Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Boulderman

Tuto pohádku jsem v dětství zbožňoval. Ze dvou důvodů: za prvé se mi líbíla (a doposud líbí) Libuška Šafránková a za druhé jsem velmi obdivoval pískovcové skalní bludiště. A lákavé diamanty mezi věžemi, dodnes, když jdu lézt, tak je podvědomě hledám. Bohužel s postupem času lesk pohádky bledl, až se dostal na nějakých 65%. To bych dal dnes, čili tři hvězdičky. ()

Marrianna

Třetí princ a Tři oříšky pro popelku - nejspíš číslo 3 Pavlu Trávníčkovi svědčí. Neboť jinde jsem jej neměla ráda - někdy až nesnášela. Libuška Šafránková jako vždy okouzlující princezna a milý příběh k tomu (nevím, ale mě nepříjde zas až tak strašidelný co potom pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli?). Další z krásných pohádek, které si nikdy nenechám ujít. Ps: když se na obrazovce ukáže Jiří Bartoška - buší mi srdíčko - hmmmm. ()

Lennie

Proč je ta pohádka tak nízko hodnocená? Že by to bylo tím, že Trávníček i Šafránková "vyrostli"? A nebo trochu temnější náladou? Vždyť Třetí princ je úžasný, přestože jsem ho jako dítě příliš nemusela. ()

Guinivieve

1* za nádhernou Libušku Šafránkovou, 2* za mužného Pavla Trávníčka (kam se hrabou dnešní princové), 3* za charismatického Jiřího Bartošku, 4* za Adršpašské skály a 5* za tu úžasně tajemnou atmosféru. Po Třech oříškách moje nejoblíbenější pohádka. 100% ()

Cortesz

Jedna z těch slabších pohádek, která má sice místy až hororovou atmosféru, ale postrádá vtip a lehkost. I když se nedá srovnávat s takovými skvosty jakými jsou S čerty nejsou žerty nebo tři oříšky, ale i tak je to skvělá podívaná, navíc zde hraje ta nejkrásnější česká princezna Libuše Šafránková a s Trávničkem jim to spolu slušelo. ()

Pharlap

Pro tu atmosféru.. pro ten komentář vypravěče.. pro tu hudbu.. pro tu moudrost.. proto musím pokaždé tuto pohádku vidět, když jí dávaj, proto si zaslouží to nejvyšší hodnocení. ()

pekas

Jedna z lepších pohádek z roků 1980-revoluce. Sice triky ve skalách jsou naprosto ubohé i na tu dobu, ale jinak pohádce není snad už co vytknout. ()

Barghest

Nejkrásnější a nejméně doceněná česká pohádka. Teda aspoň pro mě. V mnoha ohledech je unikátní a odlišná. Třeba ponurou atmosférou, depresivní hudbou, tajemným až mystickým příběhem a nejednoznačnými postavami. Neexistuje tu čistokrevné dobro a zlo, ani klasický záporák. Dokonce i konec se vyhýbá klasické škatulce "...a žili šťastně až do smrti." A právě proto jí mám nejradši. ()

Sagisia

Mám ji fakt ráda. Jen to bylo na moje dětský logický myšlení fakt moc, aby Trávníček jel za bratrem několik sezón a ta ovečka ve Skalách byla i přes celou tu dobu bez žrádla naprosto v pohodě (nebo žrala ty diamanty?). Jinak má ale všechno - nejvíc Libušek ze všech pohádek, hodnýho Trávníčka, babaře Trávníčka, Barťáka, spoustu třpytivých kamínků, skály, napětí, koně, psy a ták. Připouštím, že depresivní možná malinko je, ale takovým tím pozitivním způsobem. Rozhodně z ní žádnou újmu nemám, na rozdíl od Aničky s lískovými oříšky nebo třeba Zlatovlásky. PS: V Adršpachu se odteď fotím jedině "na Jindřicha". ()

offlineman

Na téhle pohádce bych chtěl především vyzdvihnout výkon Luďka Munzara!!!! Taky mě pobavilo, když princ Jaroslav mluvil o holkách z podhradí, třeba o dceři, tuším, porybného! Kdoví, jestli některá z nich nebyla jeho sestra! :-) ()

anyonecek

Spíše než jako pohádka to na mě působilo jako drama a stresujícím dojmem. Špatně zpracované téma bych řekl. Herci byli vpohodě, zahráli to kvalitně, ale celkový dojem z této pohádky mám špatný. Myslím, že máme mnohem lepší České pohádky, které si právoplatně zaslouží těch více hvězdiček. ()

MirkaP

Takový malý pohádkový horor. Koneckonců je to podle Erbena, tak jak jinak. Jak se tam určité věci opakují, je to trošku nudnější, ale dramatické finále to spraví. ()

PlayEasy

Libuška s Pavlem se podobně jako Redford s Newmanem setkali (bohužel) jen ve dvou filmech. V tomto případě z toho sice Podraz nebyl, ale i tak se jedná o zdařilou a svým příběhem atypickou pohádku, jejíž mystická atmosféra a zdivočelá kamera jí dodává lesk. 70% ()

Stranger77

Pro mě naprosto úžasná pohádka, geniální atmosféra. Chytlo mě to už v dětství a drží mě to dodnes. Aktuálních 67% je fakt málo! ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar