Manželé Stodolovi

• Slovensko Manželia Stodolovci (více)

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. (Cinemart)

mdf

Dle toho co tady čtu, moc nechápu tu nadšenost, protože prakticky není z čeho. Není to ani napínavé ani záživné, vcelku hrozně pomalé až nudné a hlavní postavy mi byly úplně lhostejné,spíš možná jednostranné vykreslení jednoho aktéra,ale zahrané to bylo skvěle, No ještě aby ne, jinak už by tam opravdu nic, co by to táhlo, nebylo. ()

Estadra

Lucie Žáčková hrála Danu tak přesvědčivě že mě fakt štvala... Takže to zahrála opravdu velmi přesvědčivě. Film je dobrý akorát posledních 5minut, škoda že nebylo ukázáno proč utíkají. Jakoby tam kus filmu chyběl... Nebo alespoň scénka dvě... Dávám 4*  PS: Kdo čeká nějaké vyšetřování.. kriminální policii atd.. tak nečekejte. Tady není ukázáno vyšetřování.. tento filmy je spíš psychologický... ()

Otomtom

Film - podobně jako pan Stodola - evidentně chce být velmi milován, ale je takový nudný, nezáživný, sice obětavý a snaživý, ale veskrze prostě příliš hodný, nevýrazný, impotentní. Zatímco divák - jako ta paní Stodolová - se chce bavit, chce se smát, chlastat, vraždit. A tvůrci by měli pochopit, že - podobně jako oba manželé Stodolovi - i oni nakonec půjdou před "divácký" soud a ponesou následky svých činů. A když už se tedy jednou rozhodli "vraždit" - resp. točit na toto téma hraný film na rozdíl od dokumentu - měli by nám nabídnout víc než jen suchej chleba se sekanou. ()

Ivana09

Velmi povedené psycho drama (na české poměry). Výborné herecké výkony. U filmu jsem se nenudila ani minutu, mohu jen doporučit. ()

Kelinej

Výjevy ze života podivného páru s téměř nulovým kontextem. Příště si radši pustím Takové normální zabijáky. ()