Série(2) / Epizody(16)

V malém městečku začal řádit sériový vrah. Vybírá si pouze vdané ženy, jejich těla nechává vždy u vody a bere jim jejich snubní prsteny. Boris Novinskij (Sergej Puskepalis) jako šéf tamní policie se rozhodne svěřit první případ mladé vyšetřovatelce – své dceři Alině Novinské (Jekatěrina Vilkova). Jedná se o případ zmizelé Marie Voroncové (Anastasija Mikulčina), za jejímž zmizením údajně stojí Mara Voroncov (Kirill Safonov). Ten ale začne Alinu přesvědčovat, že je nevinný a osudy všech se začínají zamotávat. Vraždy zadaných žen přitom nadále pokračují, takže není času nezbyt. Je třeba tento případ vyřešit... (RypavaDvojka)

Recenze uživatele Daddko k tomuto seriálu (4)

Cholodnyje berega (2019)

Spokojnosť, dobrá krimi zápletka, podozriví sa točia ako kolotoč, kto tak vypadne z kola von a na koho to padne ? A presne čo som chcel vidieť - vzorka Ruskej spoločnosti, zlodejíčkovia, alkoholici, štandarný typ Rusa stredná trieda. Ak je to skutočné a neprifarbované tak "móže byť" ()

Episode 1 (2019) (S01E01)

Ruský seriál z 2019, kriminálka, tak trochu tajomné recenzie tak prečo nie ? A navyše mám vždy záujem vidieť Rusov ako žijú, ich životnú úroveň, ako pracujú, medziľudské vzťahy, povestný vzťah k alkoholu, násiliu, korupcia, spolupatričnosť a jednota, vzťah k cirkvi a tradičných Ruských hodnôt. A potom porovnať s tou Rusofóbiou liberálnych denníkov ktorá prináša len samé negatíva a snaží sa presvedčiť že od báťušku cára, cez komunistickú diktatúru až po Putina sa nič nezmenilo. Len minimum z nich to videla Rusko na vlastné oči a o zanosti Ruštiny nehovoriac. Prvý diel u mňa za 4*, naplnil očakávania. Len mi chýbalo neuveriteľné jedenie zmrzliny aj za najtuhších mrazov 😊Uvidíme či je to predvídateľné.  České titulky veľmi dobré, pravdepodobne preklad z anglických, originál v ruštine sú čosi silnejšie (nie doslovné vulgarizmy) sú zjemnené (tak jeden, dva), nevadí to i keď pri kriminálke a násilí sa aj také dajú zniesť. A rešpekt a poklona dvojici ktorá išla do prekladu tohto filmu, ktorý videlo v čase keď to píšem len 9 nadšencov. ()

Episode 4 (2019) (S01E04)

Západné maniere prišli už aj do Ruska. Dámy sedia v mraze, všetko zasnežené a na lavičke a popíjú kávu. Kde sú tie časy keď jedli moroženoe. Vladimir Vladimirovič by mal vydať ukaz o dodržiavaní národných tradícií. Navyše káva môže podliehať embargu a nepestuje sa v Rusku. Treba podporiť vlastné zdroje. ()

Episode 5 (2019) (S01E05)

Tak zamotáva sa to ale fest. I keď to vyzerá skoro  jasne kto je za vraždami predpokladám že sa to otočí. ()