Reklama

Reklama

Někdo to rád horké

  • USA Some Like It Hot (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (739)

Eddard 

všechny recenze uživatele

He. Jedno z vůbec nejbrilantnějších děl hollywoodské komedie a asi nejznámější z pomyslného náhrdelníku filmových perel, malého mistra Billyho. Marilyn jako Sugar je tady opravdu k nakounustí (i když je dnes ideál ženské krásy trochu jinde), alfou a omegou filmu je ale komický velevýkon Jacka Lemmona. Jsou to právě jeho gagy, hlášky a úšklebky, které mě i po xté rozesmívají a vyvažují daleko škrobenějšího Curtise (jehož slizký přízvuk jižanského aristokrata, který používá pro své milionářské alter ego na mě působí jako skřípání nehtů na tabuli). Ať žije Dafne a Billyho vypointovaný scénář, prošpekovaný hláškama. 90% ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Dva muzikanti Joe / Josephin (Tony Curtis hraje na saxofon) a Jerry / Daphne (Jack Lemmon hraje na basu) potřebují sehnat práci, protože dluží peníze, ale štestí jim nepřeje a stanou se nepohodlnými svědky při střelbě, které se účastní chicagský mafián Spats Colombo. V přestrojení za muzikantky Josephin a Daphne odjíždí s dívčí kapelou na Floridu, ve které hraje na ukulele a zpívá Marilyn Monroe jako Sugar Cane. Marilyn Monroe byla neodolatelná a Curtis a Lemmon v sukních bavili dobře. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„None of that, Sugar. No guy is worth it.“ Rozverná veselohra o braní falešných identit za účelem výměny tělesných tekutin a nasazování falešných prsou za účelem zachování života (už kvůli té ostudě v ženské márnici). Wilder dvě hodiny pálí ze svého komediálního Browningu, aniž by se mu jedinkrát zasekl, ovšem jestli se jedná o nejlepší zbraň ve své kategorii, o tom odborníci na bránici trhající kvéry vždycky povedou oprávněné spory.. Božská Marilyn sice postavě naivní husy typově odpovídala, ale mám za to, že nějaká střízlivější a ne jen kolem hrudníku talentovaná herečka by těm dvěma floridským královnám zahrála první ukulele mnohem líp. Doteď nechápu, že JFK uměl vyřešit Kubánskou raketovou krizi, ale když mu jeho doutník spolkla Norma Jean, najednou nevěděl, kde mu hlava stojí. Ale vždyť já vím..., nikdo není dokonalý.. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Komedie, která má i po tolika letech energii a hýří espritem. Nicméně, klasická převleková komedie až příliš staví na skvělém herectví hlavních dvou protagonistů, které vhodně doplnila Marilyn Monroe, a tahle trojice v pohodě zamázne jednoduchý scénář. Nad jednotlivými až groteskními eskapádami jsem se sice královsky nebavil, ale dobrou náladu tenhle film rozhodně nezkazí. Jak by asi děj vypadal, kdyby to nikdo neměl rád horké. Klady: ústřední herecké duo Jack Lemmon & Tony Curtis se energicky činí + obstojná dávka decentních gagů + šarm klasické komedie + šarm Marilyn Monroe + dobře napsané postavy. Zápory: film nepřijde s ničím výjimečným ohledně děje - naivně vystavěný scénář - horší technická stránka filmu - postupný úbytek gagů - nudné zakončení filmu - poznal bych okamžitě, že jsou to převlečení chlapy. Mé hodnocení: 60% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey ()

Galerie (51)

Zajímavosti (92)

  • Billy Wilder během natáčení onemocněl a po skončení natáčení pouze prohlásil, že už zase může jíst. (Pavlínka9)
  • Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)
  • Tony Curtis (Joe / Josephine) s Jackem Lemmonem (Jerry / Daphne) měli z nošení podpatků extrémně bolavé nohy. Jelikož Marilyn Monroe (Sugar Kane Kowalczyk) neustále pletla text, museli oba muži stát na podpatcích hodiny. (Duoscop)

Související novinky

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (více)

Reklama

Reklama