• Krátkometrážní

Justice: Křížem krážem vesmírem (2008)

Dokumentární road-movie o americkém turné A Cross the Universe. Touhe duo undergroundových Frantíků je zdá se docela slavné i za velkou louží, když málem zaplní Madison Square Garden (nakonec byl plánovaný NY koncert přeložen do menších prostor, prodalo se 5 600 lístků z plánovaných 17 000). Hudba určená k eliminaci přebytečných mozkových buněk v případě poslechu do sluchátek a k vytočení sousedů při normální reprodukci. Filmová Justice svou výstředností hodně připomněla Leningrad Cowboys a jejich fiktivní cestu za slávou. Na rozdíl od kovbojů jsou sami sebou, žádná vyumělkovaná alter ega. Ochutnávka hudby: http://www.youtube.com/watch?v=uqJu_3CPhC4

Skrytá identita (2006)

Remake prvního dílu hongkongských Infernal Affairs (Volavka I) bližší americkému publiku. Amíci rádi víc akce, mírného násilí, sprostých slov (zde omezených na univerzální fuck) a instantní lásky. Při hodnocení se nelze vyhnout srovnání. Originál místy postrádal spád, remake chybu napravil. Originál byl film pro diváky náročnější, Departed je místy až trapný. Milostný poměr si mohl scénárista odpustit, stejně tak WTF konec. Obě verze jsou hvězdně obsazeny. Eric Tsang roli mafiánského bosse ztvárnil lépe než Jack Nicholson. DiCaprio a Damon hrají tradičně přesvědčivě. Naprosto zbytečný film od slavného režiséra s hvězdným obsazením. Bez zhlédnutí předlohy 5, s 2 až 4. Objektivně 4 hvězdičky. Podobné: trilogie Infernal Affairs/Volavka

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Typický zástupce kategorie Guilty Pleasure. Neinteligentní, blbý humor, publikum chichotající se při vyslovení slova „coitus“ a přesto pravidelně každé úterní ráno žhavím dráty. Z původně geekovského seriálu mnoho nezbylo. Na vině je sledovanost. Od 3. série se vše točí pouze kolem vztahů hlavních postav. Zjednodušeně: ten chodí s tou, pak se rozejdou a bác ho, zase spolu kopulují. Jako podle šablony. Střet světa nerdů s tím naším ta tam. 5 hvězdiček hlavně za Jima Parsonse, jehož komediální um byl zřejmý už v štěku ve filmu Garden State. Podobné: Dva a půl chlapa (stejný tvůrce) PS: Ano, Jim Parsons je opravdu homosexuál (přímo to z něj vyzařuje jak ve vlastním životě, tak v roli asexuála Sheldona, každý si musí všimnout), otevřeně však o svém životě zatím nemluví.

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje (2009) odpad!

Po dokoukání se musí z každého milovníka koček stát nepřítel všeho živého. Nezaujme ani dětské publikum. Další znehodnocení mého oblíbeného kreslenéo chlupáče už prosím ne! A ano, také hodnotím podle traileru, kam byly mistrně vsunuta veškerá čtvrtina vtipného momentu filmu a vyzrazen děj. Nevratné znásilnění prapůvodních stripů. Podobné: Teletubbies

Bullittův případ (1968)

Naprostá nuda. Vyplatí je zkouknout jen 7minutovou honičku na konci. I ta je dost chabá. Nejlepší v historii kinematografie!? Prosím vás. Děj nijaký, bez invence. McQueen jej nezachrání. A není žádná pravda, že se McQueen nenechal zastoupit kaskadérem. Stačí se podívat na odraz ve zpětném zrcátku: když neřídí, kamera se nakloní. Ve všech záběrech, kde není vidět obličej, řídil kaskadér. Černý Dodge 68, celým jménem Charger R/T (Road/Track) s motorem 440 Magnum tak táhne celý film. I samotná poklice z něj si zaslouží 3 hvězdy. Lepší filmy: Francouzská spojka, Ronin

Top Gear (1978) (pořad)

Atraktivní (ukrutně cool) formou podané testy převážně supersportovních aut určené široké veřejnosti. Těšila mě častá zhodnocení automobilových legend a pohledy do historie. U takových aut ani technických parametrů netřeba. Po zhlédnutí Wheeler Dealers ubírám hodnocení a přestávám Top Gear UK sledovat. Pořad je dnes spíše než o zajímavých autech a hltání mil o perverzním triu moderátorů. Kde jsou ty časy prvních dílů, kdy Jeremy Clarkson v Bombaji absolvoval autoškolu... :) Blbější: gangsta x-zibit a jeho Pimp my Ride

Gone in 60 Seconds (1974)

Halicki nebyl nýmand. Bohužel jako majitel vrakoviště a příležitostný kaskadér filmařině nerozuměl. Už proto nelze hodnotit jako film (chcete-li, limitně se blížíme odpadu). O to ale nejde, ve filmu tvoří zápletku honička Mach 1 s policií. Podstupem času je ničeno víc a víc aut ze zlaté éry automobilismu, co víc si přát? Nejsou použity žádné speciální efekty. Kaskadérské kousky pohledem kamery moc nezaujmou, působí nepřirozeně až absurdně, taková Kobra 11. Kvílící pneumatiky a zvuk 5.7 L V8 bohatě stačí. Ve většině filmových honiček jsou auta předabována na ohavná vysokootáčková Ferrari, tady ne. Eleanor, jak se podle filmu Mustangu Mach 1 přezdívá, natáčení přežil, včetně 40 metrů dlouhého a 9 metrů vysokého skoku a nárazu do sloupu ze 160 km/h! Tím překonává i Dodge Charger z filmu Bullitt. Halicki se při obou nárazech zranil. Nakonec ho při natáčení pokračování zabila vodní věž, která se zřítila přímo na projíždějící auto. Podobné filmy: nejsou

Šestiraňák (2004)

Cestování vlakem Českých drah není příjemný zážitek. Cesta hrdiny z nemocnice od zesnulé ženy domů byla ještě děsivější. Historka s krávou může být reálná – akutní tympanie se takhle opravdu zvrátí, zvířeti se propíchne hladová jáma trokarem. Vynikající atmosféru dotvářel grázlův irský akcent.