Červený balónek (1956)

Nádherný prienik do parížskych ulíc 50. rokov s červeným balónikom. Čarovné prostredie spolu s idylickým príbehom sa snažia svojou nevinnosťou a krásou pôsobiť na diváka a je už na ňom, ako sa k filmu postaví. Či už je pre niekoho film infantilnou záležitosťou alebo nie, vizuálna stránka filmu je bezchybná. PS - Eiffelovku tu nevidieť.

Max, má láska (1986)

Manžel nedokáže uniesť (nie je divu), že jeho manželka ho podvádza so šimpanzom. Na komédiu príliš strohé, na drámu príliš absurdné. Ťažko tento film aj hodnotiť. On sa totižto celý čas tvári akoby bol myslený vážne (čo je súčasťou jeho komiky), no mne tu chýbal istý explicitnejší satirický tón, vďaka ktorému by film vyznel ďaleko výraznejšie.

Samotář Jim (2005)

Dosť nepresvedčivý film. Kam sa to hrabe na Trees Lounge... Postava Liv Tyler, ktorá rozťahuje nohy po pár pohárikoch tu má predstavovať akúsi samaritánku, s čím som mal asi najväčší problém. Neveril som, žeby sa niečo podobné mohlo stať a to je pri filme, ktorý sa tvári, že je zo života, dosť problém. Koniec je neuveriteľne gýčovitý a bol som ním sklamaný. Inak to nie je najhoršie - Affleck je dobrý, atmosféra je fajn - škoda slabšieho a nedotiahnutého scenára.

Sanatorium na věčnosti (1973)

Neuchopiteľný film. Nevychádza ani tak zo samotnej poviedky Sanatórium v zásvetí, ako z celého súboru poviedok, ktoré vyšli pod týmto názvom. Súbor tvoria poviedky lyrického rázu a tak je ťažké si k ním priradiť konkrétny obraz. Schulzov štýl sa mi nepáči, obsahuje primnoho opisov a je značne chaotický, ale titulnú poviedku považujem za jeho najlepší počin (a relatívne dobre čitateľný), preto som bol sklamaný, keď sa film pridržiaval tejto krátkej prózy len okrajovo. Výprava a réžia je skvelá, ale nestratiť sa v príbehu je skutočný problém.

Dáma v bílém (1988)

Prekvapivo dobrý film. Očakával som horor, ale o horor v tomto prípade ide možno iba okrajovo. Dostal som akýsi fantasy thriller vhodný aj pre mladších divákov s vydareným scenárom a zaujímavými postavami. Hrdinom filmu je asi 12 ročný chlapec a to zrejme vysvetľuje aj nižšie hodnotenie na csfd - nuž, nie každý starý pes sa ešte dokáže orientovať v detskom svete...

Clownhouse (1989)

Atmosferický 80s horror - žiadne gore efekty, bez veľkého množstva krvi, len traja psychopatickí klauni verzus tri americké deti tráviace večer vo veľkej vilke. Klauni vyzerajú celkom nepríjemne a za celý film nevydajú ani slovo - čo považujem za dobrý krok, vzhľadom na to, že takto pôsobia ešte desivejšie. Dobrý odpočinkový horor s niekoľkými podarenými ľakačkami.

Frankenstein (1931)

V roku 1931 to musela byť pecka. Dnešní diváci sú však ukrátení o prvok strachu a najviac ich zaujme pravdepodobne atmosféra a nádherná výprava. Karloff je v úlohe Frankensteinovho monštra úplne bezkonkurenčný - kam sa na neho hrabe Lugosi a De Niro ...

Ten musí jít z kola ven (1968)

Skvelá psychologická sonda zo školských lavíc, tentoraz z pohľadu učiteľa psychicky terorizovaného vlastnou triedou. Dusivá atmosféra snímku neustále graduje, čo umocňuje aj kamera a herecký výkona Pera Oscarssona. Možno po vzhliadnutí filmu prehodnotíte svoje vlastné správanie k určitému učiteľovi.

Sněhurka - Příběh hrůzy (1997)

Film síce nie je určený pre deti, ale pre dospelých takisto nie. Myslím si, že ide o tínedžerský film (najmä 15 ročným dievčatám by sa to mohlo páčiť), ktorý dospelým nemá veľmi čo ponúknuť. Atmosféra je celkom slušná, snehulienka je pekná (teda Monica Keena), ale celkovo príbeh neponúka nič nového. Desivá na tomto filme mi prišla len stará čarodejnica s jablkom v podaní Sigourney Weaver a to ani nie tak jej vizáž, ako predstava, žeby som sa raz vedľa niečoho podobného prebudil. Slušné na jedno pozretie, inak odporúčam skôr The Company of Wolves s podobnou tematikou, ale predsa len o štipku zábavnejšie a originálnejšie pojatie rozprávky bratov Grimmovcov.

Každý týždeň sedem dní (1964)

Najväčšie klady filmu - atmosféra starej Bratislavy, dobové piesne The Beatles (Please, please me, I Wanna Hold Your Hand, This Boy,...) a samozrejme Věra Křesadlová.