Speciální potápěčské týmy mají za úkol opravit poškozené potrubí, které po celém světě rozvádí olej a plyn. Dohromady se tedy dají 4 potápěči - Mitch, Engel, Hurst a Jones, kteří vyráží do hloubky přes 190 metrů. Závadu opraví, avšak na hladině v tu dobu řádí bouře, která potopí jejich loď. Nikdo z posádky nepřežije. Vody je spousty, kyslíku ubývá a času také. Je jen na nich, jak se zachrání. (martanius)

misterz

Komornejší podmorský survival, v ktorom síce nenájdeme žiadne bombastické vizuálne efekty, naproti tomu však poteší reálnosťou celej situácie a jej riešením. Nie je tu nič, čo by bolo vyslovene pritiahnuté za vlasy, a to vrátane prirodzeného chovania sa postáv. Musím pochváliť aj atmosféru, ktorá pri niektorých záberoch z podmorského sveta dokázala navodiť príjemné zimomriavky. Lepší priemer. 65/100 ()

kaylin

Jako hezké, ale mně tyhle filmy z hlubin začínají připadat opravdu na jedno brdo. Samozřejmě, že to bude zaměřeno na tísnivou atmosféru, samozřejmě, že se ta atmosféra nemusí naplno využít, samozřejmě, že se budou lidé bláznit, samozřejmě, že to bude útok na emoce. No, a i když to tam všechno je, není to záruka dobrého filmu. ()

DavidWebb

Tu sa mi chce napísať - takto môžu dopadnúť nenažraní chamtivci, ktorým nestačí primeraná almužna na "dôstojný" život za "vegeťácke leháro" niekde v automobilke. Frajeri napudrovaní potrebujú splatiť svoje hypotéky za 10 rokov a nie ako naši skúsení harcovníci za pásom, ktorí nato potrebujú v lepšom prípade rokov 40. Ale dosť bolo pravdy, poďme vymýšľať. O potápaní viem veľké guľové. Aj tak sa mi tam veľa vecí zdalo cez mieru nelogických a silno účelových. Nevadí, hoci sa do značnej miery jedná o interiérovú konverzačnú drámu, udržuje si to celkom slušné napätie a mňa osobne to ani nenudilo ani nijako neotravovalo. Takže nakoniec zostala jediná otázka: Kto to prežije? No tak to si zistite sami. PS: Scéna s nahou priateľkou pod vodou bola... no, povedzme že "kinetická". 65% ()

maddy

Myslel som si, že tieto podmorské thrillery majú svojich pätnásť minút slávy už dávno za sebou, ale poslednú dobu sa s nimi akoby opäť roztrhlo vrece - Pioneer, Black Sea, Pressure. Každý na to ide síce odlišne, ale výrazne neprekvapil ani jeden. Pressure tento krát pojednáva o potápačoch uväznených vo svojej malej „ponorke“ hlboko na dne mora. Prvá pol hodina je natočené veľmi šikovne, jasne vyprofiluje postavy a snaha potápača preskúmať okolité tmavé prostredie s objavením potopenej lode aj s mŕtvolami má až znepokojivý, takmer hororový nádych, ako divák som tak bol zvedavý ako sa so situáciou scenár poperie ďalšiu hodinu. Bohužiaľ sa ukáže, že na sklade toho veľa nemá a predmetná scéna so stroskotanou loďou bol pomyselným vrchol filmu, ktorý však prišiel priskoro. Následne sa postavy hádajú v ponorke, postupne začnú mať halucinácie a ďalej už všetko poznáte zo všetkých tých podmorských thrillerov. Napriek pútavejšiemu začiatku, to je nakoniec pomerne minimalistický film odohrávajúci sa prevažne v jednom uzavretom priestore, čo by síce nebol problém keby celé to nasledujúce dianie nebolo dosť stereotypné, prípadne s pár nevhodnými až zbytočnými scénami (ako keď mladík halucinuje, že v mori pláva s nahou ženou). Dostatočne charizmatickí herci to držia, ale inak skôr priemer, než čokoľvek vyslovene dobré. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Khumbac

Za promarněnou snahu tam přikuřim jednu hvězdu navíc. Film má bohužel sestupnou tendenci. Asi jako by jste se ocitli na párty s nějakou prsatou blonckou, cecki všecko dobre, a probudili by jste se souložící, se zfetovanou romskou prostitutkou v kupé rychlíku směr Karviná. Všichni neherci. Poslední scéna min za 2 *. ()