• Krátkometrážní

Absolvent (1967)

Koo-koo-ka-choo, Mrs. Robinson, Jesus loves you more than you will know. God bless you, please, Mrs. Robinson. Heaven holds a place for those who pray, hey, hey, hey..hej, hej, Anne bola si ako Mrs. Robinson úžasná! A Dustin, až príliš charizmatický pre moje oči. Tu nenachádzam žiadnu negatívnu myšlienku, pocit, nič, jednoducho paráda. Hudbu zo soundtracku milujem a sadla ako ritka na šerbeľ. Pre mňa 100%-ný zážitok, ktorý musím zopakovať, najlepšie ihneď!

Prečo máme radi sliepky (1986)

Máme radi sliepky..lebo dobre chutia?:D Chlapík postaví kurník, dá doňho vajíčka, vyrastú sliepky, chlapík ich oškube, spraví si krídla (Daidalos & Ikaros?), letí, spadne. Začne naňho padať perie(môže to byť aj sneh) a z peria sa vytvorí nová sliepka, tá znesie vajcia a z nich sa vyliahnú noví týpci s krídlami. Jeden chudák je bez krídel (v obleku), začne rozbíjať škrupiny (je nasratý?). Potom záber na chlapa (už nie je kreslený) ako obeduje celú slepičku, na stene mu visí obraz pláže (je to pláž kde muž postavil kurník). Pointa je niekde mimo (rada by som ju objavila). Videné na Bažant Kinematograf 2010.

Líbáš jako Bůh (2009)

Celkom podarená nenáročná romantická komédia, pre mňa so sympatickými hercami. Nečakala som horibilnú nakladačku skutočne vtipných scénok ani nič podobné. Párkrát som sa aj zasmiala, párkrát zdvihla obočie nad trápnymi obohratými vtipmi (,milujem tú rozmanitosť, každý deň ma naserie niekto iný,). Po filme mi ostal úsmev na perách a dobrá nálada. Škoda, že mi čeština pani Kamily Magálovej trhala uši po celý film, hodnotenie mohlo byť vyššie, ale na odpad!(dávate ho z recesie?!) to rozhodne nie je.

Pomoc (1984)

Kraťas ako má byť. Jednoducho podaný, zbytočne nenaťahovaný, má výstižnú pointu, ktorú som aj za tých málo minút pochopila (čo sa mi nie vždy podarí:). Na satire tohto druhu si vždy pochutím. Videné na Bažant Kinematograf 2010.

Čtvrtý druh (2009)

Dokumentárne časti miešajúce sa s ,normálnymi, mi dosť vadili, sledujem film, zboku naskočí dokument, obraz sa začne posúvať doľava, o5 na obrazovku nabehne film, neskôr sa predelí na 4 časti (3 filmové, 1 dokumentárna, potom sa to začne meniť). Nápad SOVA je nepremyslený, veď keď na mňa niečo cez noc za oknom čumí, tak si zastrem žalúzie nie?! :D Len škoda, že ja žiadne žalúzie nemám, tak som sa pre istotu uistila, či ma nešpehuje za oknom niečo, napríklad sova s čudnými očami :-) Nebránila by som sa dlhším pasážam Abigail + deti mimo domu v noci (nejdem spoilerovat). Miera vystrašenia takmer nulová(a to verím na stretnutia všetkých druhov).

Natvrdo (2008) (seriál)

Prvá polka sa dosť vlečie a je mierne absurdná. To, že Sophie, žena s dobrými mravmi zdedila firmu na výrobu porna mi prišlo milé a čakala som ako to bude znášať. Je však až príliš prudérna, hanbí sa povedať o firme aj svojim takmer dospelým deťom. Začne sa pýtať známych na erotické predstavy. Každá žena zákonite povedala, že by s pornohercom nechcela stráviť noc ani za nič. Nezmysel!! Veď neskôr si ich s obľubou objednávajú ku sebe domov. Celkom som nepochopila postavu divného syna. Zaradiť film do žánru komédia je odvážne, párkrát vidíme nahé prsia, toľko k erotike + hrá tu veľa hercov, ale sympatickí sú mi len traja.

Kamarádova holka (2008)

Nudáááá. Stokrát obohrané, človek už po 10 minútach vie, ako to skončí. Medzi Alexis a Tankom to iskrí asi ako medzi mnou a mojím susedom gayom. Vtipy sú nepodarené, alebo primitívne. Jason Biggs zase hrá chudáčika, to ma už tiež nebaví. Nezasmiala som sa ani raz, ale párkrát som sa pousmiala(oholené obočie). Aspoň mám nový song do sprchy..I really wanna be with you..I get hard after seeing you...how hard? hard like a rock.. when you make that pussy pop..pop that pussy heey..pop that pussy baby..:D

Válka nevěst (2009)

Obsahuje spoiler - but who cares?! Najlepšia kamarátka pri vás stojí celý život, potom sa rozhádate do krvi, bojujete proti sebe, ukradnete jej kapelu, ona vám dá spraviť modrý melír, pošlete jej čokoládky, aby sa vypásla a nenarvala do šiat a tak ďalej + myšlienka storočia: kým nie ste vydatá, nežijete!...potom sa vo svadobný deň zázračne uzmierite, zistíte, že sa nehodíte ku partnerovi, ktorého poznáte 10 rokov, zoberiete si brata najlepšej kamarátky a čo nechce náhoda? Obidve ste zamiesili na decko v rovnaký deň. Teraz sa zobudíme a uvedomíme. Keby som mala 5 rokov a toto by bola rozprávka, tak by som to zhltla aj s navijákom. Smola, mám skoro 20 a žijem v reálnom svete, kde zlyháva už prvá časť druhej vety.

Doodlebug (1997)

Jediné čo ma zaujalo, boli pohyby herca, ktoré mi pripomenuli Mareka Geišberga a druhotne aj duchaplná pointa, ktorú som pochopila až po prečítaní komentárov, škoda. Keby mal film iného režiséra, nie inak geniálneho Nolana, tak nie sú všetci uchvátení a nie je červený, ale modrý.

Sirotčinec (2007)

Skvelé. Jeden z malého množstva hororov, pri ktorých som sa zľakla, alebo aspoň trochu bála. Začína oparne, rozbieha sa hanblivo, s pribúdajúcimi minútami sa stupňuje napätie a vzrušenie, až dospeje do bodu vrcholu, kedy je človek v najvyššom vytŕžení(v izbe pre deti) a potom sekne. Záver ma ochromil, udivil, čakala som niečo fádnejšie. Navyše mi zabrnkal na citlivú strunku(matka obetujúca sa pre svoje dieťa). Úplne posledná scéna s otcom v dome je geniálna. Len tak ľahko z hlavy nevyprchá.