Káva a cigarety

• USA Coffee and Cigarettes
Komedie / Krátkometrážní
USA, 1986, 6 min

Ital Bob a Američan Steve se seznámí v nekonvenční kavárně, aby si popovídali s "cigárkem u kafíčka" o snech, Americe a o zubaři. (oficiální text distributora)

PowPow

Je to nezávislé, je tam cool hudba, neokoukaní herci a stylové prostředí, takže to musí být dobré! Omyl. Je to jen nic zabalené do obalu atraktivního pro kritiky. Navíc bylo vidět, jak herci chvílemi neví, co by měli dál dělat, až Benigni po chvíli přemýšlení nadhodí nějakou banální otázku. Možná, že kdyby režisér namířil (skrytou) kameru na dva opravdové hosty v náhodné kavárně, bylo by to zajímavější. ()

Rozjimatel

"Caffeine popsicle." "Very good. I don't understand nothing. Yes."     Krátkometrážny film, ktorý bol neskôr zaradený do celovečerného poviedkového filmu Coffee and Cigarettes (2003). Postavený je hlavne na bláznivej komike Roberta Benigniho. V bizarnom stretnutí Taliana Roberta (Benigniho) a Američana Stevena "Stevea" (Wrighta) sa tára dve na tri a všetko vyvrcholí krásne absurdnou pointou. ()

ScarPoul

Typický Jarmusch. Dialóg medzi dvoma kompletne neznámymi mužmi, ktorý nemá žiadnu pointu a je založený na improvizácií hlavných hrdinov. Ale funguje to. Aj keď si Benigni vystačí s obyčajným trasením ruky - veril som ju, že pije viac kávy ako je potrebné a aj keď ten rozhovor nikde neviedol, svojím spôsobom bol presne taký aký má byť. a to rozhovor pri káve a cigaretách. prvý kraťas zo série. uspokojivý. ()