Playtime (1967)

Organizovaný chaos - vizuálne však - samozrejme - úchvatné - Slabšie 4* - keď už si s tým dal Tati toľko námahy...

Jarní příběh (1990)

Nebezpečná kombinácia štyroch intelektuálov v uzavretom priestore.

Velká láska (1969)

Inteligentný humor, ktorý mieša absurditu s francúzskou eleganciou. Obsahuje najkrajšiu "posteľovú" scénu bez sexu a doslovné delenie majetku na polovicu (vrátane psa). Vizuálna stránka filmu je taktiež na vysokej úrovni. Má to štýl.

Briliantová ruka (1968)

Sovieti nevedeli točiť komédie.Väčšinou sú "obdarené" veľmi zlým strihom, akoby v nich čosi chýbalo. Briliantová ruka takisto nie je dobrá komédia - skorej funguje ako svedectvo doby. Oceňujem pestrosť snímky a herecký kolektív. Inak film pôsobí dosť chaoticky. Navyše záver je veľmi nedotiahnutý. Pôsobí na mňa akoby sa už všetci ponáhlali zapiť natáčanie fľašou vodky.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Totálna šialenosť a magorina. Niečo tak bizarné som už dlho nevidel. Nakoniec teda len 3* - zdravý rozum viacej nedovolil.

Je mi 20 let (1964)

Mnohovrstvový sovietsky film, ktorý zatiaľ hodnotím len troma hviezdičkami, keďže mi jeho monumentálna dĺžka pri sledovaní nedopriala, aby som dokázal udržať pozornosť celých 165 minút (i keď tu v popise sa hovorí o 189 minútach). Ide však jednodznačne o zaujímavý civilný film - sondu do života obyčajných ľudí. Pekné zábery súdobej Moskvy, oku ľahodiace jazdy kamery a malé úlohy pre začínajúcich režisérov Tarkovského a Končalovského (obaja sa objavia v poslednej polhodine filmu ako hostia na párty, kde Tarkovský, ako spomína Pacco, schytá facku). Rozhodne sa na tento film ešte niekedy pozriem, hneď ako na neho naberiem síl. Zatiaľ udeľujem 3*.

Revizoři (2003)

Pozoruhodná zmes žánrov odohrávajúca sa v atraktívnom prostredí budapeštianskeho metra. Zatiaľ čo sa v prvej polke zoznamujeme s postavami a prostredím metra, v tej druhej prenikáme do duše podivínskeho Bulcsúho. O zaujímavé postavy nie je núdza, či už v radoch revízorov alebo ľudu. Navyše sa v metre pohybuje psychopatický vrah, ktorý sáče svoje nič netušiace obete pod vlak. Zatiaľ, čo je druhá polka umeleckejšia a dramatickejšia, v tej prvej (dynamickejšej a zábavnejšej) sa divák zoznamuje s písanými i nepísanými pravidlami revízorov (a taktiež šialenou adrenalínovou hrou - beh pred uháňajúcim vlakom)a rôznorodými komickými či tragikomickými figúrkami. Popravde, trocha ma zmiatol kontrast medzi prvou a druhou polovicou, ale na to si bude treba zvyknúť - žánrov sa tu vystrieda niekoľko. Ak človek prekusne miernu nesúrodosť príbehu čaká ho skvelá vizuálna jazda. Len nebyť prekvapený veľmi neortodoxným záverom!

Sliz (1988)

Béčková 80s hovadina s vraždiacim slizom vhodná na piatkový večer. Má to spád, slušné efekty, len mi tam trocha chýbal humor, keďže film s podobnou tematikou sa dá len sotva brať vážne. Každopádne slušná oddychovka! PS - Neodporúčam pri tomto filme konzumovať želatínu v akejkoľvek forme.

Hrozny hněvu (1940)

Sklamanie. Film pôsobí príliš nesúrodo, akoby bol pospájaný z viacerých fragmentov. Knižky sa drží celkom presne, ale narozdiel od tvrdej reality, ktorú zobrazuje Steinbeck, vyzerá táto adaptácia ako hollywoodska light verzia pre tínedžerov. Väčšina postáv vo filme, ktoré hrali v knižke dôležitú úlohu, tu fungujú len ako štatisti. Nenadchol ma ani Henry Fonda, ktorý na mňa nepôsobil dojmom rebela a búrliváka. Kniha je kvalitatívne úplne niekde inde a tak jednoznačne odporúčam siahnuť skôr po nej.

Hlad (1983)

Zaujímavý a originálny umelecký horror. Poteší skupina Bauhaus a ich skladba Bela Lugosi´s Dead na začiatku a zaujme Willem Dafoe vo svojej 5 sekundovej úlohe - pozor, aby ste ho neprehliadli... Bowie je skvelý (len škoda, že po prvej polke mizne zo scény) , Deneuve a Sarandon taktiež. Naozaj skvelo obsadený filmík so štýlovou réžiou, všeobecne trocha nedocenený. Tony Scott pred TOP GUN - žiadna komercia.