Zrádci

• angličtina Rats (festivalový název)
Česko / Polsko, 2020, 6 h 46 min (Minutáž: 66–71 min)

Scénář:

Miro Šifra

Kamera:

Martin Douba

Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Miloslav Pecháček, Martin Havelka, Hoang Anh Doan, David Novotný, Igor Bareš, Magdaléna Borová, Anežka Novotná, Petr Franěk (více)

Epizody(6)

Vietnamská mafie v Česku ovládá víc než 70 procent trhu s pervitinem. V jejím čele stojí investoři nazývaní aj Bác (strýcové), kteří se zde usadili ještě v době komunismu a navenek se tváří jako vážení podnikatelé. Díky propracované a efektivní struktuře výroby jsou na ně klasické policejní postupy krátké. Policisté z protidrogového tak musí používat spíše praktiky tajných služeb – a často jdou i za hranice toho, co je vůbec legální. Příběh šestidílného seriálu zobrazí tři týdny v životě drogového dealera a policejního informátora Davida Frýdla, který působí v českovietnamské drogové mafii. Po vraždě své policejní spojky zůstává sám a po krku mu jdou obě strany – policie i mafie – a on hledá cestu, jak si zachránit život. (Česká televize)

DannyBoy80

Přestylované. Nesmyslné lokace jako kancly v kostele. Bez účelu jenom ny styl (borec ve žluté). Katastrofální zvuk, kdy některé dialogy nešly vůbec slyšet. Hudba monotóní stupidní novodobý hip hop, což tedy mělo asi sedět k hlavnému hrdinovi. Herecky to ušlo, scénář ok. Nicméně Poláci jsou úplně někde jinde viz Oslněni světlem, kde bylo snad vše lépe udělané a nejmarkantnější rozdíl byl ve zvuku a hudbě. ()

Lukoboss

Tak zaprvé bych vůbec nečekal, že ČT vypálí takhle vostrý kulky, protože celý to téma, ta drsnost, chladnokrevnost, navíc občas i nečekaný zvraty, to u nás není zvykem a už vůbec na veřejnoprávní televizi. V. Tauš částečně čerpá z vlastní zkušenosti a je to znát, chci tím říct, že to působí opravdu autenticky, žádný přehnaně smyšlený krávoviny. Ano, občas je potřeba trochu přivřít oko a možná závěr celé série jsme si mohli představovat různě (jo, tady se máme ještě dost co učit!), ale obecně jsem moc rád, že se začínáme pouštět do jiných a u nás neznámých žánrů a snažíme se točit moderním způsobem (kamera, styl vyprávění s pohledem do kamery, výběr lokací, ...). P.S.: Je potřeba říct, že takhle to u nás opravdu chodí!!! ()

Tosi

Od seriálu Pustina mně žádný jiný český seriál nesedl tak jako Zrádci. Mají styl a št'ávu, neokoukané herce, z nichž vypíchnu postavy Davida a Reného a hlavně se vymykají stereotypní seriálové tvorbě České televize. Snad poprvé mně nevadilo ani mluvení herců přímo do kamery a i když si nedovedu představit, že bych to doporučil například svým rodičům, já osobně nemám s hodnocením nad čím váhat. ()

DAPDO

Taušův způsob točení mi nevadí, takže ta roztřesená kamera a proslunění každýho druhýho záběru mě nechávalo klidným. Po prvním díle jsem byl dost na rozpacích, ale potom, co jsem si zvyknul na způsob vyprávění příběhu, jsem se celkem zakousnul a těšil se na další díly. Tauš si s divákem pěkně pohrál, aspoň teda se mnou, protože jsem ani jednou nepomyslel na to, že by za vraždou policisty mohl stát tenhle pachatel... Proto byl za mě poslední díl libovka s nečekaným finále. A celkově se Zrádci určitě zařadili k tomu lepšímu z české seriálové krimi tvorby. ()

Qitek

Jisté kvality Zrádci mají. Né že ne. Nadšené reakce na vizuál či příběh mi přijdou přehnaně vymodlené (nevím co mám ocenit na scéně s obyčejným dialogem, kdy kameraman jakoby hledal vhodný úhel, ten nenašel jakoby a tím se postavil jazyk vizuálního vyprávění ve scénách, kdy si zrovna nervózního kameramana nejen nepřeju, ale scéna ho vyloženě nepotřebuje!). Ano, občas na mě bafl vizuálně zajímavej výjev, ale v tom nesympatickém a zbytečně protivném provedení to působilo vyloženě jako náhoda. Příběh samotný není vůbec špatný. Konečně se nenimrá tuzemská produkce v situační komedii, nebo v komunistických, či poválečných vodách. Celek vyloženě zamrzí. Ale hodně solidní a poctivé tři. Pecháček i Cyril jsou skvělý ()

• Na adrese Milevská 20, Praha, kde se v příběhu nachází rozestavěný několikapodlažní komplex s bytem Hany Dangové, je ve skutečnosti přízemní budova samoobsluhy. (Martin_L)
  • Duy Anh Tran (Dang) pomáhal štábu s překladem a sloužil jako konzultant režisérů pro scény ve vietnamštině. „Bazíroval jsem na tom, aby byl překlad pokud možno co nejpřesnější a identický. Což ovšem nejde tak lehce, jak se možná může na první pohled zdát. Je plno typických slovních i větných vazeb, které nelze jednoduše přeložit do vietnamštiny, aby vyzněly kupříkladu stejně naléhavě, jako to mu je v jazyce českém,“ vysvětlil herec. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

03.10.2020

Serial Killer se blíží

Serial Killer se blíží

20.09.2019

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. Uskuteční se 24. – 29. září 2019. Divák má jedinečnou příležitost sledovat to nejlepší, co současná evropská produkce… (více)

Časové pásmo bylo změněno