Terminator Salvation (2009)

Jako samostatný film s nonstop nahoněným adrenalinem fajn. Logika skřípe, ale bouchá to pěkně. Triky neurazí, terminátoři vypadají cool. V porovnání s jedničkou či dvojkou slabší. Co se týče konce a vytýkané druhé půle - předem jsem očekával průser. Možná i proto jsem se příjemně pobavil. Je to temné, akční a Worthington (chlápek, který mi naháněl hrůzu) je sympaťák. Na vyšší mety však Salvation nemá. Brání mu v tom scénáristé. Závěr filmu považuji za pouhou recyklaci myšlenek z dvojky. Přesto spokojené čtyři hvězdy. Navzdory všem šíleným scénám (za všechny - mimózní skok Connora do moře).

Svěrací kazajka (2005)

Tento způsob filmu... zdá se mi šťastný. Vynikající Brody, Keira výjimečně bez korzetu a pořádně depkoidní plácek na hraní. Dějově sice nového (už byla řeč o 12-ti opicích), ale co - LEPÍ TO. Konec mě překvapil. Svou jednoduchostí.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Nářez.... Mě dětsví by velice strádalo, kdybych si v osm ráno (v sobotu) nepustil čétéčko....

Kill Bill 2 (2004)

Nebe a dudy. To, co nefungovalo v "jedničce", funguje ve dvojce dokonale. Tarantinovy kecy, přepálené bitky, neskonale úžasná scéna v rakvi a pak... very cool závěr. Napsal bych víc, ale spěchám na fotbal. Ádios :)

Kill Bill (2003)

Když jsem TO viděl poprvé, říkal jsem si pouhé: "Cože Quentine?" Kill Bill je úlet. Je to (dost možná) věrohodná pocta žánru, je tu skvělej (černobíle střižený) začátek a dobrá maminkovská bitka, ale... ehm... to je asi tak vše. Rozporuplný dojem zachraňuje naštěstí druhá část. V té první končí sranda někdy v jedné třetině. Pak se to táhne, je to tupé (byť záměrně) a všeobecně nezábavné.

Formule! (2001)

Kdyby mi Harlin nenaservíroval Formuli v natolik tupém balení, asi bych si tento sport nikdy neoblíbil :)

Ve jménu Angela (2002)

Prazvláštní žánrový mix. Trocha té akce-neakce, trocha té romantiky-neromantiky a navrch: hardcore český dabing a televizní kamera. Přesto jsem se bavil. Ačkoliv se Stallone prakticky nezapotí a celé to vypadá tak nějak nedopečeně.

Soudce Dredd (1995)

Bylo mi tehdy deset a já se těšil na druhého Demolition Mana. Neměl jsem to dělat...

Můj nový revolver (1992)

Můj osobní "osmý div světa". Vážně komedie? Vážně jsem to dokoukal? ... Vážně to nezkoušejte.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Něco mezi 2* a 3*. Identita jedničky je v nenávratnu. Všechno je umělé, ploché a jako by snímané přes půlmetrové plexisklo. Nezachrání to ani odfláknuté triky (v čele s plastelínovým drakem), ani rozjuchaní sněžní muži a vysmátej Fraserův kukuč. Mumie každopádně vydělává, čtyřka je pravděpodobně za rohem.