Péter, policista z velkoměsta, pátrá v Brašově po gangu, který obchoduje s lidmi. Svůj život zasvětil hledání pohřešovaných žen. V každé dívce, kterou zachrání, vidí svou sestru Juli. Ta zmizela před dvaadvaceti lety z jejich rodného města Valanu uprostřed chaosu vyvolaného rumunskou revolucí, která vypukla roku 1989. Péter je nucen vrátit se do transylvánského hornického města poté, co je informován, že bylo tělo jeho sestry nalezeno mezi borovicemi na zasněžené hoře. Následné vyšetřování ho nutí čelit nejen vysoké kriminalitě v dané oblasti, ale také jej vrhá zpět do labyrintu minulosti, kde musí bojovat s vlastními démony. (Cinemax)

Mrkvič

Asi můj první ryze Maďarský film. A stejně je z toho severská kriminálka. Nutno ale říct, že parádně natočená. Kamera, akce, huba, herci, všechno jak profi západní produkce. Stále jsem film viděl na 4 hvězdičky. I když jsem od poloviny filmu (kdy se ukázalo, o co vlastně jde) věděl vraha, říkal jsem si, že to nevadí, že atmosféra je pořád skvělá. Matoucí náznaky byly slabé a chování některých postav strašně nelogické. Jen účelně, aby zmátly diváka. Což se stejně nestane. A když potom ke konci přijde "zvrat", byl jsem zklamán, že ta pecka se mě vlastně netýká, protože ji dávno vím. Škoda. Na druhou stranu je lepší nějaké jasné a snadno vysvětlitelné rozuzlení, než nějaký krkolomný spletenec, který má mezer víc než kolik je ve Valanu alkoholiků a násilníků. ()

zdenny

Závěr do toho vpravil trochu mystery, takže nakonec z toho bylo něco jako naše "Pustina", které jsem dal také tři hvězdy. Je opravdu osvěžující pustit si něco "exotického", kde ještě můžeme vidět herce čistě původní barvy pleti a kde nemusí nutně být nějaký homo...něco. Jinak, za únos, obchod s bílým masem a následné víceméně zotročování bych dával tresty od dvaceti let výš. Ale to je na daleko delší rozpravu. 63 %. ()

drackula

Dobre natočená "severská" detektívka z Maďarska. Postupne síce trochu stráca tempo, ale kompenzuje to bezvýchodisková atmosféra rumunského mestečka na konci sveta. 70% HBO GO ()

cpt.Lynch

Atmosféra je úžasná a dominující tomuto snímku. Ostatní lehce pokulhává. Scénář je jednoduchý a přímočarý, možná až moc. Děj svižný, ale také až moc. 3,5* ()

kolemjdouc

za mě špica evropské krimi.Propracované do detailu.Je vidět že Maďaři nemají potřebu sekat filmovou kulturu jak Baťa cvičky a kvalita vítězí nad kvantitou ----P.S. 19.5.2023-- jsem nadšená ,že jsem měla možnost tuhle krimi vidět opět ()

Hanys_

Severská detektivka z Maďarska. Temný depresivní thriller, který mi tím vystavením a depresivní atmosférou chtě nechtě připomínal první díl Larssonovy trilogie. Závěr mohl být vymazlenější, ale jinak dost dobrý. 7/10 ()

BOURQUE

Pokus susedov z Maďarska o natočenie filmu inšpirovaný škandinávskym krimi príbehmi. Dej s klasickými prvkami a vývojom, avšak bez skutočných prevratov. A chýba k tomu napínavejší záver s dôraznejším vyvrcholením. P.S.: Život v rumunskej Valy a ich obyvateľov pochopí len ten, kto prežil podobné veci, ako oni. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rockerman

Vzrušující pátrání po dlouholetém vánočním únosci a vrahovi nezletilých dívek, natočené zjevně v "severském stylu" je trochu zkratkovité a nedovysvětlené, ale i tak lze konstatovat, že maďarští vtůrci odvedli velmi dobrou práci. ()

Razzor_82

Mrazivý a temný "nordic noir". Kvalitní detektivka se vším všudy. Napětí a zmar ve filmu o obchodu s lidmi. Péter policista z velkoměsta pátrá po pohřešovaných ženách. Následně je vržen zpět do labyrintu minulosti, kde musí bojovat s vlastními démony. Příjemné překvapení. 7/10 ()

papadoce

Začiatok ma vôbec nebral. Na európsku produkciu a ústrednú tému to bolo až príliš málo surové, hoci so samotnými Maďarmi kinematografickú skúsenosť nemám, očakával som niečo tvrdšie. Ak sa samozrejme nepočíta Lindaaaaa a Miazgovci pravdaže 🤪. Dialógy sú veľmi priame, vyslovene otázka a odpoveď, teda pre diváka nič nad čím by mal alebo mohol uvažovať. Čabovi ale rola sedí a celkom si v nej ide. Inak, nechápem prečo Maďari točia špinu o Rumunoch a ešte aj s maďarskými menami. Ale to je len bezvýznamný detail. Bol to krutý príbeh a pomerne dobre spracovaný, fajn zahraný a v podstate od začiatku celkom predvídateľný, ale to snímku nijako na kvalite neuberá. Dám poctivé štyri. Niečo maďarského ešte niekedy rád zbodnem. Vrátane gulášu. ()

solisoli

Kriminálka maďarskej produkcie z atraktívneho prostredia Rumunska, ponúka príbeh o pátraní po stratených dievčatách, kde jedna je aj sestrou kriminalistu Pétera, ktorý prichádza do svojho rodiska odhaliť organizovaný zločin s bielym mäsom. Dej jednostranne podliehajúci chladnému podnebiu s mrzutým priebehom, iba v nevraživom duchu sa nesie v klasicky otrepanom štýle, vyriešiť prípad, čo najdramatickejšie a na poslednú chvíľu, ktorej sa divák s úsmevom aj dočká. Jedine dejová myšlienka anjelských krídel, na začiatku zaujala tým, že sa nakoniec dej dopracoval k pointe. ()

srolyma

Maďarský film ve stylu drsných skandinávských krimi. Takže sériové vraždy mladých dívek, izolovaná vesnice vysoko v horách, sníh, mráz. A protože v Maďarsku, jak známo, žádné pořádné hory nejsou, dost možná tam není ani sníh, natož vesnice vysoko v horách, tak se to celé odehrává v sousedním Rumunsku. Což sice není na škodu, ale i tak to má do skandinávských krimi dost daleko a stylem to připomíná spíš polské než norské či švédské filmy. ()

DonBraso

Spíše Rumunsko,než Maďarsko,ale to je ve výsledku jedno.Béla Bagota a jeho prvotina měla jen jednu věc.Prostředí.Zasněžený Brašov či vymyšlený Valan,který má být asi Bălan sleduje Pétera,který hledá pohřešovaný holky.Hlavně svojí Juli,která mu nějak nedá spát,přitom už je to nějaký ten pátek,kdy je nezvěstná.Jako kriminálka je to hrozně nudný.Csaba Krisztik je nezajímavý a tak opět jen dostanete prostředí zasněžených lesů.To je trochu málo na film.Na dokument by to šlo,ale na kriminálku?Atmosféru to ztrácí každou chvilku a ostatní postavy ve vývoji zhola nic extra neřeknou.Ano jsou tam jenom,aby to mělo některý matadory zmást,kdo je tím hajzlem co je unáší.Mně přijde,že je to lajdácky napsaný a charakteristiku hlavní postavy má člověk silně u zadních partií.Vůbec jsem se nedokázal zžít s filmem,že vůbec o něco jde.Obchod s bílím masem je zástěrkou,která by něco měla do sebe,ale na to nesmíte s Péterem zas jít truchlit a hledat pětník ve sněhu a pak si zajít na skleničku za někým,který Vám ve filmu zbyde minutu a jeho parťák dvě minuty.Hold jiný město jiný mrav a tak ve Valanu je jinej kolík Dragos.Takže dostanete nesourodou dvojici,kdy jedna ukazuje a druhý jde si zaprcat s ženskou,kdy jí její starej týrá a dívenka utekla.Proč ty rádoby NPC postavy mají budit,že to jsou oni nechápu doteď. V tu chvíli tím prostředím jsem si vzpomněl na Purpurové řeky,ale vlastně ani nevím moc čím:)Nejlepší asi byla scéna,kdy Péter běží ve tmě s baterkou.Jsem si opět vzpomněl na Silent Hill.Divný,stále jsem viděl jiný věci :D Konec byl aspoň bez zbytečných blbostí.45% ()

Modeman123

Co mne celkem bere u těhlech východo/jiho evropských filmů je výprava. Krajiny, které obvykle nevídáte, mají své kouzlo a když je do nich vnořen neúplně primitivní příběh, je to fajn. Dvě hvězdičky je celkem dost, čekal jsem podstatně horší výsledek. ()

Kozlowski8

Policista Péter se snaží odkrýt gang obchodníků s bílým masem a pátrá po pohřešovaných dívkách, k nimž už 22 let patří také jeho sestra Juli...Syrová atmosféra, která si nezadá se skandinávskými kriminálkami, ale jinak spíš podprůměrná záležitost, která nevyniká v žádném ohledu (příběh, postavy, herci, kamera atd), kromě zmíněné atmosféry. 55%. ()