Kanibal! Muzikál

• USA Cannibal! The Musical (více)

Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení. Takový dokonalý mix dokáží jedině tvůrci legendárního seriálu South Park. Zavraždění a snědení svých společníků – taková jsou obvinění proti Alferdu Packerovi, sympatickém průvodci skupinky zlatokopů. Jaký je ale jeho opravdový příběh? Proč například více než ženy miluje svého koně? A proč indiáni vypadají jako Japonci? Na tyto a další zásadní otázky, jež trápí lidstvo odnepaměti, vám odpoví brutálně komediální muzikál společnosti Troma, který je vůbec první celovečerní spoluprácí legendární autorské dvojice Trey Parker a Matt Stone. (Řitka video)

Hellboy

Neskutečně trhlá komedie, která se ale překvapivě dost drží skutečně doložených historických událostí (jak jsem alespoň vyčetl na wikipedii:)) Trey Parker zvládá režii s přehledem, potěšila mě i herecká účast Diana Bachara a Matta Stonea. Tohle si ještě nědy zaručeně zopakuju. Komentář píšu po dvou měsících od zhlédnutí, ale ústřední melodii si doteď pamatuju:) ()

Willy Kufalt

"Nenechte vyhasnout oheň, dokud se nevrátím... a ať nikdo nikoho nesní!"  Žánrová kinematografie je úžasná mj. v tom, že skýtá snad i nekonečnou studnicí všemožných nápadů, jaké mohou tvůrci využít, realizovat a ve výsledné konstelaci jimi diváka překvapit... tedy dokážou-li být tak kreativní a zábavní současně, jako zde Parker a Stone (tedy tentokrát Trey s Mattem, nikoliv Alan s Oliverem, hehe :D ). Z tohoto snímečku nejednou čiší radostná nálada vonící příjemně pojatou nadsázkou nezávislé parodie, kombinující komedii s westernem, muzikálem a ano, nakonec i tím horrorem – a to všechno ve filmu údajně inspirovaném skutečnými udalostmi!! Horrorová „řezničina“ zde mimo bizarní úvod přijde jako nečekaný blesk až v poslední třetině, nicméně těžký boj proti nepřemožitelnému zrádcovi i se sekyrou ve tváři patří překvapivě k těm momentům, které mě smíchy odrovnaly nejvíc, protože i horrorové lekačky s typickou hudbou jsou zde krásně zparodovány. A většinou mě bavila i náramní hudební čísla... ♫ Let's Build a Snowman.... and let's step in the snow! :D Parker a Stone úplně nezapřou menší inspiraci Peterem Jacksonem, na jehož rané filmy mírně odkazují (kromě Bad Taste, příp. Braindead v horrorových scénách i na Meet the Feebles v krátkém výjevu se zpívajícími loutkami :)), naštěstí kráčejí ale nejen lehce v jeho stopách, ale především vlastní cestou, díky čemuž o to víc dokážou přinést další originální filmový zážitek. ***** Český dabing vznikl sice za hodně levných podmínek s několika málo herci dabujícími často více postav, ale po stránce překladu včetně vtípků a hlášek se za mě povedl a svou „levností“ se k stylu filmu i nečekaně hodí. "Průvodce...a potřebuje mapu!" [90%] ()

J*A*S*M

No tak tohle pro mě bylo bezvadný překvapení, které jsem po předchozích zkušenostech s Tromou rozhodně nečekal. Sice relativně amatérsky natočené, ale brutálně vtipné od začátku (skoro) až do konce. S klasickou Tromou to příliš společného nemá (neobjevuje se zde příliš nechutností a vulgárností), což je nejspíš důvod, proč se mi to líbilo. Písničky jsou extrémně chytlavé, z několika vtipů (spíš hlášek) jsem málem spadnul ze židle. Měl bych jedinou výtku - mohlo to skončit asi o dvacet minut dřív, protože ten závěr už vůbec nemá šťávu. PS: Co je kua špadojňkl ??? Horror movie of the year ()

mm13

Pozor - nie je to horor, nie je to ani TROMA a vlastne ani komédia moc nie. Je to taký celkom príjemný úlet s niekoľkými muzikálovými číslami, na ktorom je jasne badať zárodky South Parku. Neviem, či by som mal z toho väčší pôžitok, keby som South Park nepoznal, alebo mi to málo čo dal, dal práve vďaka reminiscenciám na tento geniálny animák. Nie je to stupídne, ale dlho sa s tým nepárali. ()

Stanislav_H

Částečně autobiografický film. Romance. Nabízí se přirovnání k Lásce nebeské. Pár zásadních rozdílů a zároveň důvodů, proč raději sáhnout po Kanibalovi: v Kanibalovi je příběhová linie uvěřitelná; postavy nejsou žádná odpudivá monstra; není šance se u něj nudit ani rozčílit; neexhibuje tam Tomáš Sangster. ()

• Oficiálne názvy piesní, ktoré odzneli v tomto filme sú: * Shpadoinkle * That´s All I´m Asking For * When I Was On Top Of You * Trapper Song * This Side Of Me * Let´s Build A Snowman * Hang The Bastard (MM_Ramone)
  • Věděli jste že Alferd Packer, člověk známý jako ten, kterého usvědčili z kanibalismu. 6. 3. 1874 se objevil v Los Pinos jako jediný přeživší neúspěšné expedice za zlatem? Díky záhadnému zmizení svých společníků byl obžalován z mnohačetné vraždy a později usvědčen z kanibalismu a uvězněn v Saguanche, odkud uprchl. O několik let později (v roce 1883) byl nalezen pod falešným jménem John Schwartz a opět zatčen. Hrozil mu trest smrti, ale v roce 1886 byl odsouzený jen ke 40 letům vězení. V roce 1901 byl pak podmínečně propuštěň. Stal se vegetariánem a zemřel v roce 1907 ve věku 64 let. (Rodriguez)
  • Trey Parker (hrající Alferda Packera) byl v titulkách zveřejněn jako Juan Schwartz, neboť Trey své první jméno nemá příliš v lásce. Proto si jméno změnil na Juan Schwartz s inspirací Alferda Packera, který si po útěku z vězení změnil jméno na John Swartze. (StrYke)