší době jsem se u dětského filmu celkem slušně bavil. ()

maniacxl

Rodinný sendvič s marmeládou a chlupů z medvědí řitě.No trochu mně sralo,že nikdo neřeší mluvícího medvěda v Londýně,a jen tak v klidu ho přehlíží,žduchají do něj a vůbec je to nerozhodí.To já bych se ho aspoň zeptal,kam má namířeno a jesti nemá třeba hlad,mno......Ale jinak jsem se nenudil,neboť britové a jejich suchý(místy i dost mokrý)humor mě dostával. Díky tomu, že je to cíleno opravdu jako rodinný film i pro nejmenší, tak jsou ale hrany pověstného britského humoru až příliš obroušeny,i když to medvědí čištění uší kartáčkem bylo na hraně.Nicole Kidman mi tam moc nesedla,ale budiž.Takže kdyby byl tenhle sendvič i s masem,možná bych se ho nažral více,protože když už musím marmeládu,tak jedině jahodovou!60%. ()

Spilif

Ten medvěd je vážně boží, a musím uznat že jako rodiný film toto plní svoji úlohu na 100%. A sází prostě na vtip a roztomilost. Jo bylo to vážně dobrý co dodat. Všichni co hledají něco čím zabavit rozjívené dítko tak myslím, že tohle je trefa do černého:) ()

mikessc

Strašne ma to chytilo za srdce , perfektna rozprávka pre deti aj dospelých. Podla traileru som čakal ,že to bude viac vtipné ale film rozhodne nenudil a určite som ho nepozeral posledný krát. Najkrajšia rozprávka roka 100% ()

t.b.kat

Neoriginální, stokrát viděné, jen s jiným zvířetem ( Beethoven, 101 dalmatinů atd.). Zpracování a herecké vystupování solidní, vtip horší, pro děti to ujde. 2* ()

Don Maty

Ak to hodnotíme v rámci žánru rodinných filmov :) tak je to dokonalé dielo. Snáď najchutnejšia a najmilšia postavička po dĺhej dĺhej dobe...4 ()

wallax

Príjemná komédia o sympatickom mackovi. Pripomenula mi Tučniakov pána Poppera ktorý bol tiež celkom sviežim závanom v tomto druhu animovano-hraných komédií. Neurazí ale ani zvlášť nenadchne. ()

m.xFuck

Jednoduchá rodinná komedie o medvídkovi z Peru v Londýně. Humor přiměřený, look snesitelný, kamera příjemná a hudba dobrá. A pozor deviza nejvyšší, možná to nevyvolává salvy smíchu, ale ten humor není trapný a to je zatraceně hodně. ()

blondboss

Páni moji, to čo bolooo?!!! Konečne britská komédia, pri ktorej som krochkal blahom a pri ktorej som sa hádam ani na minútku nenudil. Krásny motív, nádherne vizuálne podmanivý medvedík Paddington a neskutočne milá atmosféra, ktorá je ako stvorená na sviatočné, najlepšie vianočné posedenie s rodinou. Strašne sa mi to páčilo a dokázal by som si hneď pustiť aj trilógiu, lebo na toho medveďa by som dokázal pozerať hodiny. Keby tam nebolo pár naozaj naivných scén, tak z fleku 5 hviezd. U mňa jeden z najlepších rodinných filmov, aké som doteraz videl. 80 % ()

Zoltar78

Velmi příjemný a milý filmeček. Takhle si představuju ideální rodinnou podívanou. Paddington je prostě k sežrání :-D! ()

Meow86

Huňatý rodinný příběh se sladkou marmeládovou příchutí a s naprosto precizním propojením animované a hrané sekvence. "Každá rodina by měla mít den marmelády." ()

lobo87

Paddington je roztomilosť sama. Kto si tohto medvedíka nezamiloval, nemá srdce na svojom mieste. Takto má vyzerať príjemný film pre celú rodinu... 70% ()

Plaque

Bolo to milé, vtipné, rodinné a neviem, či som spomínal, že milé. Presne také, aké tieto filmy na nedeľné poobedie s rodinou majú byť. A to hovorí asi za všetko, nie? ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)