Reklama

Reklama

Obsahy(1)

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (724)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně filmová událost roku, srovnatelná s uvedením dokumentu Šmejdi před 7 lety. O filmu jsem se dozvěděl už někdy loni, když sbíral peníze na Hithitu, a ten námět mě od první chvíle neuvěřitelně nadchnul, a celou dobu jsem hltal rozhovory s tvůrci a jakékoli informace o chystaném filmu, na které jsem narazil, a netrpělivě počítal dny do premiéry. V tomto ohledu pak pro mě samotná projekce možná byla malým zklamáním, protože mi přišlo, že si tvůrci maličko vystříleli munici ještě před uvedením do kin a v dokumentu už jsem se moc nového nedozvěděl, a možná kdyby to víc drželi pod pokličkou, a pak s tím nečekaně šli ven, mohla to být větší bomba, ale zase chápu tu (sympatickou) strategii, dostat prostě ten film do povědomí co nejvíce lidí jakýmkoli způsobem. (Navíc pro většinu publika, které o filmu a jeho tématu dosud moc informací nevědělo, podle mě ten film bomba bude, soudě kupříkladu z nefalšovaně šokovaných reakcí ženských divaček za mnou v kině na totálně vyprodané premiéře v Aeru). Možná mě ten film ale překvapil tím, jak je vtipný, místy je to skutečně strašná sranda, a skvěle to odlehčuje to děsivé téma - osobně považuji ty muže, kteří se zde objeví, za naprostý odpad společnosti, a hluboce jimi opovrhuji, a přeju jim, aby je někdo poznal a měli z toho velké problémy. (V tomto ohledu mě možná trochu mrzí, že jejich obličeje byly rozmazané, ale asi by to jinak nešlo kvůli paragrafům; btw. iritují mě názory, které téma filmu bagatelizují nebo které říkají, že tohle tady bylo vždycky a Klusák objevuje Ameriku). Čili za mě obrovský respekt ke Klusákovi a těm třem sympatickým slečnám, a přeju filmu co největší návštěvnost (a hlavně aby se mu povedlo s tím problémem něco udělat). ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ožehavý dokument o virtualitě sociálních sítí, která může sakra nevirtuálně ublížit. I kdyby už nic jiného, zaslouží si to kredit jako věc, co může srozumitelně šířit osvětu a to nejen směrem k nezletilým. Dává si to pozor, aby to nebylo manipulativní, jednou růží mezi trním to zajímavě naruší repetitivnost a při osobních setkáních v závěru přijde čas i na tragikomický rozměr. Mám za to, že ty udělené podmínky a zabavené mobily nemusí nutně vést k ponaučení a zabránění recidivy. Nabízí se spíš alternativa s pilkou na železo a činem, který v jednom z minulých životů pocítil Rimmer na dvoře Alexandra Velikého.. A teď by se mohl Klusák zaměřit na svého „skoro-švagra“ Máru a místo otevřených dopisů na facebooku se pokusit zdokumentovat pohnutky, které talentovaného člověka drží na pozici marketéra lidské špíny. Název by mohl být: „V nose“, případně: „Agent, který mě zaplatil“.. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

“CO TO TAM DĚLÁTE?“… „NIC. TADY JSEM LEŠTIL NĚCO…“ /// Můj obdiv patří těm herečkám… Ne, že do toho šly, ale za to, s kým a vo čem se musely bavit. A taky tvůrcům za nápad a hlavně realizaci. Jinak je to takový jednotvárný. Rozhovy po Skypu, uchylácký choutky a přehlídka trestných činnů. Naštěstí to „osvěží“ osobní setkání nebo hovor s „normálním“ člověkem. Film má sloužit jako prevence. Já mám strach, aby některý holky nenálákal spíš ten výdělek. Páč, co si budem vypravovat… hodně lidem je u prdele, co dělaj jejich děti. Rozhodně doporučuju všem, co mají děti. Nebo školám, děcákům, pasťákům… A je naprosto jedno, jestli dám 5* nebo 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět hafo (nejen rozmazanejch) čuráků. 2.) Jsem „Ústečan“ a můj kámoš je Sneaky. 3.) Jsem na mladý maso. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Hororový dokument. Ne tím, že existujou podobní “predátoří” ale tím, KOLIK jich existuje. Jak na to reagovat? Vystopovat je a pozavírat tisíce až desetitisíce mužů, často nejspíš otců a živitelů rodin? To asi nejde. Ale již humbuk, který kolem tohoto dokumentu nastal, snad jejich vyčínání omezí. Minimálně na pár let. Klusák a Chalupová to zvládli výborně. Oceňuji nápady jako vyjasnění “hodného obličeje” za tónů přívětivé hudby, nebo poslední scénu, která gradující napětí celého filmu vystřelí do emocionální roviny, až se divákovi spolu s tvůrcema před kamerou třesou ruce. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Těch 5* nedávám ani za atraktivní téma, ani za znepokojivou myšlenku, ale především za profi zpracování. Celý projekt je vymyšlený, připravený i zrealizovaný do nejmenších detailů, ale přesto jsou z něj sem tam cítit i "tak to zkusíme takhle a uvidíme, co z toho vznikne" momenty, což je super. Vytkla bych možná až příliš naivní dotazy Zrzky a Blondýnky, ale jinak klobouk dolů... Po "Českém snu", ze kterého je mi upřímně zle (není nic horšího než nadšení ze zklamání druhého), je "V síti" alespoň částečnou dokumentární (a pro mě i emoční a smysluplnou) kompenzací. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (38)

  • „Díky filmu V síti získaly některé děti odvahu problém řešit. Naštvali jsme hodně lidí, ale měli jsme hlavně strach o herečky, postarali jsme se o jejich ochranu,“ říká dokumentarista Vít Klusák o filmu V síti. (SONY_)
  • Pozorný divák si všimne, že při setkání dívek se sexuálními predátory v kavárně jednomu z predátorů kolemjdoucí pes nepozorovaně pomočil bundu přehozenou přes opěradlo židle. (Nick321)
  • V jednom záběru si Sabina Dlouhá sedící na parapetu okna svého ateliérového pokojíku hladí králíka vypůjčeného pro natáčení, ovšem jakmile se rozezní příchozí hovor, udělá pohyb, který vypadá jako kdyby králíka vyhodila ven z okna, i když je evidentní, že ho položila na nějakou plochu nebo do klece, která byla hned „pod oknem“. (Nick321)

Související novinky

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno