Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

SeBig

No, neřekl bych úplně, že ten překlad sedí: Děda, postrach rodiny? Spíš Válka s dědou nebo tak nějak a nebo rovnou líp: De Niro záchrana filmu, protože ten jedinej film taky zachranuje a když se připojil do tý prankový války, tak už bylo i pár směšných scén aspon, jinak to vypadalo ze začátku daleko hůř. Zpracování a hudba nic moc a proto film působí naprosto levně a céčkově, herci ten malej kluk, kterej není moc sympatickej a jinak celkem potěšili Walken, Riggle a Cheech, který měli taky pár vtipných sekvencí, ale nejvíc to opravdu držel De Niro, kterej je ve všech ohledech naprosto senzační. Díky němu film nepůsobí tak blbě, jakým by ve skutečnosti byl. Takhle je to milá komedie s mírnou dávnou pitomých vtípků, ale když není do čeho jiného kopnout, tak proč né. ()

EvilPhoEniX

Celkem fajn komedie po delší době. De Niro se do podobných rolí hodí a tahle válka s vnukem občas naskytla pár vynalézavých nápadů. Je to spíš rodinná komedie, nic zvrhlého ani sprostého se zde nekoná, ale kouká se na film fajn. Kdo hledá vyloženě oddechovku a má rád De Nira, tak zhlédnutím neprohloupí. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 6/10. ()

Vabr

Narozky jsem oslavil návštěvou kina. Hodně jsem se těšil, protože trailer vypadal hodně cringe a vtipně. Už jsem se dokonce dost zasmál tomu, že mýmu bratrovi neříkal nic Robert De Niro nebo Uma Thurman :D! Už, když se na scéně objevily dvě dcery, tak jsem čekal, že to bude horší než podle mých očekávání, k tomu mě ty začáteční ,,vtipné'' útržky z povídání v tom utvrzovaly. Nebylo to vůbec vtipné, příběh úplně o ničem, a když to skončilo, tak jsem si úplně říkal, že co, že to je jako všechno, a že to bylo tak jednoduchý? Samotný nápad mohl být pojatý mnohem, mnohem vtipněji. Ani nechápu, proč je tu tak slavné obsazení. Jediné, čemu jsem se tak zasmál byl pohřeb a povídání o průjmu, ale to jsem se tak mírně zasmál. Využívání moderních technologií mi vadilo. Celkově u komedií je jedna a ta samá šablona: ha ha chi chi část, potom těsně před koncem dramatická část (v naprosté většině případech otřesná, trapná a sráží film dolů) a zakončení něčím komickým. Tady to ale neplatilo a bylo to o dost horší, protože se tu tyto dvě části prolínaly, což kazilo dojem z komedie. Hlavní postava (kluk) není prostě vůbec ničím vtipná. Na mě všechny postavy ve filmu působily dost ploše (máma nesnášející dceřinýho přítele, táta hrající si, že není podpantoflák, starší dcera typická kopie filmové puberťačky (nebyla vůbec vtipná na to, že měla být vtipná), mladší dcera typická hloupá malá holka, ,,hustej'' syn a děda s tuhým kořínkem). Trailer obsahuje snad všechno, co tu je, takže to nedopadá moc dobře, a k tomu to není vtipné a je to bez příběhu. Divil jsem se, že to má tak málo hodnocení, ale teď už se nedivím. Překvapilo mě, že na film šli především páry. 2 holky vedle nás se smály každou chvíli. Asi to byly takový ty holky, který se zasmějou čemukoliv. Občerstvení si kupuju vzácně, ale tentokrát jsem si koupil, ale je to strašně drahý (CineStar). Příště si koupím je pocorn, když už. VYHODNOCENÍ: JEŠTĚ, ŽE NÁM KÁMOŠKA DALA LÍSTKY ZDARMA, TAKŽE NÁS TO NIC NESTÁLO ()

filmfanouch

Robert De Niro po svých legendárních rolích ve filmech jako Špinavé ulice, Kmotr II, Taxikář, Lovec jelenů, Zuřící býk nebo Tenkrát v Americe dosáhl koncem 80. let menší krize kdy se chtěl po sérii vážných rolí zahrát v odlehčenějším filmu a v roce 1988 tak díky Půlnočnímu běhu odstartovala nová etapa De Nirových rolí kdy se ukázalo, že De Nirovi nedělají problém ani komediální role a od té doby tak De Niro bez problému střídá vážné a komediální role. Krom Půlnočního běhu si tak De Niro střihl komediální polohu i v Jebalo-fotrovské trilogii, Hvězdném prachu, Zpátky do ringu, Frajerech ve Vegas či Stážistovi. Už v roce 2017 se poté stihla natočit komedie Děda, postrach rodiny, která měla už ten samý rok dorazit do kin, háček byl ale v tom, že za filmem stála produkční společnost Weinstein Company a kvůli událostem s Harveym Weinsteinem šel Děda, postrach rodiny po vzoru amerického remakeu Nedotknutelných na nějakou dobu do trezoru a postupně se odkládal a odkládal až nakonec film dorazil až letos poté co byli po dlouhé době distribuční práva na film od Weinsteinů odkoupené. Stálo to čekání vlastně za to? Budeme k sobě upřímní: Ne! Režisér Tim Hill už předtím režíroval filmy jako Garfield 2, Alvin a Chipmunkové a Hop, tedy filmy, které sázeli na kombinaci digitálních živočichů a hraných herců. U všech těchto tří filmů poté platí, že jsou v rámci svého měřítka a především určené cílovky oukey (Alvin a Chipmunkové poté upřímně vyloženě fajn), Děda, postrach rodiny je ale vyloženým průšvihem, který nefunguje ani jako rodinná komedie a víceméně dokazuje, že De Nirův především dřívější čuch na role je tak trochu fuč. Už samotná zápletka je vycucaná z prstu, protože těžko uvěřit, že by v americkém rodinném domu nešlo udělat pokoje jak pro dědu De Nira tak pro jeho vnuka a zásadní konflikt je tak skutečně brutálně naroubovaný. Hill měl štěstí v tučném obsazení- Kromě De Nira je tu také Christopher Walken a tito dva staří herečtí bardové se tak poprvé od roku 1978 a Lovce jelenů opět společně střetávají v rámci jednoho filmu, Cheech Marin, který má své zlaté časy pravděpodobně za sebou ale pořád je velmi fajn, Jane Seymour či Uma Thurman. Do hlavní dětské role byl poté obsazen Oakes Fegley, který není herecké dřevo a v takovém Mém kamarádovi drakovi nebo Stehlíkovi ukázal, že má potenciál na to mít plodnou hereckou kariéru. A je tu také Rob Riggle, který je většinou minimálně alespoň vtipný. Veškerý herecký potenciál je zde ale utopen- Nikdo tu pořádně nemá co hrát a jedině na starých hereckých pardálech je alespoň trochu vidět, že si své role užívají. Ten film nemá nic- Nemá zajímavý postavy, průběh veškerého konfliktu mezi dědou a vnukem je vlastně o ničem a pořád se jede ve stejné smyčce, kdy se má divák především chechtat tomu, že někdo spadne, někdo vyletí do vzduchu nebo někomu spadnou kalhoty. Veškeré pokusy o nějaký humor bolí a nedokážu si představit, že by tohle reálně mohlo fungovat jako rodinný film- A vlastně už vůbec nechápu, proč by se měl líbit mladším divákům. Už díky prvním informacím zněl celý projekt strašně zvláštně, vše co se ale na plátně děje jen očekávání WTF kompilace zvyšuje několikanásobně a celá sekvence s vybíjenou na trampolíně je definitivní tečkou za nevkusnou podívanou ze které by doslova mohli krvácet oči. Překvapivě se alespoň v závěru podaří vyvolat nějaký emocionální závěr a De Niro opět dokazuje, že i vyloženě špatný film dokáže alespoň částečně táhnout, protože jde jednoduše pořád o herecké eso. Jenom si po konci filmu Děda, postrach rodiny člověk řekne jestli by se radši po vzoru Seana Conneryho, Gene Hackmana, Jacka Nicholsona nebo Daniela Day-Lewise neměl vydat směrem hereckého důchodu. De Niro by se měl sice pořád v následujících letech objevit v nových projektech velkých režisérů jako Ridley Scott či Martin Scorsese, reálně ale začínám mít strach, že by Děda, postrach rodiny nemusel být posledním projektem, který by na De Nirovu kariéru vrhal tak trochu špatné světlo. De Niro a Walken se bohužel po Lovci jelenů nesešli u lepšího filmu a tahle rutinní a chvílemi veskrze velmi bolestná podprůměrnost velmi rychle skončí v propadlišti dějin..... () (méně) (více)

Franki69

Ušetřili jsme za kino...to na tom filmu bylo dobrý. Taky bylo fajn obsazení, nejen Robert De Niro, ale i jeho vnouček, Uma Thurmann nebo Doktroka z hor...pořád moc pěkná paní. No a to je asi tak všechno. Američani maj prostě v tomto typu komedií patent na přiblblý genitální vtípky a pode očekávání jsou tam. Knížka je asi moc hezkej příběh o životě několikagenerační rodiny a o hledání a budování vztahů mezi dědou a vnukem. A tahle místa byla ve filmu skvělá a fungovala. Bohužel, režisér se nerozhodl, jestli točí variaci na Denise (postracha ulice) nebo tak trochu Sám doma, anebo sice odlehčené, ale přesto vztahové drama s dobrým koncem. A tak to všechno splácal dohromady a - žádné překvapení - infantilní vtípky s vážnými scénami pohromadě v jednom filmu nefungují. ** No tak, zkuste to. Není to vyloženě průšvih, ale film na který nezapomenete rozhodně neuvidíte. Spíš naopak. S přítelkyní jsme dokoukali a asi pět minut po vypnutí jsme se začali dohadovat, jestli měl De Niro obarvené vlasy nebo ne… a nevzpomněli jsme si ani jeden. Dávám 40%, jinými slovy lehčí podprůměr. ()

• Po závěrečných titulcích následují nepovedené scény z filmu. (ČSFD)
  • Peter Decker (Oakes Fegley) hraje ve svém pokoji českou videohru „Medieval Engineers“. (Matejblo)