Svéráz národního lovu v zimě

• Česko Svéráz národního lovu v zimním období (festivalový název) (více)

Třetí díl slavné komediální série. Do třetice všeho ožralého! Slavnou komediální trilogii Alexandra Rogožkina završil v roce 2000 snímek, který si svými absurdními situacemi v ničem nezadá s předchozími dvěma díly. Známá společnost, jako vždy vydatně zásobená vodkou, zavítala do zasněženého Kuzmičova revíru. Lovecké záměry jim tentokrát komplikují ekologičtí revizoři s korpulentní dámou v čele. Aby prolomil bariéry, rozhodne se jim Kuzmič ze přispění samorostlého generála Michaljiče ukázat, jak vypadá typický ruský lov. Všechno jde dobře do té doby, dokud se některý z inspektorů nerozhodne, že by si také zkusil, jak se vlastně loví. (oficiální text distributora)

fallangell

Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu. ()

Vančura

Osobně tomuto filmu nemůžu upřít to, že se mi v něm líbí jistá bezstarostná atmosféra, kterou je celý děj prodchnutý. Ať se stane cokoli, Kuzmiče a spol. to nikdy nevyvede z míry, což současně neznamená, že by na vzniklou situaci adekvátně nezareagovali - velmi sympatický rys. Jinak je mi ale komika tohoto snímku protivná a celý film v mých očích naprosto degraduje skutečnost, že je to natřikrát ohraná stejná písnička - pořád ta samá výchozí situace s někým nezasvěceným, koho je třeba v patřičném ohledu připravit o iluze - a pořádně se u toho ožrat. Za sebe nemám problém napsat, že mi většina situační komiky v tomto filmu přijde vyloženě přiblblá, a film mi dokonce připomíná mnohé české filmové hříchy z 90. let, à la třeba ty, které na svět přiváděl Jaroslav Soukup. Díkybohu, že je ta šílená doba za námi - osobně mohu jen doufat, že takové filmy už navždy patří minulosti. Důvod, proč na ně po letech koukat, už není. ()

Ja.Malachi

priklánam sa tiež k tomu že je to najslabší diel...ale má svoje čaro...len škoda toho českého dabingu...osobne považujem český dabing najlepší na filmy a na seriály slovenský,ale v tomto prípade som videl prvú polovačku v slovenčine na stv2 dakedy dááávno a bolo to geniálne!!! ani ruština sa naň nechytala,mrzí ma že nejde nikde zohnať slovenská verzia na dvd je len rus a cz...tak jedine rusky ()

Rex Mundi

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-) ()

Marius

Prvé dva diely milujem a považujem ich za ukážkový typ osobitej ruskej komédie. Bohužiaľ tento diel príbehov partie lovcov vodky nie je vôbec vtipný. Badateľne chýba Serioža a ani generál s Ľovom a Kuzmičom nie sú vo forme a pijú menej než by sa na nich patrilo. Nápad s ekológmi a kontrolou z ministerstva by bol fajn, keby neostalo len pri samotnom nápade. Interakcie týchto dvoch cudzích elementov v Kuzmičovej dači mohli byť omnoho lepšie. Dve hviezdičky za striľanie na kančie oči, vábenie jeleňa a vysekávanie ekológov z auta. 4/10 ()