Epizody(5)

*CARNIFEX*

Postráda to logické aspekty a to je potom ťažko vnímať pozitívne. Už len taký fakt, ako že niekto v dome plnom policajtov a rovno pred očami vyšetrovateľa niečo zoberie bez toho, aby mal nejaký pud kontroly nad samým sebou, či sa niekto pozerá. Po “internáte” chodí dievčina dobitá ako tréningové vrece Ivana Draga a všetci sú s tým v pohode, nikto nič nerieši, pričom musí byť každému jasné koľká bije, tak to je pre mňa tiež na scenáristickú facku. A to obzvlášť, keď ide o krajinu ako je Švédsko, kde sú tieto veci ako päsť na oko. Za mňa námetovo určite lepšia prvá séria, ľuďom však bude táto druhá vyhovovať viac, nakoľko rieši viac sociálnych problematik, ktoré tu rozvádzať nebudem, nakoľko nechcem nikomu brať vietor z plachiet. Pre bežného diváka, nováčika v seriálovom krimi žánri, to bude niečo výnimočné, nakoľko to má solídnu atmosféru (ale vďaka hudbe, určite nie “počasiu”, ktoré je pre tieto severské štylovky príznačne), či samotný casting, ktorý je nesmierne dôležitý a v tomto smere asi aj rozhodujúci. Poteší taktiež pár zvratov, ktoré milo prekvapia, no na riť som Ja osobne určite nepadol, no to môže byť aj tým, že človek má v rámci tohto prúdu nasledované viac než dosť a už ho hocičo neuspokojí. Neberte ma preto príliš vážne. Už som starý a miestami uhundraný :) ()

warrenur

Druha seria je este o cosi temnejsia a bez toho, aby som ju vyspoiloval radsej pripady nespomeniem. Sprevadza nas nou rovnaka znama, "zvlastna" policajna zostava. A hoci su obcas Petter-ove "zasnene" stavy otravne, pribeh, atmosfera i napatie to polahky prekonaju. Rozhodne odporucam. Sem-tam su sposoby zucastnenych trochu naivne, ale nebiju moc do oci. Silne stvorhviezdie. 85% ()