Reklama

Reklama

Operace Mekong

  • Čína Mej kung che sing tung (více)

Obsahy(1)

5. října 2011 dojde na řece Mekong k vraždě 13 čínských rybářů, kteří převáželi 900 000 pilulek metamfetaminu. To odstartuje společnou operaci Číny, Thajska, Barmy a Laosu, jejíž cílem je objasnit, k čemu toho dne skutečně došlo, a hlavně dopadnout drogové dealery, kteří za tím stojí. (LangiJ)

Recenze (42)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Akčních filmů je velké množství, a tak ty, které chtějí zaujmout, musejí něčím vynikat. Snímek "Mei Gong he xing dong" vyniká například tím, že je poměrně syrový a drsný, což je přece jen osvěžující oproti americké produkci, která je mnohdy v tomhle ohledu impotentní. Příběh také není špatný a výkony místy překvapivě civilní a dobré. ()

faced 

všechny recenze uživatele

Naprosto bezděčná parodie všeho: filmařské rutiny, žánru, ba i mě samotného v přítomnosti umělecky pravdivé dvouhodinové rekonstrukce nedávné události úspěchu při potírání drogového obchodu dechberoucími triky v průběhu dramatické společné operace současné Číny, Thajska, Barmy a Laosu. Navíc aktuálně a současným jazykem! Teď už to chápu: Dante je síťové rozhraní mixážních konzolí značky Yamaha. ()

Reklama

italka63 

všechny recenze uživatele

Velmi slušně koukatelný film se skvělou poslední půlhodinou. Pokud v tom někdo opravdu cíleně hledá propagandu, lituji obětí na lodi, kteří vlastně slouží k blbým kecům. Naše kinematografie se zatím moc k ničemu nezmohla, že... možná to bude tím, že žijeme v jiných podmínkách a o doslovné bídě si můžeme nechat zdát. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Neskrývaně prostoduchá propaganda, která je o to horší, že nefunguje ani po žánrové stránce. Černobílé charaktery, co jsou vám ukradené, vedou dialogy, ze kterých se chce až brečet, a nasazují hrdinně životy v nerealisticky přepáleně bayovsky pojaté zaměnitelně uzívané tuctové akci na první signální. Choreografie kontaktních scén sice dobrá je, ale zběsilým střihem je zcela zabitá. Navíc je to tak vybájené, že už to snad ani nesnese označení "na motivy skutečných událostí". Přitom zrovna takhle zajímavá a nosná látka si vyloženě říkala o seriózní procedurální přístup. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

V minulosti jsme viděli nejeden asijský akční film, tehdá šlo většinou o kapslíkové záležitosti promísené bojovými uměními, které dokáží vychutnat snad jen milovníci tohoto konkrétního žánru. Doba pokročila a Číňani začali točit celkem solidní akčňáky. Tenhle je prý dokonce natočen na základě skutečné události. Byl jsem na to celkem zvědav. Mám rád to prostředí džunglí a delt Mekongu a atk jsem si říkal, že pořádná akcička elitní tým versus narkomafie by nemusel být špatný. Nu a celkem to ušlo. Džungle v blueray rozlišení a barvách byla skvostná, úžasné byly i některé akční scény... Hrdinové byli správně drsní, ale když šlo o vzpomínku na přítelkyni, nešlo se daleko pro slzičky... Ta asijská potřeba diváka dojímat je otravná a završila to fotka v závěru. Přesně když si ji hoši fotili tak jsem si řekl - aha, tady to někdo nedá... :-). A taky že jo. Dobrej byl zloun se svým zlatým ákáčkem :-) ! Trochu mne překvapilo, že policie neschrastila nějaké krapet lepší vrtulníky, ty tři barevné helikoptéry nad džunglí vypadaly jak vyhlídkový let ze slevomatu a drsnost nabušeného komanda jaksi narušovaly. Závěrečná Rambo přestřelka ve člunech mi jen připomněla zlatou éru asijských akčňáků, kdy hrsina schytal stovky kulek a přesto řídil, střílel, plaval a vůbec dělal vše to co má správný Rambo dělat, když jsou po něm zlouni :-). Herci kupodivu moc nepřehrávali a film se obešel i bez nezbytných grimas, které jinak asijské filmy např. v ,,humorných'' momentech provázejí a to zde bylo fajn! Snad bych dal i víc, ale ukecaný prostředek lehce nudil a tak dávám za tři balíčky bílé dobroty v prášku... * * * ()

Galerie (84)

Zajímavosti (2)

  • Film je založen na skutečné události. (Rominator)
  • Akční režii dělal Tung Wai. Jako choreograf kaskadérů na filmu pracoval Wong Wai Leung. (Rominator)

Reklama

Reklama