Reklama

Reklama

Den Trifidů

  • Velká Británie The Day of the Triffids (více)

Dramatický příběh o nové "civilizaci", která přichází z vesmíru. Slavný román, známý film. Organická hmota se pojednou vzbouří a v podobě rostlin začne nejdříve omezovat a pak i likvidovat lidskou společnost. Původní snaha přežít a udržet se postupně přerůstá do agresivity. Ohrožené lidstvo nakonec nachází způsoby eliminace a zničí smrtelné nebezpečí. (BÄR)

(více)

Recenze (48)

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: POZOR PŘED TRIFFIDY….rostou…vědí…chodí….mluví….plíží se….a ZABÍJEJÍ!!!___Lkát nad tím, že starý monster-horror z naivní ´Zlaté éry sci-fi 50 a 60.let´ vykastroval literární předlohu Johna Wyndhama je jako posmívat se Seagalovi, že si nikdy nezahrál Hamleta. Prostě je to úplně zbytečné a kontraproduktivní. Britové i ve skromných podmínkách, kdy za nimi nestálo bohaté studio typu Universal, natočili levný horůrek, který vypadá dražší, než ve skutečnosti byl a i když už některé trikové scény hodně zestárly (pád letadla), o vyslovený průser se nejedná. Masky triffidů jsou na svoji dobu docela fajn a závěr v majákové věži obstojně graduje. Možná, že i k celkem přijatelnému výsledku přispěl i pomocný režisérský dohled legendy studia ´Hammer´ Freddieho Francise, jehož jméno se v titulkách neobjevilo. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Sračka. Nevím sice, co mě donutilo nedát odpad,ale 1* to dá. Naštěstí reputaci této brilantní knihy, napravili o 19 let později tvůrci, kteří zcela očividně věděli co adaptují a jak se to má dělat. Zde se vyjímečně rozcházím s Limou, páč i přes mou lásku v monster filmům let 50tých, je zde šáhnuto na téměř geniální předlohu a to prostě NELZE okecat. Nijak. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nepochybujem, že tento film bol aj v roku 1962 veľkým sklamaním. Predchádzajúca dekáda priniesla občas myšlienkovo aj trikovo hodnotnejšie scifi diela. Nepochybujem, že znalci predlohy považovali film za sprznenie knihy. Lenže dnes, viac ako polstoročie od premiéry, má Deň trifidov svoje béčkové, brakové čaro. Taktiež dokáže aspoň čiastočne vyvolať atmosféru hrôzy, zachvacujúcu celú zem. Horiaci Londýn, Vyľudnený Paríž, masy slepých. Samozrejme je večná škoda, že sa v tom období nenašiel režisér, ktorý by to s látkou myslel skutočne vážne a nedal tak vzniknúť dlhodobej klasike žánru. Možno dnes... ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Tak jo... film není žádný zázrak, ale mě se líbil. Líbil se mi dokonce tak moc že jsem si kvůli němu sehnal knihu Johna Wyndhama - Den Triffidů a přečetl. Za to filmu děkuju asi nejvíc. Výborná kniha. Doporučuji všem (jen se potom už nesmíte na tento film podívat jinak přibude další "odpad" do hodnocení) . ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Až na ten nesmyslně osekaný konec nemám žádný problém. Budiž mi štěstím, že jsem předlohu nečetl, protože po tom co tady vidím, asi bych hodnotil jinak. V souboji natahovaných vs. rovnočarých filmů jsem na straně kratších, ovšem s výjimkou vysvětlenou v první větě. Moc pěkná a lehká angličtina.____ Bylo jasné, že nakonec se musí objevit nějaký způsob, jak se s triffity dá bojovat - bál jsem se, aby tou zbraní nebyla třeba nějaká Mozartova skladba či podobná ptákovina. Naštěstí ne. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (5)

  • Po dokončení filmu se zjistilo, že je příliš krátký. Musela proto být dotočena celá scéna s útokem trifidů na maják. (HellFire)
  • I když byla hudba skladatela Johnnyho Douglase označena jako dodatečná, ve skutečnosti složil víc hudby než hlavní skladatel filmu Ron Goodwin. (HellFire)
  • „Den trifidů“ je nejslavnější román britského spisovatele Johna Wyndhama, vyšel v roce 1951 a byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků. Dnes se řadí do zlatého fondu sci-fi tvorby, vedle děl A. C. Clarka a Raye Bradburyho. (cyberhawk)

Reklama

Reklama