Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

subic

I z dnešního pohledu místy docela brutální akčňák a vizuálně už sahá i na začátek devadesátek. Je to takový jiný Terminátor l. V tomto první díle měl ještě stříbrné brnění. Zkrátka policie někdy v budoucím Detroitu je v područí firmy OCP, která vyvíjí kybernetického a robotického policajta. ()

horor2

Rozstříleli ho na kusy a on se vrátil. Mrtvý, bez rodiny, odhodlaný se pomstít a vyčistit ulice. Tu a tam se stane, že někoho zlobivého střelí do ptáka nebo železným "prostředníkem" polechtá krční mandle :-) Nestárnoucí klenot! ()

mrclTV

Postava samotného RoboCopa a jeho zázemia je skvelo Béčkovo navrhnutá (pomsta policajta v meste bezprávia, konflikt človek-stroj), ale film samotný je na takej úrovni Béčkovosti, ktorá mi už nevonia (pri scéne "rukojemnícka dráma v radnici" som to už nevydržal a začal som sa smiať ako blázon :D). Už je to zábavné a mne sa tak filmy nepáčia. Viem, že takto sa zvykli točiť akčné filmy v 80-tych rokoch, ale mne sa to veľmi nepáči (ale napríklad Die Hard bolo úplne super). Tento film by si zaslúžil 100% vážne prevedenie. A to som chvíľu rozmýšlal, ktorý filmový kyborg je väčší boss - RoboCop alebo Terminátor. Ale film ako tento mi dáva jednoduchú voľbu. PS: Najviac sa mi vo filme páčili paradoxne tie skryté odkazy, reklamy a výsmešná a kritická propaganda, ktorú zvykne Verhoeven dávať do svojich filmov (a samozrejme hudba). Ale tie srandičky mi do filmu ako celku nejdú dokopy. Áno viem, asi som divný. :D ()

savatage

Drsně pojatý příběh od Paula Verhoevena, který se s brutálně pojatými scénami nikdy nesr.l. Na tu dobu originální film, se skvěle zahraným výkonem Petera Wellera v roli RoboCopa. Film má šmrnc, brutalitu, originalitu, akci, napětí od začátku, až do konce. Doporučuji! ()

Pete

Znovu po mnoha letech jsem se utvrdil v tom, že mi tenhle film nesedí, a přísné hodnocení ani časem neměním. Je to opravdu pokleslé a laciné béčko, které od ještě horšího hodnocení zachraňují jen Verhoevenovy režisérské trademarky. Ač jsem Robocopa viděl poprvé v té správné době 80. let na VHS, osobně jsem nikdy nechápal jeho zařazení k žánrové klasice. Ale "Dicku, máš padáka." je vtipný. ()

JosefTomas

Nevím, kam bych snímek u mě zařadil. U mě to není srdcovka, jako u jiných, což bude způsobeno hlavně tím, že jsem jí viděl až dnes a ne v době, kdy by mě to ovlivnilo. I tak ale mohu prohlásit, že RoboCop je skvělá akční podívaná, která i po letech nezestárla (možná jen ten robot udělaný stopmotion bude pro někoho možná už k smíchu) a díky skvěle zvolené stopáži ani na chvíli nenudí. ()

Nathaniell

Tak jsem si dnes ráno shlédl dokument a odpoledne film. Jo, je to kult. Je to klasika od začátku do konce. Dodnes si pamatuji, jak mi film učaroval, když jsem jej viděl poprvé. To kouzlo nezmizelo ani po tolika letech. Výborně... :-) ... Nostalgie v kombinaci s tím, že je ten film opravdu pecka, považuji za ideální kombinaci. 5* ()

hrumsrt

Jedno z legendárních akčních béček, kde ale tvůrci tak perfektně s rozmyslem pracovali s rozpočtem a se všemi elementy vzniku filmu, že to na něm nejenže není ani vidět, ale především dokázal prorazit jako plnohodnotný celovečerní blockbuster, který si navíc i po více než 35 letech drží svůj kultovní status.. Jedná se o první film Paula Verhoevena, kde měl možnost pracovat s větším rozpočtem, což mu dovolilo jak zajímavější herecké obsazení, tak především využití triků, efektů a rekvizit.. V jednoduchém příběhu, kde jak název napovídá se mezi policejní důstojníky přidává jejich bývalý kolega Murphy, kterému se předchozí akcička trošku nepovedla, ale nyní nejen, že vstává z mrtvých, ale je z něj nadčlověk.. Díky jedné technologicko-vývojářské společnosti OCP se ho totiž rozhodli oživit, když jeho k smrti poškozenou tělesnou schránku spojili s novou robotickou technologií, která mu nejen zachrání život, ale dovolí mu hlídat dodržování zákona se zcela jedinečnými možnostmi... Ústředního hrdinu si střihnul do té doby spíše v televizních produkcích známý herec Peter Weller, kterému následně snímek zařídil nesmrtelnou popularitu, která se s ním nese až dodnes, ačkoli na ni už nikdy výrazněji nenavázal. Je možná škoda, že kostým neoblékl nikdo slavnější s osudovějším ohledem za kariérou, ale i když volba Verhoeven přemýšlel o Arnoldovi Schwarzeneggerovi, nebo dřívějšího dvorního hereckého kolegu z nizozemské produkce Rutgera Hauera, ale oba měli zásadní problém, že se by se nevešli do již nachystaného kostýmu.. I když představa, že by tohle Arnie dělala namísto legendárního Predátora, je nepřijatelná, a přece jen svých kultovních rolí už má na svém kontě sám dost... Weller nakonec obstál a dodal RoboCopovi pocit, že nejde o nadčlověka dokud z něj není kyborg, to by Arnold taky možná vzhledem k výrazně rozdílné muskulatuře vůbec nepřidal, a kromě toho nakonec ve vtipnějších scénách vyloženě exceloval.. Na RoboCopovi je super i třeba jeho "špinavější" vizuál a drsnější akce, jelikož se už tady Verhoeven explicity rozhodně neštítil. Jen osobně mě mrzí, že se nikdo nevěnoval více etické stránce a namísto toho dodal přímočařejší akčňák. Ovšem platí, že za pozornost to určitě stojí, už třeba jen proto, abychom mohli pískat na každý dnešní pokus o remake.. 75% ()

Kokos

Peter Weller ve svojí životní neroli. Verhovenova snaha provokovat mi nesedí, když to dělá tak okatě a samoúčelně. Jak to tak vypadá, nehodlá se tohoto stylu jen tak vzdát. ()

Max Q.

Až na tu scénu, kterou točil asi Karel Zeman (myslím, že je jasné, kterou myslím), jde o nadprůměrné sci-fi. Ať žije Murphy, tedy to, co z něho zbylo! ()

Klemi

Ve své době jsme to všichni žrali, nostalgie je tedy velká, ale objektivně musím tento film ohodnotit jako akční béčko. ()

ali-n

RoboCopa mám v hlave zaradeného ako krásnu spomienku na sci-fi akčňák osemdesiatych rokov. Až pri opakovanom zhliadnutí po rokoch som si uvedomil, ako (ne)nápadne sa tento Terminátorov mladší bratranec opiera do spoločnosti a kritizuje jej stav a neschopnosť nastoliť poriadok. A začína to u jednoduchých ľudí v rodinách, ktoré si za pár šupov môžu objednať spoločenskú hru Atomovka :-)))) Osobná kultovka - kto na sa základke nesnažil napodobniť RoboCopovu chôdzu, akoby nebol .... najprv hlava, potom trup. MOJE NAJ - Nečakané ukončenie poslednej scény, aspoň vidno, že i výpoveď môže byť na niečo dobrá :-D ()

Aywes

To je nám ale filmová lahůdka. Robocop je velmi zajímavá postava připomínající například soudce Dredda. Hudba je k tomuto snímku velice dobrá a originální. Dodává Robocopovi ten správňácký hrdinský nádech. Pak ještě zatočí párkrát flintou a je o zábavu a dětský vzor vystaráno. Nadprůměrná béčkovka, která se zařadila mezi klasiky právem. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra