Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

agassi68

Nuž, nebyť Deppa tak hodnotím ešte nižšie. Dej je ako lineárna hra. Presne viete ako sa skončí a je len otázkou času kedy. Nepriatelia jasní od začiatku, kulisy tiež. Pobavilo ma ako roztrasený slušňák a ešte k tomu účtovník, ktorý sa bojí chytiť do ruky nenabitú pištoľ zrazu začne strieľať ako Old Shatterhand :) ()

Figu

Hrozně obyčejný!!! Depp nevýraznej, příběh těžce ohranej a kvalita thrilleru mizerná! Snad jedinej Walken boduje svojí temnou zákeřností... No však taky Badham nikdy nebyl extratřída mezi rejži, tudíž se není čemu divit! Vidět bych to už určitě nechtěl, to bych se z toho taky mohl v (ne)poslední chvíli pěkně posrat!!! O prsa tři hvězdy. 50% ()

Anderton

Jednoznačne najväčším kladom tohto filmu je, že sa odohráva v reálnom čase. Ako inak obohatiť a ozvláštniť jednoduchú, tuctovú zápletku, ktorú sme videli v rôznych variáciách nespočetne krát? Stále sa ale jedná iba o solídny priemer, určený na neskorý večer v televízii a pri ktorom netreba používať mozog, aby ste si ho užili. Takže ani prevažne charakteroví Depp s Walkenom sa nemusia za toto dielko hanbiť. ()

Phobia

Jů, Johnny Depp a charismatický skorovždypadouch Christopher Walken, no to musí být skvělý film! A víte co? Nemusí a bohužel není... Právě u tohohle "thrilleru" jsem nějakých 14-15 let zpátky objevila pojem "klišé" v jeho plném významu: scénář je průhlednější než čiré sklo a předvídatelnější než působení gravitace. Tolik jsem si přála, aby mě film překvapil a agent/hajzl Walken cukrouška Deppa ve finále přečůral... hovno, hovno, zlatá rybko! No nic, "Nick of Time" jsem viděla jednou jako teenager, dodnes si pamatuju to zklamání z nenápaditosti děje a znovu se na tenhle rádoby thriller dívat nehodlám - leda bych chtěla spáchat sebevraždu nudou, ale jsou jistě i méně mučivé způsoby, jak odejít z tohoto světa. 39% ()

agathon

Hitchcockovsky neproniknutelně vystavěná past, z níž pro hrdinu není zdánlivě východiska, je originální hlavně v práci s reálným časem a dobře cítěným prostorem hotelu, v němž se prakticky celý děj odehrává. Zajímavé je kamerové pojetí s asymetrickým záběrováním a pokřivenými rakurzy. Průměrné naopak herecké výkony a "dramatická" hudba. Film ale naštěstí netrpí přehnanou délkou a jako chu´tovka před usnutím se mě to bavilo (i přes otravně rutinní dabing). ()

• Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)
  • Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)
  • Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)