Lord of the Dance

(divadelní záznam)
  • Irsko Lord of the Dance
Hudební / Dokumentární
Irsko, 1997, 90 min

Tanečník Michael Flatley ve strhující keltské taneční hudební show, která volně vypráví irskou lidovou legendu v novém oslnivém stylu. Nechte se unést do dob, kdy se čas zastavil. Kdy ožívají starověké legendy a temné síly. Akt 1: Pláč Keltů, Bohyně Eryn, Keltský sen, Válečníci, Cikáni, Ohnivé housle, Vypuknutí, Bojovníci, Bohyně Eryn. Akt 2: Nebezpečná hra, Peklo, Vášnivé noci, Žalozpěv, Siamsa, Mihla se světlem, Ukradený polibek, Noční můra, Souboj, Vítězství, Irsko. (oficiální text distributora)

jiriks

nemohu jinak než 5 stars! Letos jsem byl navštívit jejich představení v Ostravě a moc mě nadchlo. I když už MF se souborem netancuje, to mu neubralo na lesku, profesionalitě, skvělému tanci ovládanému nejlepší hudbou, která existuje...nechal jsem se unést, ale v tomhle případě to jinak nejde;) Určitě navštívím i další představení, celou dobu jsem měl husí kůži a běhal mi mráz po zádech;) ()

ostravak30

Miluju Irsko, miluju jejich hudbu, miluju whisky, miluju přírodu. Miluju Irsko a v příštím životě bych v něm chtěl žít. Každopádně Lord of the Dance je uskupení, které ani mě nenechalo chladným. Leč bohužel nikdy jsem je neviděl naživo. Nikdy jsem neměl s kým jít a tak jsem tenkrát do Prahy nejel, snad to jednou napravím. Protože to, co jsem viděl mě nadchlo. Je to dechberoucí směsice tance, hudby a úžasné show. K tomu pár slov hlavního protagonisty. A já osobně kvituji s nadšením i ta informace, kde všude bylo představení vyprodáno. Neboť pokud někdo pochyboval, že Lord of the Dance je nebo jsou fenoménem, pak tohle je argument jako prase. ()

Turiec

Skvelé tanečno-hudobné vystúpenie, v ktorom je skĺbený balet s prvkami folklóru a nielen toho írskeho. Vo výbornej choreografii sa striedajú tanečné čísla s hudobnými. Kto má rád írsku hudbu, určite si príde na svoje. Výborní sólisti, tanečníci a svetelná šou sa však pravdepodobne zapáčia aj divákom, ktorí neholdujú baletu, stepu, či tancu vo všeobecnosti. Doteraz som si nevedel predstaviť chlapský súboj vyjadrený tancom. Až kým som neuvidel duel v podaní Michaela Flatleya. Škoda, že len na TV obrazovke. ()

Z0oMb3E

Keď vám pri sledovaní chce kažďá bunka v tele tancovať, keď si pesničku (vačsinou tú záverečnú) pískate ešte týždeň po zhliadnutí, a tá istá melódia sa vám vybaví aj roky po tom a bežíte si pustiť na youtube nejaké to video viete, že show má niečo do seba. Michael Flatley a jeho miliónové nohy plus niekoľko desiatok až stoviek výborných tanečníkov a netreba opomínať ani sexi huslistky spôsobujú zimomriavky a euforické stavy milónom divákom po celom svete. Show ktorá sa nedá opísať, treba ju vidieť. Už na obrazovke vyzerá ako pastva pre oči, čo to musí byť live? Hodnotenia pod 4* nepochopiteľné. ()

marrrrian

Viem si pri tom predstaviť situáciu: hostina na čistinke hlboko v írskych lesoch, stoly sa prehýbajú pod množstvom tradičného jedla a diviny, pivo tečie potokom, muzikanti hrajú takúto hudbu a osvetlenie poskytuje mesiac v splne a obrovské vatry. Naokolo by tancovali žienky so zvlnenými, dlhými vlasmy v ľahkých, trochu priesvitných šatoch, siahajúcich do pol stehien. A všetci by sa celú noc bavili a hodovali... (Ale vystačil by som si aj s tým, že by som mohol sedieť ako divák na takomto predstavení) :D ()