Reklama

Reklama

Návrat k vítězství

  • Česko Vítězství (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nemám príliš v láske športové filmy, nemám príliš rád ani vojnové filmy, alebo filmy, ktoré používajú obdobie vojny ako kulisu, ale Víťazstvo ma napriek tomu veľmi bavilo. Ono je to skôr útekový film, ktoré naopak pomaly až zbožňujem, takže nemám s vyšším hodnotením žiaden problém. Je to oddychovka, na posolstvá, na ktoré ste zvyknutí z vojnových filmov, zabudnite. ()

Lucas87 

všechny recenze uživatele

Válečný film v kombinaci s propagandistickým fotbalem možná zní nereálně na válečná léta ovšem pro mě je to moc příjemná podívána. Skvělé obsazení, napínavé okamžiky tenhle film je prostě zajímavý zaslouží hodnocení tak 75 a více, ovšem jelikož takové nemá tak mu vypomůžu plným počtem hvězd. Jinak bych mu dal asi 4. S. Stallone je tu takový přirozený a v pohodě, nevybočuje moc z kolektivu, i když jako brankář mi přijde dost umělý. ()

Reklama

Adaamos21 

všechny recenze uživatele

Něco mi lehce chybělo k většímu zážitku, ale rozhodně tu nechyběl s přehledem hrající Michael Caine a Max von Sydow, Sly v bráně a nejen Pelé v poli. Dobrý, válečně-sportovní film, který úplně nenadchne, ale rohodně neurazí. Závěr s tunelem a hráči, kteří se vrátili dohrát utkání a po zápase se ztratili v davu za pomoci fanoušků je super. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Teď si představte sportovní film z druhé světové války ve kterém se objeví najednou Michael Caine, Sylvester Stallone a zároveň také Pelé se spoustou dalších významných, ale nám nepamětníkům již méně známých fotbalových hráčů. Děj filmu je hodně volně založen na skutečných událostech a co se týče kvality, tak není žádným výrazným kultovním počinem. Rozhodně zajímavé vidět, ale že by se Vám něco stalo pokud Vítězství vynecháte, tak to tedy ne. ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

Hm, a máme tu další ukázku tuctového sportovního filmu. Avšak s tím rozdílem, že Vítězství je na pozadí 2. světové války, která ovšem nepůsobí ani trošku věrohodně. Ono to mohlo být fajn, kdyby alespoň šlo uvěřit válečnému období, jestli by to takhle bylo skutečně, že si vězni diktují po důstojících Wehrmachtu, co chtějí, tak by válka možná ani nezačala. Vidět Sylvestera Stallonea ve fotbalové brance je asi ten největší zážitek z tohoto jinak nudného a dlouhého filmu. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (9)

  • Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)
  • Tento snímek mohl mít klidně v záhlaví uvedeno "Natočen podle skutečné události". Scénáristé vycházeli z tzv. Zápasu smrti, který sehráli ruští vězni proti vybranému mužstvu luftwaffe v koncentračním táboře. Rusové, bývalí hráči moskevských klubů, porazili letce 5:1 a několik z nich, mimo jiné výborný brankář Trusevič, skutečně byli popraveni. (Robbi)
  • Hlavní děj skutečného příběhu, kterým byl snímek inspirován, se odehrál na okupované Ukrajině. Hráči Dynama a Lokomotivu Kyjev byli spojeni do týmu Start a zápas se odehrál v roce 1942. Přestože většina hráčů měla být zastřelena záhy po vyhraném utkání, oficiální vyšetřování v 80. letech prokázalo, že řada hráčů přežila nejen toto utkání a pobyt v táboře, ale i celou válku. Někteří z hráčů byli skutečně zatčeni, mučeni a usmrceni nebo „alespoň“ odvedeni a uvězněni v koncentračním táboře, nikoli ale bezprostředně po utkání. (Posheidon)

Reklama

Reklama