Reklama

Reklama

A hle: Snění o propojeném světě

(festivalový název)
  • USA Lo and Behold: Reveries of the Connected World (více)
Z natáčení

VOD (1)

Obsahy(1)

Kronika virtuálního světa, proslulého německého dokumentaristy, nabízí mnohostranný pohled na spletitou krajinu internetu od jeho zrodu až po současnost. V sérii setkání s lidmi z různých koutů planety odhaluje, jak virtuální svět proniká a mění všechny aspekty fungování současné lidské kultury a společnosti. (MFDF Ji.hlava)

Videa (1)

Z natáčení

Recenze (19)

Marze 

všechny recenze uživatele

Meditace nad důsledky propojení. Režisér Werner Herzog se specializuje na nemožné sny a tento dokument o internetu pro něj byla výzva. Je zde turista a je znát jeho turistická nejistota. Připadá mi jako dítě, které se dostalo do obchodu s cukrovinkami. Je to zkoumavý a trošku provokativní pohled, který problém zkoumá z různých úhlů pohledu, takže film působí trochu rozkouskovaně. Můžeme se spolehnout na jeho nevyjasněně cynicky poetický přístup, během nějž nevíme, jestli si ze svých respondentů utahuje a ponižuje je, nebo jim naopak podléhá a je jimi ohromen. Vědec a blázen u něj mají stejně prostoru, jedná s nimi bez rozdílu a jejich názory a myšlenky staví na totožnou úroveň, aby vznikla nezaměnitelná koláž, která říká daleko víc, než se na první pohled zdá. Nejspíš proto, že pro Herzoga je každý z nás vědec i blázen zároveň. Snění o propojeném světě nám dává typického Herzoga v netypickém prostředí, které si ale přetváří a dává mu punc úžasného prostoru, jaký si ani neuvědomujeme, že vlastně může mít. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Dokument rozoberá 10 otázok ohľadne pozitív a negatív internetu, a jeho možného vývoju. Na otázky odpovedajú popredné osobnosti vedeckého a technologického sveta, z najznámejších tiež Elon Musk. Pre mňa dosť prínosná záležitosť, počuť tak rozdielne a hlboko vysvetlené stanoviská od rôznych zaintersovaných na tie isté otázky. Nebyť tých dvoch pasáží o emočných vylievaniach ľudí, ktorý trpia frekvenčnou intoleranciou, alebo rodiny, ktorej zviralizovali smrť dcéry, bolo by to za 100%. Takto za 90. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Dokument strašným způsobem pohořel na své struktuře. Neskutečný mišmaš, který zřejmě vznikal na základě toho, kdo byl ochotný poskytnout rozhovor. Jako celek je to šíleně nesourodé a bez jakékoli návaznosti. Zařazení některých kapitol mi ani nedávalo smysl v souvislosti se zbytkem dokumentu - teď mluvím zejména o lidech s intolerancí na různé vlny a hlavně o té rodince, jejichž dcera se zmasakrovala v Porsche a měl jsem pocit, že ze všeho nejvíc je trápilo, že dal někdo na internet fotky. Když ovšem přimhouřím oči, tak mi dokument nabídl pár luxusních kapitol nutících ke hlubokému zamyšlení. Zvláštní hlas a přízvuk Wernera Herzoga se mi dobře poslouchal a rozhovory s Muskem a Mitnickem byly top. Rozdělení do tak šíleného počtu kapitol považuji za hrubě nešťastné, protože nebylo vzhledem ke stopáži možné se do kterékoli kapitoly ponořit hlouběji. Ale jak jsem již psal, dokumentu se podařilo mě donutit k prudkému zamyšlení nad některými věcmi a vývojem naší budoucnosti - což byl dost možná účel. [69 %] ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„PŘEDSTAVTE SI, ŽE SEDÍTE DOMA U RANNÍ KÁVY A V POČÍTAČI SI ČTETE RANNÍ NOVINY…“ /// Internet a jeho historie, současnost i naturalistický vize. Napadlo vás někdy, jak asi vypadá místo, kde se zrodil hen ten internet? Nebo je libo něco vo prvním internetovým protokolu? Pravda – tolik odbornejch keců jsem snad ani nepotřeboval… Pak ty vzorečky… (kurva, až mě rozbolela lebka…). Naštěstí dostanou prostor i věci zajímavější – bezpilotní automobil nebo fotbal. Temná stránka už nepřekvapí. Ovšem život bez sítě – to by překvapit mohlo! Pár informací o závislosti, která se nemusí týkat jen notorickejch hráčů… a co by, kdyby, prej internet zanikl… (no není to zajímavý?). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Taky pařím!. 2.) Často mi píše Kevin Mitnick. Taky Erik Weiss… 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH **** ()

m4xp4yn3 

všechny recenze uživatele

Musím chtě-nechtě porovnávat s tím, jak podobná témata zpracovává Adam Curtis. Herzogovo pojetí je napůl školácké (až otrocky pečlivé střídání přínosů a rizik internetu, téma kolonizace Marsu - pár vět pro, pár vět proti a jedeme dál), ale i stařecky naivní (u některých odpovědí zejména od vědců je patrná rozpačitost z nemístně poeticky položených otázek, za všechny zmíním "can internet dream of itself?") Přesto v dokumentu padne řada zajímavých, když už ne důležitých, podnětů k tématu. ()

Galerie (34)

Související novinky

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Reklama

Reklama