Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

Doggie773

Takhle nepříjemný pocit jsem při sledování filmu neměla ani nepamatuji. Jedná se o geniálně zpracovaný thriller s prvky hororu kde napětí funguje na jedničku. Filmový zážitek byl tak intenzivní, že po shlédnutí jsem měla velmi nepříjemný pocit, že mě taky někdo sleduje a film mi jednoduše nedal spát, takže výrazně nedoporučuji se na film dívat večer :D ()

moriero

Dodnes jsem měl zato, že z tak béčkového tématu nejvíc vytřískal vizuálně a technicky propracovaný Muž beze stínu. Ale ne ne, přátelé. Tento minimalistický horor to zvládl o level výše. Nevím, co chválit dřív. Elisabeth Moss jako konečně neprvoplánová "kráska", která navíc fantasticky, ale jako opravdu fantasticky, hraje posranou strachy. A už dlouho mě tak neděsil pohled do prázdného křesla či do prázdných otevřených dveří. Ty jo...až teď jsem si uvědomil, že já se po dlouhé době skutečně bál. Pecka. A závěr. Dvojitá pecka. Bylo to nekompromisní, citlivé a strhující. ()

taibrek

film ma bavil, napätie sa dalo krájať, ale herecký výkon Elisabeth Moss sa moc nelíšil od Služobnice. Proste zahrala starú známu bojovníčku June, len vo filme. Napriek tomu film odporúčam a hodnotím veľmi pozitívne. ()

Grázl83

Zajímavý začátek a konec, zbytek poměrně nudný, bez atmosféry. Vzhledem k přetažene délce a nesympatické Moss dávám 2*. Pro mě jako fanouška velké zklamání. ()

hony23

Nejhorovější na celém filmu byla herečka v hlavní roli, nesympatický a prkenný to babochlap. Ta uhranula šíleného vědce natolik, že ten ve snaze získat ji zpátky předstírá smrt a pronásleduje ji v neviditelném obleku. Jak vidíte, děj naprosto pičoidní, na druhou stranu to celkem odsejpá a pár dějových zvratů to má také. ()

Kushina

Spíše než do hororu bych to zařadil do žánru sci-fi mysteriozní thriller. Když se žijete roky s psychopatem, co kontroluje každý váš pohyb a rázem se od něho odprostíte, tak vám to stejně nedá spát a bojíte se ho na každém kroku. Někdy však přehnaná paranoia nemusí být jen paranoia a dokázat okolnímu světu, že se vás pokouší zničit váš zesnulý partner, který je navíc neviditelný musíte jen vy sami. Daň však může být příliš vysoká. 75% ()

stanyko odpad!

Uz od zaciatku same klise. Po necelej hodine som to vzdal. Cim dalej tym ma menej trapilo preco tu zensku vobec niekto nahana. Skor ma zaujimalo, preco superprachac vobec travil cas s tak ujetou a otrasnou zenskou (zly vyber herecky)... Za pozeranie takych filmov by ma mali platit :) ()

Ace.A.T.L.

No, tak až na průměrně ponurou a tíživou atmosféru v pár scénách, je to spíš takový nemastný, neslaný. Od původního neviditelnýho muže to j vzdálený na hony a je to film, na kterej se koukneš, nenudíš se, ale podívat se po druhý, si zvážíš. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Saxos

Podařilo po celou dobu držet dobrou hladinu napětí a i možnost vlastní kombinace děje. Elisabeth Moss se hodila do role v seriálu Příběh služebnice, tady byla trochu mimo. Ve scéně, kde není nalíčená vypadá, jak nejhorší mudla z prádelny. Zápory: sci-fi, horor - to snad opravdu ne, určitě jen dobrý thriller. Závěr: doporučuji. ()

Tomas_PO

B-čkový thriller s b-čkovými hercami, no prekvapivo vysokým hodnotením. Nechytila ma ani téma, ani technologické kvázi sci-fi podfarbenie, a jednotlivé scény vrátane hereckých výkonov tiež nepresvedčili. ()

hufnagel

Psychologický napinák v klasickom hitchkockovskom šate.Elisabeth Moss sa viditeľne s veľkým úsilím pretrápila od začiatku až do konca. ()

Jenn

jak uz bylo receno, hlavni hrdinka je nejosklivejsi baba, co sem kdy v posledni dobe videla. uz jen proto me srala, ehm. jinak okay napad, hezky prostredi...herci me stvali, konec me taky nastval. a nevim kdo tvrdi, ze se jedna o horor, ja se teda nebala ani minutu. nikdy vic. ()

SamGee

Pôvodne Universal Studios plánovalo predstaviť divákom svoj prepojený vesmír, v ktorom by sa stretli najslávnejšie monštrá ako Drakula, Frankenstein alebo Vlkolak. Avšak po finančnom neúspechu Múmie (2017) sa Universal rozhodlo opustiť tento nápad a zameriavať sa viac na individuálne rozprávanie príbehov. Prvým „pokusným králikom“ sa stala tohtoročná snímka Neviditeľný od Leigha Whannella, režiséra tretej časti hororovej série Insidious a akčného sci-fi Upgrade. Whannell nám predstavuje hlavnú hrdinku Ceciliu (Elisabeth Mossová) v momente, keď uteká od svojho psychopatického partnera. Dva týždne potom sa Cecilia dozvie, že spáchal samovraždu a zanechal jej obrovský majetok. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa v jej dome neodohrávali zvláštne veci. Trpí iba halucináciami alebo ju naozaj sleduje niekto, koho Cecilia nemôže vidieť? Tento psychologický triler sa nespolieha na lacné „jump-scares“ alebo brutalitu, ale na paranoidnú atmosféru. Tá funguje najlepšie v scénach, kedy neviditeľný páchateľ terorizuje hlavnú protagonistku a poštváva okolie proti nej. Tieto momenty sa stupňujú až do poslednej tretiny, ktorá sa nesie úplne v inom žánri a prekvapuje nečakaným zvratom. Okrem gradujúceho napätia a plot twistu režisér perfektne spracoval tému o tom, ako môžu roky týrania a manipulácie výrazne poznačiť človeka. Čo by som vytkol tomuto filmu je jeho začiatok, ktorý sa vlečie dobrú polhodinu. Najväčším tromfom tejto snímky je hlavná predstaviteľka Elisabeth Mossová v roli psychicky labilnej obete. Túto postavu zahrala presvedčivo vďaka mimike, v ktorej sa striedalo zúfalstvo, strach a odhodlanie čeliť problému. Tým si Elisabeth ľahko podmaňuje divákov. Vo filme exceluje kamera Stefana Duscia a hudba Benjamina Wallfischa. Títo dvaja páni sa nielen navzájom dopĺňajú, ale aj dokážu návštevníkov kín ochromiť v najnapínavejších sekvenciách, či už cez hudobné motívy alebo dlhé zábery. Leigh Whannell nám ukázal dobrý príklad, ako by sa malo správne zadaptovať klasické hororové dielo do moderného šatu. Filmový počin Neviditeľný to dokázal za pomoci silnej hereckej osobnosti, nízkeho rozpočtu, pohrávania sa s atmosférou a hlavnej myšlienky. Pevne dúfam, že po tomto úspechu bude štúdio najďalej natáčať inteligentné horory. Príbeh: 8/10, Herecké výkony: 9/10, Hudba: 7/10, Kamera: 8/10, Celkovo: 8/10. ()

BlackAdder87

Hlavní hrdinka není z nejsympatičtějších, padouch z nejcharismatičtější a celé je to k uzívání dlouhé, o logických škobrtnutích nemá cenu mluvit, protože podobné snímky se jim téměř nikdy nevyhnou. Jednotlivosti by se daly odpustit, ale všechno dohromady sráží film do průměru. ()

veverysiak

Perfect Surprise, nečakaná lahôdka po nútenej aj filmovej prestávke, vynikajúco vystavaný príbeh s viacerými rovinami a patričnou gradáciou, vysoko nadpriemerná a uveriteľná hlavná hrdinka a v neposlednom rade parádna kamera, na toto sa oplatilo čakať, takže 85%. ()

Velislav

Že je Mr. Whannell šikovný a talentovaný tvorca dokázal ako Wanov dvorný scenárista, niečo naznačil u tretej časti Insidious, kde prvýkrát sadol na režisérsku stoličku a naplno to preukázal pri vysoko kvalitnom Upgrade, kde si latku nasadil dosť vysoko. Preto sa od Invisible Mana, resp. od neho čakalo viac, ako len príjemné posedenie v kine a navyše názov filmu je prevarený legendárny titul. Výsledok je silne nadpriemerný film, ktorý od začiatku svojou bezútešnou atmosférou zaujme a má správnu gradáciu. Režisér a scenárista v jednom nezaprie svoje hororové cítenie a výchovu. Vie, ako "wanovsky" vystrašiť, prikrádajúca sa kamera v momentoch, keď ani hrdina, ani divák netuší, či to značí prítomné zlo, alebo len jeho predtuchu - hororový subžáner stalker má zjavne vo svojom repertoári. Neskôr sa dej zvrtne v žáner, kde vďaka Upgradu je tiež doma a kde ho čaká rovnako svetlá budúcnosť. Týmto obratom paranoidný stav z hrdinky a diváka okamžite zmizne a čelí tvárou tvár definitívne reálnemu zlu. Nie je to dokonalé, logické trhlinky tam tiež sú, predvídať sa dá takmer každý zvrat a predstaviteľka hlavnej hrdinky je trochu atypická a nemusí každému vyhovovať. Napriek tomu Leigh Whannell ukázal, že ho čaká hviezdna kariéra a pravdepodobne nielen v doterajších žánrových medziach. Videné v kine. 8/10 ()

Heywood

Nápad pro sci-fi výborný. Triky skvělé. Závěr povedený. Přesto mě film skoro 70% času nudil. Elisabeth Moss mi totiž připadala naprosto nepřesvědčivá a takové hrdince máte problém fandit. A to, jak se "hrnula" přijmout dědictví od člověka, kterého nenáviděla a od kterého prchala mi náladu nezvedlo. Ani když mi autor servíruje, že peníze jsou pro nadanou studentku, dceru jejího kamaráda. Za tímto účelem se dělají nadace a fondy, ne? Hlavní padouch byl málo charismatický (kam se to hrabe na The Shining s Jackem Nicholsonem) a oddanost bratra mi tam připadala podivná, protože právník spáchá kdejakou levotu, ale do vraždy se ani za peníze jen tak nepožene.Dávám tři, ale podruhé si to nepustím. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy