Reklama

Reklama

Jedna sekunda

  • Čína One Second (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Čína během kulturní revoluce. Útěk vězně z pracovního tábora. Riskuje vše při hledání ukradeného filmového kotouče, na němž se na vteřinu objeví jeho dávno ztracená dcera. Brzy se setkává se zlodějkou, osiřelou dívkou, kterou pronásleduje vlastní strašlivá ztráta. Nádherná, dojemná a hluboce osobní pocta vykupitelské síle kinematografie v duchu filmu Cinema Paradiso od Zhang Yimoua, třikrát nominovaného na Oscara® za nejlepší cizojazyčný film. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (17)

angel74 

všechny recenze uživatele

Netradičně pojatý a přitom hluboce lidský snímek vypráví příběh o střetu dvou ztracených duší na samém dně společnosti, o zranitelnosti a důvěře. O tom, že ve dvou se to lépe táhne... Zároveň se jedná o zdařilou poctu klasické kinematografii. Některé záběry z pouštní krajiny jsou jedním slovem úchvatné, stejně tak jako pohledy na čištění a sušení filmového pásu. (75%) ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Jsem zvědavý, kdy (a jestli vůbec) se One Second dostane do mezinárodní distribuce. Film sice vyšel na DVD, ale opět pouze v Číně (přičemž můj oblíbený e-shop Yesasia má už i Čangův následující film Cliff walkers, ale ne One Second). Vizuálně vypadá One Second krásně (hlavně scény v poušti), příběh mě zaujal, i když o něco méně. Mám chuť pustit si zde v několika scénách ukázaný film Heroic Sons and Daughters, je ostatně na YouTube. Záběry, ve kterých se vysypané cívky s filmem čistí, suší (a detailní záběry na promítačku a lepení pásu) mají neuvěřitelné kouzlo... ()

Reklama

nerw01110 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý snímek. Jestli lze o nějakém filmu hovořit jakožto o artovém, tak je to právě tento. Kamera je občas dechberoucí. Záběry z pouště a malé osady Vás nepřestanou nudit. Některé záběry z pokročilého děje mi přišli podobné těm ze začátku děje a jsem zmaten, zda to bylo naschvál a nebo jen nebyl prostor pro jiné prostředí, ale i tak tento snímek má co nabídnout a člověk má nad čím přemýšlet. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Jedna sekunda, ale jedna minúta a veľa záberov bolo zcenzurovaných a odstránených z tohto diela, posúvajúc ho samozrejme smerom dole. Našťastie nie tak dole, aby sa z toho stala len jedna kunda. Tú čínsku biedu z obdobia "Veľkého skoku vpred" ako to liliput Mao nazval, tu tak necítiť. Kultúrna revolúcia (1966-1969) síce nastala až po tomto brutálnom skoku z rokov 1958-1962, kedy v rámci projektu pokroku od hladu zomrelo 43 miliónov ľudí, čo je najväčší hladomor v dejinách, hoci v Číne si možno úbytok obyvateľstva ani nevšimli, ale stále ten tvrdý červený diktát ničil a pustošil všetko, čo sa len mihlo slobodou. Režisér tú potrebnú silu neukázal, zrejme sa zameral skôr na vlastné spomienky a prežívanie mladosti, čím odstránil potrebu šokovať a natočil to "len" ľudsky. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Hrdiny filmu jsou uprchlý vězeň a osiřelá dívka Liu, které osud nečekaně spojí prostřednictvím groteskního souboje o jeden filmový kotouč. Oba od začátku charakterizuje především nezlomná vůle a zarputilost, s níž okrádají jeden druhého o zdánlivě bezcenný kulturní artefakt. Dospívající rozčepýřená zlodějka a mlčenlivý mukl jinak žádné výrazné vlastnosti nevykazují, spíše se snaží na sebe neupozorňovat a nenápadně se proplétat mezi stíny společnosti, na jejímž okraji se nacházejí. ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama