Kekkai sensen

• Japonsko 血界戦線 (více)
Japonsko, (2015–2017), 10 h 25 min (Minutáž: 25–50 min)

Předloha:

Jasuhiro Naitó (komiks)

Daisuke Sakaguči, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Rikija Kojama, Micuru Mijamoto, Júma Učida, Keidži Fudžiwara, Mamoru Mijano, Mijuki Sawaširo, Nana Mizuki (více)

Série(2) / Epizody(24)

V New Yorku se jednoho dne otevřela trhlina do podsvětí a uvěznila celé město v neproniknutelné kopuli. Celé roky zde žijí lidé a bytosti pospolu. Jednoho dne ale někdo začne vyhrožovat, že kopuli zničí a tak skupina super lidí, samozvaní ochránci, se onu osobu pokusí zastavit. (Harroc)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (3)

Kekkai sensen (2015)

Dohromady sa dá povedať, že u Kekkai sensen mi vadí proste epizódovosť príbehu a dá do istej miery aj veľa charakterov aj keď charaktery sú také priemerné a v podstate majú celkom dobrú osobnosť atď. Chýba tomu nejaký šmrnc, niečo prekvapujúce a ono vlastne v každom diely niečo zaujímavé je, ale ďalšie diely na to vôbec nenadväzujú. Hlavný hrdina trochu vybočuje z tých bežných hrdinov som nula a budem superman a toto mi napríklad nevadilo. ()

Season 1 (2015) (S01)

Kekkai sensen baví zo začiatku, keď sa človek zoznamuje s novým svetom, ale v tomto prípade až príliš vhupneme do nového sveta a nie celkom poznáme jeho zákonitosti. Vadí dosť epizódovosť, kde dobrý diel strieda trocha nudnejší a kde celý príbeh ku koncu naozaj vyzerá zaujímavo len je podaný nesprávne pre diváka. Nie sú vysvetlené všetky vzťahy atď, keď predtým sa tam odohrávajú nie veľmi podstatné, ale zábavné záležitosti. Trocha mi aj vadili schopnosti jednotlivých hrdinov, kde mi to pripadalo, že všetci sú overpowered bez nejakého vysvetlenia aké schopnosti kto má a ako tie schopnosti fungujú. Vtipná stránka super, grafika super, charaktery na dvojku, ale nie veľmi generické. Hlavný hrdina trochu nemehlo, ale zaujímavý. Koniec ma potešil. Bohužiaľ 12 dielov nemá kvalitu na lepšie hodnotenie. Možno tak 4 z celého balíka a hlavne ku koncu, lebo zo začiatku som mal rozpačité dojmy. ()

& Beyond (2017) (S02)

Druhá séria o niečo lepšia ako prvá. Bohužiaľ neprekusol som prílišnú epizódovosť aj keď anime je naozaj pozerateľné nenúti ta pozerať ďalší a ďalší diel, ale inak kvalitu musím uznať, že majú charaktery, príbeh animácia aj všetko ostatné. ()