V Číně jedí psy 2

• Česko Starouši na plný plyn (více)

Sľuby sa majú plniť. Ale ako ich dodržať, keď ide o záchranu psychopatického masového vraha, odpykávajúceho si trest v najprísnejšie stráženej väznici? Haraldove (Kim Bodnia) vyčíňanie v podobe lúpežných prepadnutí bánk sa skončilo spravodlivým trestom. Po niekoľkých rokoch sa ocitá na slobode sprevádzaný nevyriešiteľným problémom. Vplyvnému gangstrovi Ratkovi ( Slavko Labovic) dlhuje tri a pol milióna a netuší, odkiaľ také množstvo peňazí v krátkom čase získa. Vlastní len malú reštauráciu, ktorú počas jeho neprítomnosti viedli dvaja jeho priatelia, ale táto čiastka ani zďaleka nepostačí na vyrovnanie závratného dlhu. Ich spoločný starý priateľ Munken (Jens Okking), ktorý Haraldovi nahradil otca. Leží v nemocnici so závažným ochorením pečene a lekári mu dávajú minimálne šance na prežitie. Haralda na smrteľnej posteli požiada o poslednú láskavosť, aby našiel a priviedol jeho syna Ludwiga (Torkel Petersson), ktorého už roky nevidel. Zaviazaný Harald sa so svojimi priateľmi púšťa do okamžitého pátrania po tomto mužovi. Ludwig sedí na doživotie v najprísnejšie stráženej väznici za brutálne vraždy mladých žien. Napriek zložitej situácii je Harald presvedčený, že sľuby sa majú plniť a svoju úlohu chce doviesť do úspešného konca. Jeho priatelia vymyslia šialený plán, ako psychopatického zločinca vyslobodiť z väzenia... V snahe zachrániť život Munkenovi sa Harald rozhodne vykradnúť miestnu banku a získané financie znásobiť stávkou na futbalový zápas. Jeho skvelý nápad však nedopadne ani zďaleka podľa jeho predstáv... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Jedná se o prequel filmu 'V Číně jedí psy' a musím přiznat, že se mi to líbilo daleko více. Tvůrci se zřejmě poučili z chyb, a tak si tentokrát dali větší pozor. Je to zábavnější, akčnější, drsnější, zkrátka černá gangsterka podle mého gusta. Rozdílu dle předchozího snímku moc není, ale to mi nějak bylo fuk. Překvapilo mě ohromné těžké letadlo letící zmatečně a smrtelně nízko nad letištěm řízené hrdinama snímku. Je pixelové a ani to není poznat. Klobouk dolů. Shlédnutí tohoto filmu rozhodně není ztráta času. ()

Santino7

Kým jednotka bola miestami skvelá, no celkovo dosť nevyrovnaná, toto pokračovania na mňa zapôsobilo trochu inak - tak nejak ustálenejšie, menej kolísavo. Síce sa Lasse Spang Olsen (a spol.) tentokrát vyvarovali nejakému výraznejšiemu kolísaniu a " príšerne nudnej vate", tak na druhej strane sme sa nedočkali ani ničoho prehnane vydareného. Žiadna vyložene humorná lahôdka pri ktorej by som sa mal chuť pošťať od smiechu, akých v jednotke zopár bolo. Dvojka pôsobila síce tak nejak ešte uletenejšie, avšak to malo za následok, že občas to zachádzalo žiaľ už aj do trápnosti či nevkusu. No skrátka tá nôta, v akej sa to celé nieslo, mi tentokrát nejak obzvlášť nevyhovovala, bolo to na mňa až moc prehnané, zbytočne. Avšak tieto nelichotivé faktory mi do istej miery kompenzoval fakt, že suverénne najviac času si tentokrát pre seba ukusol Kim Bodnia (ktorý ostatne v tej dobe asi celkovo "kusal" viac ako by sa patrilo, pretože oproti predošlým filmom tu bol značne pribratý). Ako herca ho mám veľmi rád, jeho prejav je skvelý a táto poloha mu vyhovuje tiež vynikajúco, čiže za najväčšie pozitívum pokračovania považujem práve toto. A jasné, vyskytlo sa tu aj zopár absurdít, ktoré humorné nepochybne boli, lenže ako som už písal, oproti jednotke to bol, čo sa týka humoru, len taký slabý odvar. A aj keď hodnotenie dávam nakoniec obom týmto filmom rovnaké, tak predsalen považujem prvý diel za o čosi vydarenejší. Musím ale podotknúť, že dánska kinematografia sa mi začína pozdávať stále viac a viac - asi by som sa na ňu mal v budúcnosti zamerať aj trošku dôkladnejšie, uvidíme. 3/5 ()

Schuldiner

Stejnej shit jako jednička! Nudný, plný nelogiky a nesmyslů.. Jako komedie to funguje fakt minimálně, ke krimi to má hodně daleko a jako gangsterka je to neskutečná slabota! Kim Bodnia je skvělej, zatim byl skvělej v každym filmu, ve kterym jsem ho viděl, ale to mi v tomhle případě nestačí ani náhodou... ()

troufalka

Vůbec jsem netušila do čeho jdu, ale prvních deset minut rozhodlo! Jakmile byl předestřen naprosto šílený plán s proniknutím do vězení a šéf to bez mrknutí oka a jediného zaváhání schválí, věděla jsem, že tuhle šílenost prostě chci vidět do konce. Nezatížena jedničkou jsem si vychutnávala všechny gagy a výborně jsem se bavila. Pak jsem se podívala na jedničku. Pokračování JE prostě LEPŠÍ!! Sice tu má nižší hodnocení, což lze velice snadno pochopit - dvojku hodnotilo k dnešnímu dni něco přes 500 užvatelů, jedničku třikrát tolik. Pokud se někomu líbila jednička, je většinou kritičtější k pokračování, protože už má nějakou představu a je velice snadno zklamatelný. :o) Má to jediné řešení - nenechte se odradit ani hodnocením, ani komentáři, jděte do dvojky a hlavně jí nezapomeňte po zásluze ohodnotit!! ()

easaque

Protože se mi moc líbil "první díl", tak jsem měl z pokračování docela obavy. Naštěstí se zklamání nekonalo, i když nedosahuje kvalit předchozího dílka - ale kolika filmům se to vlastně podařilo, že ...? Styl absurdního humoru se nezměnil a bylo ho tam dost a i příběh byl vymyšlený dobře. Výhrady bych měl na občas už přemrštěné akce a některé vtipy se často zbytečně opakovaly. I když na !jedničku" to nemá, tak si čtyři hvězdičky určitě zaslouží. ()