Leprechaun je skřítek, který rád a neustále počítá své mince. Víte co udělá, když mu seberete byť jen jednu minci z jeho pokladu? Pořádně se naštve! Ve třetím pokračování se dostáváme do Las Vegas, kde má na jeho poklad spadeno spousta lidí, kteří ani netuší, že si pohrávají se smrtí. Část pokladu se samozřejmě ztratí a Leprechaun chce své penízky za každou cenu zpátky, a tak při jejich hledání začíná vražedná hra. (Chupacabre)

sidzej

Po nudnej amaterskej dvojke som tak vydarene pokracovanie necakal. Prostredie Las Vegas tejto serii vyrazne prospelo. Film sa moze pochvalit slusnym tempom, zaujimavym prostredim (kasino, kuzla, nemocnica) a na video titul slusnym technickym spracovanim (omnoho profesionalnejsim nez akeho sa dockal predosly diel). Dokonca sa mi to zdalo o chlp lepsie nez prvy diel s Jennifer Aniston. Spokojnych 65%. ()

JohnnyD

8/10 Eskapády Írskeho škriatka v druhom pokračovaní Leprechauna ukoja zaisto všetkých fanúšikov tejto zelenej série. IMHO ide dokonca o druhý najlepší diel. Leprechaun srší humorom počas celého filmu, jeho básne sú v najlepšej forme (skúste kliknúť na IMDb na "quotes" ;)), vraždy originálne a Warwick Davis je úplne geniálny. Záverečná kúzelnícka show a cool odkaz na Star Wars dokonajú prakticky dokonalé oddychové béčko. Skritizoval by som azda nie práve najlepšiu réžiu a biedne efekty ... ale všetci dobre vieme, že o tom táto séria nie je ... PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4 ()

cariada

Třetí díl o hnusném skřítkovi mě bavil asi nejvíc. Tentokrát jde řádit do casina , jenže má k sobě docela zdatný soupeře. Tentokrát nemá skřítek hned navrh ba naopak je poměrně snadno zranitelný což je jen dobře, přesto nelení a hryže kde se dá. Válel jsem se smíchy jak ukousnul chlápkovi v zastávárně palec u nohy. Mít pár těch jeho zlatáků tak se vyřádím jak malý dítě. ()

Karamanlis

Tretí diel Leprechauna mi prišiel zábavnejší než jednotka a dvojka - zlomyseľný škriatok tu z času na čas vydarene zahláškuje a okrem toho, že už tradične hľadá chýbajúce časti svojho milovaného pokladu, pričom zakilluje každého, kto mu nejako skríži cestu, plní ľuďom svojráznym spôsobom aj ich priania, z čoho vzíde zopár zaujímavých mordov, štýlovo pripomínajúcich vražedné vyčínanie inej známej hororovej postavy - zákerného džina zo série Wishmaster. Nie je vylúčené, že tvorcovia Wishmastera sa pri profilovaní charakteru postavy vládcu prekliatých prianí čiastočne inšpirovali práve tretím Leprechaunom... ()

MM_Ramone

V roku 1993 natočil režisér Mark Jones film "Leprechaun", ktorý sa odohrával na starej farme, niekde v americkom zapadákove. Dal som mu tri hviezdičky. O rok neskôr, v roku 1994, bol natočený snímok "Leprechaun 2". Režíroval ho Rodman Flender. Dej sa presunul do mesta. Ohodnotil som ho dvoma hviezdičkami. V roku 1995 malo premiéru tretie pokračovanie "Leprechaun 3", tento krát pod režisérskou taktovkou Briana Trenchard-Smitha. Ako jasne napovedá český distribučný názov (Skřet v Las Vegas) sa tento krát škaredý, krpatý, zlomyselný, lakomý, írsky leprechaun dostal do hriešného mesta v Nevadskej púšti, do centra kasín a hazardu, do Las Vegas. Po nie celkom podarenej druhej časti, mu zmena prostredia prospela. Lilipután Warwick Davis si titulnú úlohu leprechauna užíva, ale viac ako dve hviezdičky tomu dať nemôžem. ** ()

• Podľa časopisu Fangoria (1994) mal byť tento film pôvodne natočený v 3D. (beso74)
  • Na škriatkových šilingoch je vyrazená podobizeň Karla III, kráľa Španielska v rokoch 1759 – 1788. (beso74)
  • Prvý diel série určený priamo pre video distribúciu. Zároveň sa stal v čase vydania najzárobkovejším filmom v rámci daného spôsobu distribúcie. (beso74)