Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

PavelZava

Tato pohádka patří rozhodně ke zlatému fondu. Mrzí mě trošku, že nevíme, jak se se jmenuje princezna z diamantových skal opravdu. U této pohádky mě vždycky dojme, jak Jaroslav úplně samozřejmě se jde obětovat a přispěchá na pomoc svým bratrům (tedy hlavně své dvojce Jaromírovi), což kolikrát nebývá k vidění, což je asi hlavním poselstvím této pohádky. Chmurné a horrové ? Viděli jste někdy DEVÁTÉ SRDCE . Hudba : Ivan Kurz ()

Koprska

Velmi zvláštní pohádka... Když jsem byla malá, nelíbila se mi absolutně, ale dnes ji s chutí vyhledávám.. Možná proto, že není sladká, tak jí čím dál víc přicházím na chuť.. ()

tranquill

Pěkná pohádka. Jedna hvězda navíc za Libušku Šafránkovou, která snad v žádném jiném filmu nebyla tak krásná :-) ()

Ozzy2

Erben byl úchyl a ne pohádkář a tady to Moskalyk ještě znásobil.Ponurosti a deprese je tu strašně moc, odlehčení žádné.Afektovanou .Šafránkovou jako herečku nemám moc rád a tímhle si to nevylepšila. ()

Antrey

Pohádka s dvěma (a půl) Libuškami nemůže být špatná. S každým dalším shlédnutím se ujišťuju, že mě ta zvláštní a tíživá atmosféra opravdu baví, ale zároveň s přibývajícími reprízami nalézám další a další nesrovnalosti a nelogičnosti, kvůli kterým musím jednu hvězdu strhnout. Mnohem víc než tři bratři mě paradoxně zajímá backstory dvou princezen, proto mě mrzí, že právě v tomhle ohledu narážím na nejvíc "kiksů". Přesto mě tato netradiční pohádka potěší pokaždé, když na ni v televizi narazím a to už něco znamená. ()

FeriusParfax

Bože… když teď píšu recenze na všechny pohádky, tak si uvědomuji, jaké to jsou vlastně temné, strašidelné a podivné horory. Tuhle pohádku jsem jako malá absolutně nechápala. Rozhodně není pro děti. Až v náctiletém věku, kdy si to rodina o vánocích pustila a já jsem se k tomu omylem přichomýtla jsem zachápala, o čem to vlastně je. Nebudu to tady vysvětlovat, jen bych se v tom ztratila. Zkrátka se jedná o pohádku pro větší diváky. Dvojroli si tu ale hlavní duo střihlo pěkně. ()

Trixi

Na mně je tahle pohádka trochu ponurá a první z bratrů Trávníčků nezáživný a nafoukaný na "nevím co", ale od nástupu druhého z bratří se to docela pěkně rozjede a finální hláška - "Holky, královské dělení" je (alespoň podle mého) nejpoučnější pohádkovou hláškou všech dob :-). ()

cyright

Depresívní pohádka. Neotřelá a celkem dobře natočená, ale pořád depresívní pohádka. A to je nezdravá kombinace, hovoříme-li o filmu určeném dětem. A protože vím, jak to (nejen) na mě nezdravě působilo, proto to hodnocení. Nemluvě o tom, že ten třetí princ je čistokrevný děvkař, to se asi Trávníčkovi hrálo samo:) ()

Bobšule

Jedna z mých veleoblíbených pohádek, která opravdu navozuje pocit jistého tajemna a nevznikla ve studiu, tudíž jaksi dýchá určitou volností... ()

Brinkley

Většinu rozjuchaných pohádek jsem od malička nesnášela a poskrovnu bylo těch, které mi příběh neulehčovaly jen proto, že jsem dítě. V podstatě je to jediný kus z vánočních odrhovaček, na kterou se u zdobení stromečku vždycky ráda podívám. ()

danny_21

Třetí princ je rozhodně jednou z mých nejoblíbenějších hraných českých pohádek. Nechápu, proč tady má tak nízké hodnocení, mně se celá ta poetika a mystika Diamantových skal v okolí Adršpachu, kteréžto skalní město jsem několikrát s nadšením navštívil, sourozenecké odvaha a oddanost i zášt ( v podobě princezen ) moc líbila - 90 % ()

AloisNeuman

Moje druhá nejoblíbenější pohádka. Munzar vynikající. Trávníček zábavný. Šafránková krásná. Hlaváčová pečující. Bartoška neviditelný mávající :) ()

Nocturno culto

Vánoční klasika s jedním z nejprofláklejších princů v historii českých pohádek ..Nutno ale říci, že mě víc zaujala postava L. Šafránkové, dva Trávníčkové na mě byli moc ... ()

Black-star

Pohádka, která trochu sráží klasické dobré lidské vlastnosti. Protože hlavním hrdinou je neposlušný princ, který je proutník a z pravidel a nařízení si vůbec nic nedělá a nevím zda by zrovna on měl být tím který vyzraje nad kletbou... Nějak nevím jestli je tato pohádka úplně výchovná... ()

E lan

Pro mne klasika. Když jsem byl malý, tak jsem z téhle pohádky byl úplně pryč. Kouzlo s věkem a stářím (jak pohádky tak mne) trochu vyprchalo, ale přesto za mě stále klasika. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar