Péter, policista z velkoměsta, pátrá v Brašově po gangu, který obchoduje s lidmi. Svůj život zasvětil hledání pohřešovaných žen. V každé dívce, kterou zachrání, vidí svou sestru Juli. Ta zmizela před dvaadvaceti lety z jejich rodného města Valanu uprostřed chaosu vyvolaného rumunskou revolucí, která vypukla roku 1989. Péter je nucen vrátit se do transylvánského hornického města poté, co je informován, že bylo tělo jeho sestry nalezeno mezi borovicemi na zasněžené hoře. Následné vyšetřování ho nutí čelit nejen vysoké kriminalitě v dané oblasti, ale také jej vrhá zpět do labyrintu minulosti, kde musí bojovat s vlastními démony. (Cinemax)

pájap

Super.i když z toho Rumunsko neleze jako kdovíjak přívětivá země. To kdyby pustili v Bruselu, tak se do unie nedostali.nikdy. ()

Sopholojong

Rumunske kriminalne zivly v plnej parade. Na atmosfericky, seversky sposob (sneh, vtacia perspektiva, opustene (rozborene) nehnutelnosti, rozkladajuce sa mrtvoly, svojsky vysetrovatel). S nestalym tempom (kratka vzbura na policajnej stanici je ale vynikajuca) a zaujimavymi flashbackmi, s vtahujucou linkou, ale nedostacujucim rozuzlenim. A chalanisko s tymi "vyplestenymi" ocami, ktory hra ustredneho "investigatora" by sa mi skor hodil do ulohy nejakeho psychopata, alebo zlocinca. I tak to lepsie z juhovychodnej Europy. 7/10 ()

serbero

Wau wau wau, tak to bolo fakt veľké prekvapenie. Viackrát som ten film ignoroval a hľadal niečo podobné, no maďarská produkcia ma stále odradila od zhliadnutí tohto diela. Až nastal čas, že som už nič dobré dlhšiu dobu nenašiel tak som dal šancu tomuto filmu a urobil som dobre. Porovnal by som to k purpurovim riekami. Oplatí sa to pozrieť. Od dnes už nebudem ignorovať film z krajín, ktoré nepatria medzi tých veľkých hráčov v tomto biznise. ()