Tajemná zahrada

• Velká Británie The Secret Garden (více)

Mary (Dixie Egerickxová) je rozmazlená desetiletá holčička, která vyrůstá se svými bohatými rodiči v  Indii. Její život změní prudká nákaza cholery, která ji připraví o celou rodinu. Pošlou ji zpátky do Anglie, do Yorkshire, ke strýci Archibaldu Cravenovi (Colin Firth). Strýc má veliké panství, nemocného synka Colina (Edan Hayhurst) a hospodyni paní Medlockovou (Julie Waltersová). Mary zkoumá nové prostředí a zjistí, že dům skrývá mnoho tajemství. Najde klíč, který jí otevře zahradu, léta zamčenou po smrti strýcovy choti.  Potom objeví pokoj, ve kterém tráví celý svůj život bratránek Colin. Leží v posteli, protože nemůže chodit. Ale za pomoci nového přítele Dickona (Amir Wilson) se Mary podaří přivést zahradu, i Colina opět k životu. Když lord Craven jednoho dne najde děti jak si hrají v zahradě, nemůže uvěřit, že vidí svého syna chodit. Po letech znova pocítí dávno ztracenou radost... Film je natočen podle nadčasového bestselleru britsko-americké spisovatelky Frances Hodgson Burnettové. (JOJ Cinema)

xzajox

Také nemastné, neslané. Príbeh dievčiny, u ktorej som nevedel, či ju ľutovať kvôli jej osudu, obdivovať pre jej fantáziu alebo neznášať pre jej rozmaznanosť. Ako sa dalo čakať, zmenila sa, a postupne vďaka nej dospievame k happy-endu. Film ako celok - ako som už vravel, nič výnimočné. Dej predvídateľný, tajomstvo tajomné len trochu. Herci nehrali zle, ale film na mňa nedokázal preniesť veľa emócií, čo je škoda. Plusom je, že film má takú fajn kontrastnú atmosféru. Temný smutný dom versus krásna farebná záhrada. Zadubení chorí obyvatelia versus zdravý čerstvý vzduch a vôňa kvetov. Viac už niet čo povedať. Videné, fajočka a ide sa ďalej. 54% - 3* ()

rigby

Hezké obrázky, ale tím to asi tak končí. Jinak je to určené spíše dětem a nic moc navíc jsem v tom nenacházel. ()

Elisson

Zaujímavé spracovanie. Keby tam dve postavy neboli obsadené politicky korektným spôsobom, tak by som dala 5 hviezdičiek. ()

allegria

Krásná pohádka pro dospělé s hluboce lidským, závažným podtextem o vztahu rodičů a dětí. Pastva pro oči, zážitek pro ty, kdo mají rádi fantazii, romantiku a sny. Nevadí, že to jiní hodnotí nízko. Pro mě to byl mimořádný zážitek a rozhodně stojí za to aspoň to zkusit. ()

mmirri

Příjemný příběh o kouzlu lásky, které působí i dlouho poté, co ten, kdo je vyčaroval zdejší existenci opustil. Také o tom, že někdy žijeme raději ze svých smutků a strachů nežli z lásky a krásy, které už jsme zakusili. ()

KorryxD_

Mně se to líbilo. Ano,začátek je kapánek zdlouhavý,ale do té zahrady se prostě zamilujete. Určitě si chci přečíst knihu a možná někdy mrknout i na starší verzi,která je prý povedenější. Ale myslím,že když nejste moc nároční diváci,tak vás film nepohorší. Naopak... ()

pupidup

Nadherny obycejny film se spoustou trochu lyrickych obrazu...do kterých je rozpracovan jednoduchy pribeh. Za me uzasne stravene nedelni dopoledne... ()

tein

Úplně zbytečný film a zcela nepotřebné další zpracování, které zdaleka nedosahuje kvalit těch předchozích. ()