Slíbená princezna

(TV film)
  • Slovensko Prisľúbená princezná (více)
Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Jak byla zlatovlasá princezna Radost pirátovi přislíbena? Dokáže odvážný Jiřík splnit tři úkoly, porazit druhého nápadníka a přivézt Radost svému pánovi? A co když je láska silnější než všechny sliby? Na začátku příběhu vyprávěného na motivy oblíbené Zlatovlásky je kůže kouzelného hada. Kdo ji ochutná, porozumí řeči zvířat. Ochutná ji i zlý kníže Honorád. Ani to ho však neodradí od nesmyslné krutosti vůči všem a všemu. A když si potom usmyslí, že chce zlatovlasou nevěstu, vyšle svého čeledína Jiříka, aby se vypravil z rodné Božemie daleko do světa a zlatovlasou Radost mu přivedl. Po řadě dobrodružných situací se spolu se svou družinou Jiřík nakonec dostane až ke království, kde nejmladší ze dvanácti dcer je právě zlatovlasá princezna Radost. Jediná doposud neprovdaná. Zadarmo si ji ovšem Jiřík neodvede. Musí splnit nejen tři úkoly, ale především porazit svého soka, prohnaného piráta Za Bié Ocradé. Jiříkovi naštěstí pomáhají nejen zvířata a jeho družina Božemiánů, ale i sama princezna, jejíž lásku si dokázal získat. (Česká televize)

flanker.27 odpad!

A to jsem si včera myslel, že jsem viděl pohádkové dno. Ale proti dnešku to bylo ještě dno zlaté. Včerejší kousek (Pravý rytíř) ze mne vyrazil jen slzy, zato dnešek ve mně probudil agresivitu. ČT nám nabídla dílo, jaké bych pochopil u podřadného divadelního souboru, který se přemírou vulgarit, vyložených porno prvků, obhroublého humoru a příšerného češtinu snaží odvést pozornost od vlastní neschopnosti a ještě má tu drzost stavět na logice "jiný=lepší". Tady snad ani nemá cenu vypočítávat, co všechno je špatně, protože špatně je naprosto všechno a to na dosud nepoznané úrovni špatnosti. Snad jen jednu poznámku. Proč ten královský ansámbl vypadá a chová se jako poslední bordel! Velmi dobře by zapadl někam do ulice Ve Smečkách. A Čvančarová, které asi dávají role už jen za správné politické názory, by tam mohla dělat bordelmamá. To už šel veškerý vkus tak strašně do hajzlu? Vraťte mi koncesionářské poplatky, protože na takovou sračku vám nehodlám přispívat. Jestli chcete živit tu bandu fetek, neumětelů a amatérů, kteří stojí za zrodem tohoto zla a pohádku si pletou s experimentálním divadlem pro stejné lidské trosky, jakými jsou sami, tak ne z mých peněz. Update: Teď (1.3.2017) jsem si přečetl zajímavost: Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. Snažím se snažím, ale ve spojitosti s provedením pohádky to není překvapivé zjištění :) ()

Slarque

Zlatovláska se dočkala aktualizace o pirátský motiv. Bohužel to vypadá, že si tvůrci řekli, že se pohádky stejně dávno netočí pro děti, a rodiče ocení číslo jak z nočního klubu. Které právě z pohádky trčí jak vidle z hnoje. Princezna je naštěstí děvče akční, ne jen obvyklá trofej pro vítěze. Kamera je parádní, byť těch zeměpisných motivů tam bylo tolik, že to snad chtělo spíš trochu obrazově shodit. Hudba zcela nepohádková. Postav tolik, že jich většina nemá žádný prostor. Ale na poměry ČT pořád slušný průměr (50%). ()

eraserhead666

Je mi jasné, že pro ty dříve narozené nebo pohádkové tradicionalisty je tohle převyprávění Zlatovlásky asi až moc moderní, ale tohle měli dávat včera. Neměl bych tak kyselý pocit z vánoční pohádky. Tohle bylo svěží, barevné, zajímavé (pravda, vším kromě příběhu a nějakého hlubšího ohlasu), prostě moderní a hravé. A princezna byla super. Konečně normální holka a ne abstraktní bájné cosi, čeho by se člověk bál dotknout, aby se to nerozpadlo. Není to nic extra, do desítky (možná ani dvacítky) mých oblíbených českých pohádek se to zřejmě nedostane, ale rozhodně spravení chuti po včerejším fiasku s Pravým rytířem. ()

Mia... odpad!

spoiler! To jako vážně?! Chce se mi blejt ... nic vzdálenějšího pohádce jsem snad ještě ani neviděla! Hnus největší. Všechny ženský nechutný, hrubý, zadkyukazující....jedna se ani učesat neumí .... všechny se oblékají jak kabaretový děv(k)y. Rozseknout ruce týpkům a být potřísněná krví s plnou hubou přiamerických hrdinských rádobyvtípků, to je asi tak jediné, co tam žena zvládne. Ale něha, ženskost, křehkost a vše, co by princezna měla aspoň z části mít, to tam nemá ani jedna. A to k tomu měli 12 pokusů. Nikdy více....je to naprostá urážka pohádek! ()

mchnk

Opravdu škoda, že se tvůrci nakonec rozhodli pro...ehh...skoro to ani nelze napsat, pohádku. Z tohoto kankánového maglajzu mohl být velice slušný porno film s humorným dějem, v tomto podání vše vyznělo jen jako stupidní rychlo podívaná pro zdegenerované před puberťáky se zajímavou kamerou a všudypřítomnými ženskými vnady. Pohádka je žánr určený dětem, v nejlepším případě by je mohla i trochu vychovávat, komu byla určena tato ubohá šaškárna za veřejnoprávní finance jsem opravdu nepochopil. ()

• „Scény, kde teče krev, v řece plave mrtvola s otevřenýma očima, operují se siamská dvojčata nebo poskakují princezny coby striptérky, v české pohádce? Tento naturalismus do české pohádky, která má své tradice, nepatří. To je přímo nepřípustné. Tohle by možná odpovídalo žánru severských pohádek bratří Grimmů. V pohádkách může být cokoliv, musí se na to ale hledět očima básníka, nikoli naturalisticky. To naši diváci nechtějí,“ prohlásil Zdeněk Zelenka. (Duoscop)
  • „Pan režisér si mě našel na škole. Přišel za mnou, že by mě chtěl do pohádky. Myslela jsem, že myslí nějakou zlou sestru nebo čarodějnici. A on na to, že to bude princezna, a rovnou Zlatovláska. Nechala jsem si poslat scénář a přišel mi takový neobvyklý. Ona ta Čirá Radost není moc typická princezna. Režisér si přál spíš obyčejnou holku. I království, ze kterého pochází, není nic honosného, spíš takový odrbaný zámeček. To se mi líbilo, ale na druhou stranu jsem se docela děsila té zlatovlasé vizáže,“ prozradila Marta Dancingerová. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)