V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se Harold zaplete s mexickými narkobarony, mezinárodními žoldáky a americkým úřadem pro boj s narkotiky DEA, překročí tenkou hranici mezi slušným občanem a zločincem. A když se snaží zůstat naživu na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, vyvstává otázka: vězí tento obyčejný muž až po uši v problémech nebo má vše plně pod kontrolou? (Vertical Entertainment)

Krisslybear

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie. ()

Kushina

Tenhle film měl něco do sebe, vesměs hlavní postavě se na základně chyb a rozhodnutích druhých stávaly špatné věci. Nakonec vše ale dobře dopadlo, drogoví dealeři ve vězení, Richard taky, jen mě hrozně mrzí smrt Mitche, ten měl jako postava něco hodně do sebe a je mi za něj smutno. Ale jinak hezký film který nenudil. 55% ()

hony23

Občas se stane, že napsání recenze na ČSFD nechám až na druhý den po shlédnutí a když se chci do toho pustit, tak si vlastně ani nepamatuji, o čem to bylo. Vím jen, že to bylo banální a nudné. ()

Franki69

Včera večer jsem dokoukal a teď si ráno nemůžu vzpomenout, o čem to vlastně bylo. Nejspíš to asi chtěla bejt zamotaná noir comedy gangsterka ve stylu Guye Ritchieho, nebo alespoň Mexičana (z roku 2007). Ale nebyla…sakra to drhlo, dostali jsme jen slepenec rádoby cool scén. Aby se děj mohl vůbec posouvat, museli si scénáristé z nedostatku tvůrčí invence vypomáhat obřími visutými nebo klenutými oslími mosty mezi několika dějovými linkami, které v jejich představách spojovala farmaceutická továrna a plán na výrobu marihuanových tabletek. Herecky potěšila hlavní postava v podání Davida Oyelowo, který ale bohužel neměl co hrát. Od scénáristů dostal figuru ušlápnutého poctivce, s kterým vyjebává každý a jen scénaristi ho donutili, aby tuhle „řadu nešťastných příhod“ v Mexiku přežil. K občasnému zahnání postupně se dostavující nudy v Gringovi alespoň přispěli jednak vypočítavá mrcha božské Charlize Theron a od cca 50 minuty Sharlto Copley (District 9 nebo záporák z Elysia). Nejzajímavějším na celém Gringovi jsem vlastně shledal casting, který představuje to nejlepší, co zámořská USA kinematografie nabízí při obsazování „hlavních vedlejších rolí“. Všechny ty obličeje už člověk za posledních 10 let někde viděl. Dávám 40% a všichni, co jste Mexičana házeli do odpadu, se koukejte vrátit a přidejte mu alespoň jednu hvězdičku. ()

DJMaroko

Nic jsem od toho nečekal, podle zdejšího hodnocení, ale bylo to příjemné překvapení. Český dabing to výrazně pozvedl (až mě to překvapilo v dnešní době rychlokvašek). Je škoda, že to někteří nepochopili a patrně se v tom ztráceli. Na to jaké se poslední dobou točí sračky si tento film zaslouží více pozornosti. ()

karnifex

Zápletka zpackaného zločinu připomene některé starší filmy od Coenů - ale na rozdíl od nich to nemá nějakou hlubší myšlenku, přesah.. ()

Jarv

Tahle "legrace" potápí sama sebe. V první řadě je zajímavé, jaký název nese film v českém znění, jelikož ta ZELENÁ PILULE je snad pouze kvůli jisté originalitě. To však pouze pro zajímavost. Skutečným problémem je casting hlavního hrdiny. Ne, že by byl David Oyelowo mizerný herec, ale mohu s čistým svědomím říci, že je zábavy vzdorný. Hollywood se může chlubit tolika komediálními herci (nebo všeobecně talentovanými herci), ale oni se rozhodnou obsadit někoho, kdo nemá téměř ani základní vlohy pro takovou roli. Buď mi uniká smysl tohoto nápadu, nebo si vážně někdo myslel, že z Oyelowa vytvoří postavu, která po komické stránce utáhne celý film. Dát na jeho místo Copleyho, možná udělají lépe. Nerad jej ještě více shazuji, ale dát na jeho místo vlastně kohokoliv z ostatního obsazení, udělají lépe. Už jen za tento nepochopitelný krok vedle snižuji na 40%. Právě zbylí herci výsledku značně přilepšují. Pokud někdy natočí druhý díl s.....ani nemohu napsat s kým, protože ať si vzpomenu na kohokoliv, zvládl by to lépe. Ze slušnosti nebudu případné pokračování hodnotit. ()

Baerdeller

Oktavianus svým komentářem trefil hřebíček na hlavičku. Tenhle film vůbec nefunguje jako celek. Ta horda zbytečných postav a dějových linek je zarážející - co v tom filmu dělala postava Amandy Seyfried a jejího "přítele"? Vždyť jejich interakce se zbytkem osazenstva je minimální. To samé Charlize Theron - jo, i mně se líbila její chladnokrevná supermrcha, ale většina scén vůbec do filmu nezapadala. O Thandie Newton nemluvě - prakticky všechny její scény (až na tu se stěhováním do bytu) by se daly vystřihnout a nikdo by si toho nevšiml a nic by to na příběhu neměnilo. Nabízejí se tři možnosti, proč film takhle dopadl. Dvě tu ostatní komentující už přednesli - 1) Selhali scénáristé 2) Selhal režisér... a napadá mě ještě třetí možnost - 3) selhala produkce, takže jednotliví herci nebyli dostupní dostatečně dlouho + případně dostupní na place ve stejnou chvíli. Kvůli tomu skončil film se spoustou postav s vlastními scénami, které na sebe víceméně nereagují. Kdo ví. Každopádně tohle je provar. Ještěže Sharlton Copley dokáže zářit skoro ve všem. 1* ()

Alagaesie

To chtělo plán... Richarde makej. No, já bych volil mrkve. Hustý kytary. Nelly se nedala upřít kuráž. V Mexiku to bude vostrý. Chudák Harold. Kde se zdublovala cena to asi nepochopim. Elaine byla skvělá – fakt docela od rány. I had expected a “hot” Mexico. Markinson je tu kůže. ‘Just answer the question Suaréz.’ Podle mě měl Richard pravdu - výrobce rozhoduje. V tom případku bude Villegas asi překvapenej. By si číšník užil... Harolde, do čeho´s to vlez? Kurva... Jsem se lek, jaká farmaceutická korporace si zas namastila kapsu a vono hovno... Investoři se netvářili nadšeně. Elaine! Koleda koleda Richarde... Telefonistka(!) Proč ze sebe Harold dělá obět? ‘Literally´s something people say now.’ Ta holka se nezdála! Nepálec bezchybnej lumbersexuál. Harold není z DEA, kluku ušatá. Ehm... Auto dopadlo jak v Tarantinovi. Bejt v hledáčku není příjemné... Soyinka, ať si říkal, jak chtěl, se potřeboval sebrat. OK... Harold pod drobnohledem, ale koho? Tak Elaine žije zajímavej život. Richarde... A dopr... Co s takovou zásobou temně zelenejch „kámošů“…? Když není potřeba, proč vás tu držet? Hezká přestřelka. Cisterna povedená. ‘I don´t think he can survive that.’ Krev na poli nevyroste. Sakra... Mitch. Hezky Harry. ()

Jandiczek

Zlatej střed.. nevim teda koho napadlo nazvat to komedií, nicméně pro chudáka Henryho to bylo tak k posrání, až se tomu člověk musel smát.. Jinak jedna z věci který fakt můžu je, když kamen šuká cihlu a cihla zase kamen a přitom to celý neni o prcání...(teda skoro).zkrátka zamotanost jaxe patří a hepyjend jak jinak-inu, kdo jinému jámu kopá, měl by ho i zahrabat, že.. ()