Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska. (Cinemart)

blondboss

Taká normálna česká rozprávka, ktorá sa opiera o starodávne české rozprávkové príbehy a v ktorej je značne cítiť taký prostoduchý "troškovský" look. V zásade sú tu príjemné postavy, jednoduchý dej a všetko sa končí tak, ako má. Dieru do sveta to neurobí, ale na sviatočné posedenie s blízkymi alebo s deťmi to postačí a jednoducho na pár minút vypnete. 50 % ()

tsatsiki

Na tuhle pohádku jsem se těšil. Ale přišlo zklamání, ona to je pěkná pohádka, což o to, ale je to nuda. Oproti Čertovinám je to klidnější a ani Pavlásek s Chocholatou to nějak nerozvířili. Pozitivum je, že Troška po 37 letech obsadil Danu Syslovou. Spousta herců zde měli malé epizodky a v podstatě celý film stojí na Pavláskovi s Chocholatou. Chocholatá sice je fajn, ale je nudná. A Pavlásek ten to jeho pitvoření až přeháněl. Pohádka měla smůlu, že šla do kin,když byl covid, proto na pohádku došlo necelých 90 tisíc diváků, ale nevím jestli by diváci odcházeli spokojeni. Ale.časem se z pohádky stane klasika jako ze všech filmů Trošky. U mě to má pan Troška za 50%. ()

karlos-rio

Naprosto v pohodě pohádka, nenechte se odradit hodnocením, problém není samotná pohádka, problém je režisér Zdeněk Troška. Vadí totiž dlouhodobě místním rádoby odborníkům a znalcům, tak jejich fanklub zase slintá, plácá  si játra a mele jako kolovrátek, jedni jen uráží a druhá polovina píše samé moc chytré plky. Přitom je to tak jednoduché, pokud nemám někoho rád nekoukám na jeho tvorbu. A neb když nežeru králíka nedám si ho k obědu a nebudu pak otravovat ostatní říkat fuj ten byl hnusnej. ()

Alden_Larson

Je to hodně slabá pohádka. A v porovnání s jeho ostatními filmy je to i jeden z Troškových slabších výtvorů. Není to až tak hrozné jako Kameňák nebo Princezna ze mlejna, ale je to prostě hodně slabá pohádka. Zápletka není moc originální a tím pádem není moc zajímavá, postavy bohužel trpí tím samým problémem. Herecké výkony jsou všelijaké, některé jsou fajn, některé dřevěné a některé přehrané. Prezentace je dobrá tím smyslem, že film vypadá jaký každý jiný z Troškových filmů. Vizuální efekty by mohly vypadat lépe, na druhou stranu je ale nutné uznat, že ty se českým filmařům málokdy povedou, v Troškových filmech jsou alespoň hezky zakomponované do prostředí. Vím, že jsem tento film zkritizival celkem hodně, ale pravda je taková, že mi nepřijde špatný. Je v něm spousta chyb, ale dá se něj dívat i za střízliva. 5/10 ()

Pecan206

Pavlásek je borec, role vodníka mu byla ušita na míru 😁 Jinak vcelku hezká a nenáročná pohádka, ve které zcela obyčejná holka zachraňuje zaklatého prince ()

infernet

Strašný, fakt. Jestli tohle někdo dobrovolně pouští svým dětem, měl by na něj přijít OSPOD. Pavlásek "hraje" sám sebe. Debila. Jedna hvězda za Chocholatou a Sandevu. Na Trošku by se měl vztahovat zákon na ochranu spotřebitelů. ()

Rian_witcher

Už úvodních 20 minut filmu dá jasně najevo, že tohle se Troškovi nepovedlo. Drmolící sestry nabídnou divákovi to co zbytek filmu. Rychlé nesouvisející blábolení. Tu jednu hvězdičku si zaslouží jen představitelka Aninky Anstasia Chocholatá, které opravdu věříte její dobré srdce a čistou duši. Pavlásek naproti tomu po většinu filmu působí jako karikatura Luďka Soboty z jeho filmografie 80-tých let. Zmatený idiot, který nelogicky vyřeší závěrečnou zápletku. To, co se děje posledních 40 minut, je vrcholem stupidity s níž se snaží scénárista a režisér v jedné osobě Zdeněk Troška ukončit jednoduchý příběh. Nikdo divákovi nevysvětluje co, kdo a proč se v příběhu objevuje a jak se chová. Zlo má charismatický pohled Sara Sandevy, ale vlastně se není čeho bát. Ta, včetně své matky, se pouze snaží hrát s bídným scénářem své bídné role. ()

VideoTuti

Klasická česká pohádka s pěknými písničkami bez hollywoodských manýrů. Po jejím zhlédnutí je příjemně na duši. ()

Veeria

Po delší době nová nádherná pohádka. Opravdu musím zatleskat a dát plný počet. Netradiční, originální námět. Malebné záběry na českou přírodu, při putování Aninky a ,,Mánka" můžete vidět krásné lokace. Musím vyzdvihnout kostýmy, efekty, hudební podkres. Herecké obsazení vybráno na 1 s *, Aninka je půvabná - Anastasia Chocholatá jí propůjčila svůj herecký talent a něžnou krásu. Vítek je rovněž sympatický. Lukáš Pavlásek v roli vodníka úžasný - myslím, že se na tuto roli skvěle hodil - dodal tomu vtipnost, ale i roztomilost a jeho přátelství s Aninkou je uvěřitelné a sympatické (mimochodem zmínka o Tydýtovi pobavila). Dana Syslová dokázala čarodějnici zahrát excelentně, stejně tak Sara Sandeva (scény s nimi okořenily pohádku dávkou tajemna). Prostě skvělé. I sestry Boubelína a Žouželína. A co nejvíc musím ocenit, je práce se zvířaty - třeba scény se sovou nebo žábou byly dokonalé a zaslouží si obdiv! Určitě doporučuji, maximální spokojenost. ()

Mydlivoj

Zdeněk Troška už dávno neumí a Lukáš Pavlásek co se stal slavným mě pěkně....irituje. Trapnost nad trapnost.... ()

blezg odpad!

Nemám rád pohádky, kde jsou postavy nevěrohodné a trapně přihlouplé. Vezměme si takového Atakdále(ho) Vlasty Buriana nebo kaprála Petra Nárožného atp. Jsou směšné svojí zaníceností a skvělým ztvárněním podivného charakteru a ne svojí ubohostí a povrchností. Nereálná barevnost jak v kresleném filmu je mi odporná. Na playback zpívané lidovky ve verzi uřvané disco jsou strašný. Děj je nesmyslně nepřehledný a přeplácaný. Nějaký aspoň záblesk herectví nevím... Fakt si nemůžu vybavit aspoň jednu hloupější a zbytečnější pohádku. Tohle je totální dno odpadu. ()

jdosek

Zas až tak strašný to nebylo. Děti si to celkem užily. Kdyby byla normální procenta, dal bych 50%. Jeden z těch filmů který ukazuje, že hodnotit 5ti hvězdičkama a přepičítávat na procenta je stupidita. ()

PH007

Klasická kostýmová pohádka od Zdeňka Trošky, kde se naštěstí moc nezpívá. Je vidět, že Troška je jihočech a tak je v každé jeho pohádce. Netrdiční dvojice Anninka a vodník je docela zajímavá i když by příběh mohl mít větší hloubku, není úplně špatný. Skvělá je pak podtitulková scéna jako bonus což u žádné české pohádky dosud nebylo. ()

Dragoon

Zklamání je v tomto případě možná slabé slovo. Pohádky Zdeňka Trošky byly vždy úžasné a originální. Bohužel na mě tahle pohádka působila jako by to byla nepovedená směs ústřižků z jiných pohádek. I když hlavní hrdinkou byla Aninka, ve skutečnosti to byl Hastrman, který uzdravil knížete, porazil zlou princeznu a nakonec zachránil Aninku, která by zřejmě bez Hastmánka nedošla ani do vedlejší vesnice. ()

a-ja

Přebarvený omalovánkový kýč... Lidovka Pod našima okny zazněla nenesitelněkrát (nepočítal někdo, kolikrát ji zprznil jen Pavlásek?)... Představitelka Aninky toporná... Pavlásek ve víceméně hlavní roli byl průšvih... ne... nebyl to průšvih... byl to fakt velkej průser sám o sobě (protože tam prostě předváděl tydýta z nastojáka, jen v příšerným zeleným oblečku)... Hodně se tu píše o kráse jižních Čech, jenže nejvíc jsem zaregistrovala Manětín (západní Čechy) a Veltrusy (střední Čechy)... ()

soukyd33

No, zajímavá pohádka. Hastrman, kterého se každý bojí, je důležitější než zlato. Je to pohádková komedie, která je plná krásných, ale i zlých postav. Ukázka toho, že všechno co vypadá jako dobro, tak nemusí být. Není to špatné, ale konec je trochu moc useknutý. Žádná svatba, veselka, prostě konec. 🤔 Poznámka: Zpěv hastrmana byl asi nejvíce zajímavý. 🤣 Hvězdiček 3 ()