Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Master19

S Darebáčky se Woody Aleen snaží vrátit k čistokrevné komedii. Neodpustí si ale v půlce sklouznutí k "oblíbeným" životním tématům. Je to škoda, trošku si podráží nohy, ale pořád je to hodně dobré... Začátek je strhující a opravdu skvělý a na druhou stranu lze určitě přičíst k dobru a Allenově soudnosti, že se nenechal a jakkoliv je nápad dobrý, "tunelování" banky zbytečně neprodlužoval a zachoval tak filmu typicky Allenovskou stopáž. ()

viperblade

Nezbývá mi než souhlasit s uživatelem Cival. Woody se vrátil na pole, kde mu to jde a šlo to poznat. Příběh šlape jak má, casting se opět povedl, dialogy parádní, jen kdyby se ten konec nedal odhadnout půlhodinu dopředu a byl bych spokojený maximálně. Takhle jsem "jen" spokojený. Ale musím uznat, že Hugh Grant se v roli slizounka opravdu našel… :-) 80 %. ()

golfista

Myslel jsem, že se tímhle filmem s Woody Allenem skamarádíme, ale zase se to nepovedlo. Asi jsem divnej, ale vždycky si připadám jako na lovu, kde Woody Allen je lovec a pálí do houfu zajíců (diváků). A zatímco ostatní zajíci leží hezky v řádkách mrtví, já jediný odbíhám do lesa pouze s několika škrábnutími. Nebo nejsem sám ?! :-) ()

ivishka

Nepřekonatelná profesionalita Woodyho Allena spolu se skvělým scénářem. Woody coby "gangster", který se snaží vyhloubit tunel do banky zatímco manželka prodává sušenky a nakonec se dokope s partou kamarádů někam uplně jinam :-D . Pak také musím ocenit v další části filmu poněkud zkaženou postavu Davida(Hugh Grant), která mě spolu s Woodym na celém filmu bavila nejvíc. Pobavila mě především scéna jak se Woody snaží z trezoru sebrat náhrdelník a vyměnit jej za cetku a nakonec nepozná ani originál od padělku, který nechal sám vyhotovit a je pak zase tam kde byl s ženou na začátku filmu ale hlavně je šťastný :-) . ()

xxmartinxx

Woody Allen už permanentně neví. Po nějakých třiceti filmech se není čemu divit. Kdyby byl tohle jeden z prvních kousků, co jsem od něj viděl, nejspíš bych nad čtyřkou uvažoval, ale ta rezignace na cokoli netrademarkového je smutná. Kde jsou časy, kdy Woody varioval Bergmana a Feliniho? Kdy měly jeho filmy říz, myšlenky, byly chytré? Tohle už je jen rutina a vyprázdněnost. Ne úplně nesnesitelná, ale rozhodně nedostačující. ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)