Milkwater

Impulzívna tridsiatnička Milo (Molly Bernard) sa často rúca do unáhlených rozhodnutí. Keď' jedného večera v podnapitom stave spozná v bare osamelého päťdesiatnika, gaya menom Roger (Patrick Breen), ktorý sa márne pokúša stať sa otcom, Milo navrhne, že mu jeho očakávania pomôže naplniť. (sochoking)

sochoking

Hlavná hrdinka s totálne namakaným menom - Milo [majlo] (mne doteraz neznáma, ale veľmi príjemná  Molly Bernard) je impulzívna tridsiatnička, ktorá zvykne robiť unáhlené rozhodnutia, za ktoré neskôr musí platiť, hoci ju jej priatelia už skôr pred nimi varovali. Milkwater ide skôr viac do drámy a rieši vážne záležitosti 'vážne', bez nadsázky a humoru. Stávalo sa mi, že situácia vyžadovala humor a on nie a nie sa dostaviť a práve kvôli tomu zostanem s hodnotením na troch. Ale veľmi silných troch hviezdičkach. Ako pohodová oddychovka na sobotný večer k poháru červeného vína ideálna. 65% ()

silentname

"Milkwater" je podľa mňa celkom zaujímavou indie dramédiou. Má postavy, ktoré som mal záujem sledovať od začiatku do konca a najmä je to príbeh, ktorý sa nám pokúsilo tohto roku priniesť aj "Together Together", no myslím si, že tu sa z toho vykľubalo niečo trošku zaujímavejšie. Minimálne tým, že veľa postáv v tomto filme sú homosexuáli (okrem našej hlavnej hrdinky Milo), no je vidieť, že každý si nesieme určité životné trable so sebou. Niekedy mám pocit, že dokážem postavám rozumieť bez toho, aby sme to museli mať po lopate vysvetlené. Ako príklad môžem povedať, že sa o Milo dozvieme, že jej mama spáchala samovraždu keď mala 10 rokov. A počas sledovania zistíme, že jej je nepríjemné, keď sa jej niekto hrá s vlasmi. Možno sa do toho dívam príliš hlboko, no zhodnotil som, že tie dve veci spolu podľa mňa súvisia. Film nemusí dávať odpovede na všetko a napriek tomu si myslím, že nejako sa vieme dopracovať k odpovedi. Rovnako aj v závere, ktorý nebudem spoilovať. Vynikajúci záber, kde sa Milo ešte raz otočí a pozrie na scénku, ktorú mala pred chvíľkou pred sebou. Myslím si, že to zachytáva skvele jej vyrovnanie sa s realitou, no súčasne aj možno sa ešte raz pozrieť na niečo, na čom jej veľmi záležalo. Pre mňa film stojí za to vidieť a je zaujímavé vidieť tieto postavy rásť a vyvíjať sa. Možno ma mrzelo, že trošku odnikiaľ sa zmenil v strede trošku tón filmu, pričom som vnútorne nemal pocit, že by Milo spravila niečo, aby sme sa do toho bodu dostali, no v jadre si film so svojou témou poradil dobre. Ak máte radi americké indie drámy, toto je podľa mňa pre vás. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()