Hollywood

• USA Hollywood

Epizody(7)

V poválečném Hollywoodu se může skupinka ctižádostivých herců doslova přetrhnout, aby dosáhla svého a uplatnila se v showbyznysu. (Netflix)

marekspanel

Že ten Murphy netočí rovnou gay porna..? Velmi slušné obsazení, Sheldon odporný jak nikdy a myšlenkově sice bohatý, ale celkový dojem z děje je hrozně urychlený. 3 a půl * hlavně za vtip a výrobnou dobovou stylizaci. ()

Brainstorm

Jde o jakousi alternativní dějovou linii, alternativní vesmír, kde si udělali vše podle sebe. Tak, aby to zapadalo do moderního světa. Alternativní dějové linie jsou běžné u sci-fi, u něčeho, co si vezme malý kousek historie, postav mi to nesedí. Co musím opravdu pochválit, tak je doba, ve které se seriál odehrává (kostýmy, hudba.. ). ()

anti.rybka

Tomu se říká utopie. A to je to co mi na seriálu vadilo, ta utopie od druhé poloviny série. Aneb co si z toho odnést? Že Wong získala Oscara, že černá žena mohla dostat v USA Oscara už tehdy a že Rock Hudson nemusel svoji orientaci skrývat až do smrt. No moc pěkný by to bylo kdyby to byla pravda, ale nebyla. No a přeci neuděláme mooc ošklivý seriál o Americe, tak si prostě upravíme dějiny a je to. Mohli na to upozornit na začátku a já bych to pak nebrala jako drama, ale jako sci-fi. ()

CaptNemo

Já jsem moc spokojen. Po estetické stránce - konečně seriál, kde je na herce vidět. Z těch dramatických stínoher, které jsou za denního světla nekoukatelné, už má člověk pocit, že se všechno důležité v životě odehrává ve tmě. Tohle je zábavná utopie s nepopiratelným poselstvím. Navíc skvěle napsaná i obsazená. Těším se na dalšího Ryana Murphyho! ()

ynot

Vtipné to je, ale vydržel jsem jen pár dílů. Spíš než o Hollywoodu tehdy to vypovídá o Hollywoodu dnes. Takovou agitku jsem dlouho neviděl. V zásadě fandím rovnosti pohlaví, homosexuálům i černochům, ale co je moc, to je moc. A tohle bylo prostě moc. Navíc slabí herci. ()

DenisR

Člověk, který má pár komparzních rolí za sebou se s jistými situacemi v seriálu dokáže ztotožnit a s výrokem, že v mnoha směrech jsou komparzisté pro realističnost scény zásadnější než hlavní herci naprosto souhlasím. Zajímavý dobový seriál, který poukazuje na problematiku rasismu ve filmovém průmyslu. Velkou část obsahu tvoří sexuální scény, kterých by skutečně mohlo být méně. Pochyby mám i o autentičnosti celého díla, kdy se postavám k získání role stačí s někým vyspat. ()

baron156

Hvězdy stříbrného plátna, intriky, nejistota, podlost, láska a Oscaři. To všechno se vešlo do Hollywoodu. Rychlý děj, výborné obsazení a mnoho dalších plusů. ()

lada32

Rozsekaný namaděru. Neskutečný Jim Parsons. Ten co celý film předvádí..uff. Sice trochu více homosexuality, ale budiž, asi to takové bylo. Netflix, jen tak dál. Jdu nastudovat, jestli vůbec film Meg byl, nebo je to jen smyšlenka. ()

tulrika

Alternativní historie Hollywoodu. O tom jaký měl svět filmu být a nikdy nebyl. V té době na to nebyla vůle ani odvaha. Výborné herecké výkony. Jim Parsons byl úžasný. Musím brzy zajet na benzínku... ()

axcent26

Tohle musite videt, vtipne, odvazne, lehce naivni na tu dobu, ale i presto krasne natocene. Zkouknul jsem to jednim dechem a musim priznat, ze i slza ukapla. Ma to proste tu jiskru ()

R&Bstar

Neuvěřitelný seriál, který mě několikrát rozbrečel, jelikož prezentuje odvážnost, průkopnictví, ale také bolest a strach. Ano, být gay v dnešní době a hlavně zde, je mnohem lepší než před lety, ale stále nejsme tam, kde bychom měli být. Jako dítě jsem orientaci skrýval, protože jakákoliv zmínka vedla k posměchu a násilí. V té době nebyl internet a v časopisech se řešily klasiky. Teprve až když jsem byl teenager jsem narazil na zmínky o zpěvákovi, který se přiznal k homosexuální orientaci. Velmi to pro mě znamenalo, protože jsem měl pocit, že nejsem sám a mohu být sám sebou. Vidět toto dílo, které krásně popisuje, jaké to bylo dřív, že lidé různých národností, orientací či ženy nesměli skoro nic a museli si to vyloženě vybojovat, je prostě krásné. Vždy je skvělé si připomenout, že lze bojovat za lepší zítřky, historie to dokazuje. Pro někoho přehnaně idilická slátanina, pro mě jeden z nejkvalitnějších a hlavně nejpravdivějších seriálů, protože jak už jsem uvedl, dotkl se mě na srdci. ()

Frameline

Zidealizovaná sonda do zákulisí zlaté éry Hollywoodu, kdy být gay nebo Afroameričan snižovalo šance na zářivý úspěch. Každá postava má svůj příběh, dychtiví mladíčci a krásné slečny jsou ochotni pro kariéru udělat doslova cokoliv a doba jejich rozhodnutí přeje: sen stát se hvězdou je na dosah. Velkoryse natočený seriál sice sklouzává k několika zjednodušením a nenabízí společenskou závažnost jako například Roky a roky, ale rozhodně patří ke špičce současné televizní tvorby. Mnohá klišé, zejména v České republice stále přetrvávají - gay je v našich seriálech většinou zobrazován jako vykroucená tetka, což potvrzuje, že boj o uznání, který se vede v seriálu Hollywood, alespoň u nás ještě není vyhraný. Herecké výkony jsou skvělé, mně osobně nejvíc zaujala Holland Taylor v roli umělecké šéfky studia, která dává nahlédnout do řemesla herecké přípravy budoucích hvězd. Takový přístup, dříve zcela běžný, dnes filmový a televizní svět postrádá. Vynikající jsou také broadwayská legenda Patti LuPone, Jim Parsons v úloze odporného manažera hvězd, jehož rysy najdete v několika reálných postavách současného showbusinessu, anebo Darren Criss a David Corenswet coby natěšení talenti prahnoucí po slávě a úspěchu. Hollywood je výjimečný počin Netflixu a další z mimořádných děl Ryana Murphyho (Glee, Pose). Určitě doporučuji. ()

PoprockCZ

"F*cking" Hollywood aneb seriál o jeho počátcích. Na jednu stranu se mi líbila snaha zobrazit začátky filmového průmyslu - sama jsem byla ráda, že po roce studia už se v nahodile zmiňovaných historických souvislostech chytám. Na stranu druhou je to dělané přesně hollywoodsky, což je asi logické, ovšem můj styl to prostě není. 80% seriálu je založeno na sexu někoho s někým, což hádám historickou situaci věrně vykresluje (chceš být někdo? tak pro to něco musíš udělat...) a celý děj je, hlavně ke konci, silně patetický a předpokládaný aneb happy-end jak z filmu. To by zas tak nevadilo, ale opravdu nemám ráda, když postava, která je celý seriál vyobrazována jako bezpáteřní charakter, se náhle změní ve svatouška, který se všem začne omlouvat... to je tak hrozně nerealistické americké klišé... Jinak jako podpora menšin to (asi??) funguje? Většina hlavních postav patří mezi menšiny a všem se zázračně podaří uspět bez problému, což však vyznívá až nevhodně zjednodušeně vzhledem k reálným dějinám menšin ve filmu... ale říkám, nejsem většinová cílovka. ()

Holly_Molly

Hodně hodně feelgood hořkosladkej mini-seroš, silně zaměřenej (kromě samotný hlavní zápletky ohledně natáčení filmu) i na problematiku tehdejší nerovnosti mezi vším od pohlaví přes sexuální orientaci až po barvu kůže...toho tam je všeho opravdu dost a i přesto seriál nikdy neztratí dech a baví předevšim zábavnýma a sympatickýma postavama a krásně stylisticky ztvárněnym dobovym Hollywoodem. <3 ()

coulismoulis

Nemůžu si pomoct, ale tohle fakt nešlo. Beru na vědomí, že se nejedná o historickou rekonstrukci, ale spíš o jakýsi dokument dnešní doby, otevírající skrze retro kulisy současná témata. Nehodnotím tedy, co by bylo možné a nemožné „tenkrát“, to by zde snad ani neuspělo. Prostě mi to přišlo jako hlazení proti srsti. Postavy držely nekonečně nudné monology (byť měly mnohde pravdu) a jednaly absurdně nelogicky v prakticky každém svém kroku. A pointa toho všeho, že současný stav společnosti je zapříčiněný jednou velkou žábou na prameni, protože ten zbytek (ať už u moci nebo bez moci) jsou ti nejlépe smýšlející lidé na světě, se taky trochu vymknula kontrole. Asi jsem vůči takovým primitivním řešením příliš skeptická, Dreamland se ze světa nestane v pouhých 7 epizodách, bohužel. ()

Oup

V skutočnosti najväčší rasisti, ľudia ktorí potrebujú dávať menšinám výhody v podobe právom údajného množstva černochov a homosexuálov v umení, v oceňovaní a všetkom inom ktorí ich ľutujú a myslia si o nich, že bez toho neuspejú. Aby toho nebolo málo, tak si ešte otvárajú hubu na ľudí s fóbiou. Netflix sa načisto zbláznil, taký brain wash čo dáva v poslednej dobe, to je na zaplakanie. ()

ricardo2803

Ano, ano, ano. Tak tohle mě chytlo od samotného začátku. A to tak, že jsem to dal během 2 dnů. Nemám rád filmy, seriály nebo cokoliv, co překypuje přílišnou politickou, rasovou či genderovou korektností. Ale tady to bylo dávkováno lehce po kapkách. Má to švih, má to barvu. Konečně jsem viděl Jima Parsona taky jinak než jako Sheldona. Tady mu to hodně sedlo. Ostatně všichni herci se mi tady líbili. Kdyby to šlo, dal bych víc než jen 5 hvězdiček. ()

Drslw

Ja si teda radšej pozriem seriál, aké by to bolo bývalo mohlo byť, keby sa dnes história nemusela nasilu prepisovať. Ale komu by taký seriál načo bol, že? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů