Malý Velký Bojovník (2010)

Dobrodružný příběh natočený ve starém dobrém stylu jako se točily filmy v 70. nebo 80. letech. Vůbec jsem nepostrádala nejrůznější spomalené záběry a supermanovské výkony, vlastně by se sem ani nehodily, protože by působily rušivě. Konec se nese ve vážnějším duchu. Nechybí sestřih nepovedených záběrů, které konec odlehčují. Ale i tak jde o slušný žážitek.

Filosofská historie (1937)

Alois Jirásek by měl z tohoto filmu radost, protože se povedlo převest na filmová plátna prakticky celý román. Vynecháno toho moc nebylo. Ovšem, kniha je mnohem více vlastenecká.

Borsalino a spol. (1974)

Film jsem si původně vybrala jako kulisu při přípravě oběda. Ten oběd už jsem nedovařila, protože jsem se nedokázala odtrhnout od obrazovky.

Dva lumpové a jeden malý navíc (2007) (TV film)

Svěží a příjemná italská komedie. Ten páreček zlodějů byl hodně povedený. Ti se hledali až se našli.

O vodě, lásce a štěstí (1981) (TV film)

Vše už bylo řečeno v názvu. Stanislav Zindulka by si klidně mohl podat ruku s Josefem Dvořákem. Oba dva jsou parádní vodníci.

Kouzelný meč - Cesta na Camelot (1998)

Originálně zpracovaná artušovská legenda. Když člověk pozapomene na všechny možné i nemožné verze legendy, tak se tenhle příběh dá snést. Nebo si ho můžu dát jako takové zpestření.

Scooby Doo a přízrak na letním táboře (2010)

Kreslený Scooby Doo opravdu nikdy nezklame. Dá se vidět víckrát i bez děti. Já jsem toho výborným důkazem, ale zřejmě to bude tím, že se občas cítím jako malé dítě.

Víla Zuběnka (2010)

Každý drsňák dříve či později skončí v rodinných filmech. Teď holt byla řada na exotickém herci Dwaynu Johnsonovi. Jedno se mu musí nechat, takové role mu jdou, ale nemusel by u nich setrvávat.

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Hilary Swank historické kostýmy sluší, vypadá v nich půvabně a dokonale. Škoda, že je tenhle film tolik nudný a příliš dlouhý.