Hollywood

• USA Hollywood

Epizody(7)

V poválečném Hollywoodu se může skupinka ctižádostivých herců doslova přetrhnout, aby dosáhla svého a uplatnila se v showbyznysu. (Netflix)

oli009

Líbivá pohádka o tom, jaký poválečný Hollywood být mohl, ale nebyl. Škoda, že jsem v průběhu traileru nedávala větší pozor a místo toho se těšila na podívanou zobrazující nemilosrdnou realitu, které se mi v seriálu dostalo jen v metaforických náznacích a cukrkandlovém obalu. ()

joker30

Mal som očakávania a nesklamalo. Je to svieže, občas vtipné, občas dojemné. Krásna výprava a celkovo zobrazenie doby, napriek tomu, že sa jedná o alternatívne prerozprávanie reality. Niektorí herci jemne preafektovaní, ale keďže vlastne hrajú hercov tak to sadlo ako riť na šerbel. A čerešnička na torte je Dylan McDermott. Je tu doslova rozkošný a jeho vedľajšia postava okorení každú scénu.85% ()

Ozzy2

Kdo není teplouš , nebo černoch, ten je automaticky rasista a xenofob:))Jestli tohle je ten pravý Hollywood, jsem rád, že nejsem herec právě tam.Bylo smutné a odporné, jak nás tento seriál nutil stydět se za to, že jsme bílí heterosexuálové a těmhle ubožáčků, kteří jsou lepší, než my, strašně ubližujeme a oni jsou tak dokonalí..... ()

cogi

Škoda takového překrucování "reality" Co by kdyby v minulosti. O to hvězdu dolů. Prostě nějak v minulosti něco bylo a všechny strany se s tím musí poprat. S idealizováním minulosti jen snímek ubral na atraktivitě. ()

ER

Taková seriálová, elegantním humorem protkaná, pomáda o Hollywoodu, kterému nevládnou Židé,ale gayové.Velmi dobře se na seriálu podepisuje punc vizuální "jiskřivosti" dané doby včetně chování postav. Pokud jste doposud nevěděli,co je to Zlatá éra Hollywoodu,tak teď se to dozvíte. ()

mvukotic

Prehnaná štylizácia a videoklipovitosť niektorých scén nám už zo začiatku môže napovedať, že v prípade Hollywoodu sa nebude hrať na realitu a dokumentaristicky presne zachytávať náladu a atmosféru vtedajších časov. Skôr ako "based on real "events" sa jedná o akúsi alegorickú predstavu zasadenú do kulís továrne na sny v povojnovom období. Ako by to asi v našom svete mohlo vyzerať, keby sa ľudia k sebe nesprávali ako sebecké a obmedzené hovädá? Aj keď sa to zo začiatku tvári špinavo a okázalo dekadentne, príbeh sa rýchlo zvrháva na defilé sladkých a dojemných scén a morálne čistých a až modelovo ideálnych vyústení jednotlivých dejových liniek. Chápem, že pre niektorých divákov môže znamenať táto zásadná zmena v smerovaní až príliš veľkú dávku sladkého, ale v rámci celkového konceptu série a asi aj toho, čo podľa mňa chceli autori povedať, je to pochopiteľné. Je to skrátka taká tá rana medzi oči nielen všetkým tým internetovým mudrlantom, ktorých komentáre sú plné výrazov ako "slniečkari", "multikulti", "SociaJusticeWarriors" atď. Podobne ako postavy v seriáli, ktoré majú na to páky a reálnu moc, si zrejme tvorcovia skrátka povedali: „Pozrite sa, my si myslíme, že správne by to malo byť takto a keďže to tak môžeme urobiť, tak to aj urobíme a jediné, čo s tým môžete urobiť vy, je pojebať sa od zlosti“. Navyše sa show môže pýšiť remeselne veľmi dobre odvedenou prácou, dialógy sú štýlovo vybrúsene, jednotlivé charaktery sú sympatické a dobre sa na ich výstupy pozerá, preto dávam Hollywoodu zelenú. ()

pushover

Seriál o prorážení menšin v Hollywoodu koncem 40tých let 20. století je spíš taková pohádka. Narozdíl od sester Wachowski které v Sense8 šli vulgárnější cestou, Ryan Murphy hraje víc na city a některé scény jsou až moc patetické. Jim Parsons má tak výrazný herecký projev, že se toho Sheldona asi do smrti nezbaví. ()

Equilita

Tých necelých 6 hodín stopáže stačilo, aby sa Hollywood stal mojou srdcovou záležitosťou. Už dávno som nevidela žiadny seriál ani film, pri ktorom by mnou lomcovali všetky možné emócie ako na horskej dráhe. Toľko rozmanitých postáv v prostredí dobového Hollywoodu, krásny príbeh, skvelé zvraty, nádherná myšlienka, ktorá je aj po toľkých rokoch stále aktuálna. ()

curfew77

Hollywood padesátých (asi) let, jak by si ho přál vidět Hollywood současný. Má to své momenty, velmi dobré herce a dokonce i jednu opravdovou filmovou hvězdu (super hot Samara), ovšem dost často je jinak HOLLYWOOD bohužel utopený v opakujících se vzletných, leč o to dutějších proslovech, rádobydojemných příbězích a neustálém ujišťování, že svět je fajn. Záporné postavy (vybavuju si dvě, z nichž jedna se navíc v závěru přímo čítankově polepší) jsou spíš takové zábavné figurky a opravdové zlo je vždycky jen rozmazaný flusanec za sklem. Tenhle seriál hladí zásadně jen po srsti a ještě zoufale opatrně, což z něj třeba ve srovnání s vynikajícím FEUD dělá limonádu bez chuti a zápachu. A ta módní korektní témata z toho trčí opravdu nejapně, tím spíš, že v dané éře (a ještě dlouho potom) se na ně opravdu rozhodně nehrálo. A to tedy ani v tom L.A. 55 %. PS: Nechat devětapadesátiletého Dylana McDermotta, notabene v roli lamače ženských srdcí a perfektní fazóně, zamilovat se do o devatenáct (!!!) let starší a - ve vší úctě - příslušně k tomu vyhlížející Holland Taylor, to je castingový fail desetiletí. ()

Adaaamecek

Tohle je něco neskutečného! To co netfix opět dokázal je úžasný! Scénář je s svižný a absolutně nenastala chvíle kdy bych se nudil. V seriálu bylo i několik povedených zvratů. Hudba je velice povedená. Ale ten casting?!? Hlavně díky němu to tak funguje a díky němu to je tak skvělá podívaná.9/10 ()

JuveIt

Seriál, který je o filmu, který je o filmu. Povedený retro vizuál, jenž je okořeněný dobovými filmovými záběry, ukazuje, jak fungoval studiový systém a jak se vůbec v poválečném Hollywoodu dělali filmy. To všechno ruku v ruce s finále, které vytváří svou alternativní historii, připomíná Tarantinův loňský majstrštyk Tenkrát v Hollywoodu. Akorát Quentin se s tím tolik nesral. Seriál Hollywood nakonec doplácí na svou osvětu. První polovina je až k neuvěření odpudivá a člověk věří, že takhle to opravdu fungovalo. Kdežto finální epizoda je ohromně sentimentální a až nudně klišoidní. Nakonec se ale přikláním ke čtyřem hvězdám, protože mám pro klasický Hollywood slabost. ()

zdenzo

PŘEKVAPENÍ ROKU (2020) První dva díly se tváří, jakobyse jednalo o průměrný seriál s výborným námětem. Jenže začátek slouží pouze k seznámení s postavami a pak to přijde. Tomuto skvělému počinu však budou zhazovat hodnocení puritáni, protože seriál, kde je x-násobně více nahých penisů než prsou a řádí v něm überhomosexuál Sheldon Cooper zvedne ze židle všechen dnešní plebs. A to se právě povedlo. Seriál o filmové revoluci v rasové rovnosti 30.let vyprávěný pro mnohé těžkostravitelným způsobem (LGBT, rovnost žen). Takže si porovnáte, že za 90 let se zas tak moc v rovnoprávnosti nezměnilo. 5* pro MEG. ()

Marcas

Dlouho jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi. Nakonec volím tři hvězdy z jednoho důvodu. Po prvních třech epizodách jsem byl zralý na dropnutí. To, co se tam dělo mi přišlo velmi neadekvátní, a pokud to takhle v Hollywoodu doopravdy funguje, pak na to radši nechci myslet. Nicméně po těchto třech epizodách na mě dýchla atmosféra Hollywoodu 20. století, a od té doby jsem si to doslova vychutnával. Atmosféra dokreslena hudbou té doby, tak se mi to líbí. Herecké výkony všech hlavních představitelů byly velmi nadprůměrné a zejména Samaru Weaving a Davida Corensweta jsem si užíval. Zápletka není nijak složitá, ale to se dalo očekávat. Hodnotím nadprůměrně, jen mě mrzí ty první tři epizody. ()

STORM70

Romantická pohádka pro bukvice s úžasnou výpravou to je Hollywood.. Po prvních třech dílech zjistíme, že V Hollywoodu vlastně není jediného chlapa co neholduje penisům no a další čtyři díly už jsou tak sladké, že mě i nedělní ryze hořký radegast chutnal jako pomerančový radler. V konečném celkovém hodnocení jsem vlastně spokojený a to až tak, že mi ukápla i nečekaně sladká slzička. 7/10 ()

shaacul

Body za celkovou produkci, první polovinu seriálu, a herecké výkony. Na začátku sledujeme továrnu na sny, která vás vtáhne, využije a odhodí, jedrsná a ukazuje špínu za pozlátkem. Pak se ale celý příběh jako kouzelným proutkem zlomí a všichni jsou víc Woke než je Hollywood dnes. ()

PaTeXx

Až za roztomile hloupou se tahle minisérie dá považovat. Přímočarost, občasná nestabilita, mrdání gayů. Tohle by měly být hlavní tagy. Každopádně epizody někdy až moc trpí na takovou jednotvárnost a nezajímavost, což je u mě hlavní důkaz poklesu hodnocení. Ale i tak obstojné. ()

Drozdo57

Tešil som sa na kvalitný seriál, ktorý reálne zobrazí starý Hollywood so všetkým pekným aj škaredým. Pozrel som prvý diel a vravím si "ok, aj takéto veci sa iste hercom diali. Uvidíme, čo prinesú dalšie diely" Po troch dieloch to nebol seriál o Hollywoode, ale o problémoch sexuálnych menšín očami dnešnej doby zasadených v pseudohistorických kulisách. A na záver to všetko tak úžasne dopadlo. Všetci boli kamaráti, všetci boli super talentovaní, šikovní. A zmenili svet! Pretože presne takto to mohlo v štyridsiatych rokoch byť, len keby sa našla skupina odvážnych ľudí, čo by sa odhodlali ísť proti konvenciám a celému svetu. Ibaže, doprdele, to takto nefunguje! Takže miesto reálnej výpovede toho, aké problémy v tej dobe existovali tu máme tento La la land, ktorý síce vyrozprával peknú rozprávku, ale neurobil nikomu vlastne službu, pretože diváci stále nevedia, ako to reálne v tej dobe bolo. Nie je to film o problémoch hercov a ďalších ľudí, čo sa chceli v Hollywoode presadiť, ale len o problémoch menšín. Už som len čakal, kto z nich bude trans. Nejaký prblblý filmár si natočil moderný príbeh pred 80timi rokmi. A to je obrovská škoda. Lebo natočené je to výborne. Aj zahrané je to obstojne. Niekoľko nápadov je fajn. Ale moje cynické ja jednoducho musí ísť s hodnotením dole, pretože je to kombinácia postmoderného Netflixovského nezmyslu a úplne premárnenej príležitosti. ()

zodiak217

Tak tento seriál má fakt štýl! Tak škandalózny, provokatívny, šokujúci a zároveň tak štýlový. Mam rad takéto dobové seriály, no tu sa podarilo skĺbiť neopozerane herecké obsadenie, zaujímavý námet a presne tu štýlovost starého zvrhleho Hollywoodu, kde všetko bolo ešte na začiatku a dostávalo smerovanie. Dúfam, že sa dočkáme aj druhej série lebo som si veľmi obľúbil celé osadenstvo preto by bola škoda vyzdvihovat práve Jima Parsonsa alebo Holland Taylor, no každá epizoda ma tak šokovala a nadchla, že som nemal potrebu sústrediť sa na niečo iné. A to je skvelé keď divák uverí, že sa to tak naozaj mohlo stať a chytí koncept reálnosti do akej miery to zákulisie Hollywoodu v počiatkoch bolo. Veľmi štýlový seriál, ktorého nevýhodou je len zopár epizód. Ty by som rozhodne zvládol aj plnohodnotných 24 a užíval by som si tu old school hudbu, gestá, kostýmy, prostredie, všetku tú zhyralost okolo. Presne to mam rad nové seriály v starom šate. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů