Šestapadesátiletý Wilson je poctivý, dobrosrdečný Afričan, který už několik let žije v Budapešti. Do Maďarska přišel jako politický uprchlík, ale našel zde domov i práci hlídače v supermarketu. Wilson se již po několikáté snaží získat maďarské občanství. Ač se jazyk již dávno naučil, nedaří se mu stále projít zkouškami, zejména z historie. Jeho život nabere nečekaný zvrat, když mu jeho kolegyně zařídí soukromé doučování u své sestry Marie, ženy zhruba jeho věku. Postupným pronikáním do historické látky se mění i jejich vztah žáka a učitelky na milence a milenku. Jedné noci se však u Wilsonova prahu objeví záhadná cizinka Shirin, šestadvacetiletá těhotná Peršanka, která nelegálně žije v Maďarsku. (HBO Europe)

BOURQUE

Snaha afrického človeka, žijúci v Maďarsku, stať sa oficiálne maďarským občanom. Príbeh Wilsona je zachytený jednoduchým spôsobom, tvorcovia sa snažia to zbytočne nekomplikovať. Wilson pracuje svedomito a má dobré srdce (bolo však jednoznačné, že „záchranné manželstvo“ s mladou mamičkou, aby jej pomohol, nebude fungovať). Jeho vzťah s maďarskou pani bol bez zlých úmyslov. Ten záver mi nepríde príliš adekvátnym, čakal som ráznejšie a vyrovnanejšie rozuzlenie. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

slunicko2

Multiculti propaganda. 1) Film je postaven na předpokladu, že uprchlíci jsou takoví, jako Wilson. Učí se maďarsky, pracují a žijí jako lokálové. I Širin se naučila řeč plynně jen tak mimochodem při čekání v táboře. Kdo by nechtěl takové imigranty? 2) O těch, kteří uvedeného chování nejsou schopni nebo k němu nejsou ochotni, zde nepadla ani zmínka. 3) Podle titulků byl film vyroben v roce 2016. ()

Jadro

Veľmi ojedinelý snímok, odzrkadľujúci migračnú politiku maďarska, na podmaze ešte divnejšieho vzťahu vydatej maďarky s černochom Wilsnom, ktorý sa stará o ilegálku z Iránu a jej dieťa... Nič prevratné, no velmi uveriteľný a dobre podaný príbeh s absurdným koncom. Hurá Vilson je nakoniec maďar!! :-) 40% ()

Arsenal83

Myslím, že tento film Orbáa nerozplače. Kadejaký slniečkár si myslí, že toto sú tí utečenci, všetko chudáčikovia, treba im pomôcť Ulice Paríža a stále vojenské jednotky na námestiach nielen Francúzska, ale aj Talianska a po novom aj Dánska ukazujú, kam sme sa multikulti socializmom dopracovali. Pomáhajme ľuďom, to áno, ale u nich doma! Ale inak film celkom fajn, príbeh o jednom z mála Afričanov, ktorý sa chce normálne zaradiť. Hoci to, že by hocikto chcel ostať v Maďarsku sa mi zdá ako maximálny výmysel. Ekonomická ruina s dosť neatraktívnym jazykom. ()

Enšpígl odpad!

Politicky angažovaný film jako armáda jiných, kladný ti žadatelé o občanství a migranti, záporný, bílý a stát. DOčkám se někdy filmu, jak někdy migranti stínají hlavy učitelům na chodníku, jak mlátěj ženský za to, že v ervopský zemi, kde jsou rozený chodí v krátkých sukních, židi se bojí žít a podnikat ve Francii a radši utíkají do Izraele, jak prodávají na ulicích drogy ? Dokud bude ve filmech povinně ukazována jen jedna strana mince a druhá záměrně přehlížena, nic než odpad dávat nebudu. ()