Černý talár pro vraha (1981)

Řeč Annie Girardot před soudním tribunálem byla velmi působivá. Takový monolog jsem hodně dlouho neslyšela. Její advokátka se pustila na pěkně tenký led. Akorát jsem se divila, že nezabili i jí. Samozřejmě bych jí to v žádném případě nepřála. Když se to vezme kolem a kolem, tak tenhle příběh je stále aktuální. Úplně postačí se podívat na to, co se kolem nás dělo a děje. Dabing opět neměl nejmenší chybičku.

Stopaři (1956)

Postava, kterou hrál John Wayne byla pěkně komplikovaná. Hledala jsem si dlouho cestičku k jeho drsňákovi Ethanovi. Tenhle chlap působil strašně neprůstřelně. Ale mnohonásobně se to hledání vyplatilo. Tenhle film je opravdovou lahůdkou. Škoda jenm, že je tak zdlouhavý a to mu neprospívá.

Agatha Christie's Poirot - Vánoce Hercula Poirota (1994) (epizoda)

Upřímně řečeno. Toho dědka bych chtěla zabít taky, už jen pro to jeho hrozně chování. Pak by samozřejmě dalším důvodem byly peníze. Myslela jsem si, že to bude malinko jinak, nicméně, ten kostlivec ve skříni byl vlastně mnohem smysluplnější. Tipovala jsem tu Španělku. Když se to vezme kolem a kolem, tak všichni měli nějaký motiv.

Poslední leč Alfonse Karáska (1987) (TV film)

Když jsem slyšela, jak Libuše Geprtová zpívá o tom , že je Duhová víla a přitom nesla svému synovi polívku, tak jsem myslela, že se asi smíchy zblázním. Měla u toho takový správně utrápený výraz. Se smíchem jsem přestala až, když bylo po filmu. Jana Paulová měla docela odvážnou scénu. Ale neměla se za co stydět. Závěrečné Zvonky štěstí byly takovou třešínkou na dortu.

To byla svatba, strýčku! (1976) (TV film)

To byla svatba jako řemen. Kopecký s Janžurkou neměli chybu. Je to šílená kravina. To samozřejmě nelze popřít. Několikrát jsem se přistihla, že si prozpěvuju společně s herci.

Plaváček (1986) (TV film)

Já se od této pohádky nikdy nemůžu odtrhnout, takže když jí reprízují v tv, tak si rovnou rezervuju čas, aby mě nic nerušilo. Prostě si tu pohádku užívám. Považuju za skvělý nápad obsadit zpěváky. Některé kostýmy byly šílené, tedy pokud se to týká střihu. Barevnost mi nevadila. Písničky jsou opravdu hodně chytlavé. Po skončení mi vždycky strašně dlouho zní v hlavě.

Prožít si své peklo (1977)

Skutečně. Annie Girardot dokázala hrát i beze slov a to způsobem, který je téměř ohromující. Takhle se nehraje, takhle se totiž žije. Nenapadá mě nikdo, kdo by se s takovou rolí porval právě jako ona. Bylo moc příjemné sledovat Mistra při jeho práci, i když samozřejmě to není zrovna příjemný film. Takový konec jsem přesně chtěla. Jiný by se ani nehodil, protože by to pak všechno nemělo žádný smysl.

Černá listina (1984)

Herci můžou s filmem udělat strašně moc. V tomto případě to platí stoprocentně, když je hlavní postavou Annie Girardot. Takže jsem zapoměla na slabý scénář a sledovala pouze to, co její postava momentálně dělá. Ta banda to vlastně měla velmi dobře vymyšlené. Ale žádný zločin není dokonalý. Annie Girardot mi bude hodně chybět a to samozřejmě platí i o herečce, která jí propůjčila svůj jedinečný hlas, Věře Galatíkové.

Vesnice roku (2011) (studentský film)

Překvapila mě délka filmu a ještě mnohem více mě překvapilo, že jde o studentský film. Ani se mi nechělo uvěřit, že tohle mají na svědomí nějací studenti. Tenhle příběh by si určitě zasloužil délku "normálního" filmu. Jak už tu bylo řečeno, je tu spousta věcí, na kterých by se dalo klidně stavět a byly by to opravdu pevné základy. Kamera se mi hodně líbila a doprovodná hudba taky, i když místy působila jako z nějakého velkofilmu, ale hezky dotvářela děj příběhu. Dále už nic říkat nebudu, protože bych pořád dokola omílala jen samé superlativy.

Hotel Transylvánie (2012)

Mezi těmi animáky, které se na nás sypou ze všech možných i nemožných stran, je tenhle alespoň trochu originální a poměrně netradiční. Je to taková milá a zábavná jednohubka, po které nenásleduje žádný bolehlav. Fórky jsou celkem jednoduché. To mi ale vůbec nevadilo. Bavila jsem se parádně.