Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Předlohu jsem nečetl (ano, stydím se) a tak nebudu srovnávat. Jackie Chan hraje jako vždy, a nutno podotknout, že se při jeho bitkách stále usmívám. Originálnější choreografie jsem ještě neviděl :) Množství cameo roliček je příjemným zpestřením, ať už je to šílená role Arnieho Guvernátora, Johna Cleeseho... a při sledování filmu se proto nebudete většinu času nudit.

Tuxedo (2002)

Jeden z těch lepších Chanových Hollywoodských filmů. Docela originální příběh, pár dobrých hlášek, pěkná Jennifer - ale málo soubojů a akce. Bez Jackieho by byl film v mezích odpadu a měl by zajištěnou příčku v žebříčku nejhorších filmů.

Jako kočky a psi (2001)

Pěkná pohádka, jen co je pravda. Nenudil jsem se ani chvíli. Tři hvězdy musím dát za perfektního čínského naháče. Podobného mám aji já... Jinak film je klasickej průměr s mluvícími zvířaty. Nejlepší ze všeho? Scény se soudruhem kocourem.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jak napsat komentář k filmu, který je okomentován většinou uživatelů csfd? Zase tak vyjímečný určitě nejsem, abych napsal něco úplně nového. Raději to ani zkoušet nebudu. Mohlo by se stát, že začnu psát úplně o něčem jiném než jsem původně zamýšlel a to bych vážně nerad. Také bych mohl napsat něco, co je v každé druhé větě u každého druhého komentátora. Pak bych mohl být nařčen z opisování a být podmíněčně vyloučen z elity píšící komentáře. To bych přátelé vvážně nerad. Tak zkusím teda napsat něco, abych se takového nařčení obávat nemusel. Ale jak to napsat... No jednou jsem ve škole dostal úkol napsat úvahu. Vybral jsem si film a napsal jsem o syndromu druhých dílů. Byl jsem nařčen z podvodu, opisování, opakovaného zapírání jasné pravdy, plagiátorství, úplatkářství, cizoložství... No zase tak hrozné to nebylo... Ale já se ptám. Co když napíšu něco originálního, něěco úplně jiného, něco, co se vymyká zaběhnutým standardům. Nemůže mě i přes to všechno kdokoli nařknout? Proto raději o filmu nenapíšu nic a dávám pouze hodnocení. To jest 5* ;)

Lovci pokladů (2004)

Nicolas Cage je zárukou úspěchu. Už jen jeho jméno filmu zaručí nebývalý úspěch, snad až na Obchodníka se Smrtí, který amíci prostě nemohli strávit. Dobře jim tak. Lovci Pokladů jsou takovým moderním Indianem Jonesem. Podařenějším než Lara Croftová se svým dlouhým copem a velkým......eh.....nadáním dostat chlapy do kolen. Já bych raději na kolenou viděl ji, ale to už je jiný příběh pro úplně jiný server. Diane Kruger je pěkná, to nepopírám ale měla by se naučit hrát. Aspoň základy by jí měl někdo vysvětlit. Klasická Venturesácká muzičenka, která mi nevadila, ale už je to všechno jaksik na jedno brdo. Film pobavil a to je jeho účel. Tak za 4*.

Gauneři (1992)

Vynikající netradiční gangsterka. Quentin a jeho debut. Uznávám, film se mu povedl. K filmu dostal zajímavou hereckou sestavu v čele s taťkou Harvey Keitelem, který v poslední době spíš shání nájemné, než aby hrál. Tim Roth, v pro mě roli neuvěřitelného hajzla. Od té doby, co jsem viděl Gaunery jej nemám rád. Michael Madsen a jeho nezapomenutelná scéna s uchem. Jestli se někdy bude točit film Max Payne... prosím do hlavní role jeho. Steve Buscemi výborný jako obvykle. Doporučuji ke shlédnutí každému.

Desperado (1995)

Tady je vše naprosto dokonalé. Režie, hudba, kamera. Antonio Banderas si po Desperadovi nezahrál v žádném pořádném filmu, Salma Hayek je překrásná, Cheech Martin správnej týpek, stejně jako Steve Buscemi. A ano, dojde i na Quentina Tarantina. Nechápu, proč jste z něj všichni tak připosraní. Množství skvělých hlášek.. "A pivo tu chutná jak chcanky.".."My do něj nachcali." .. Co dodat. Nic. Jeden z nejlepších filmů ve svém žánru.

Big Lebowski (1998)

Klasika. Množství nezapomenutelných hlášek, Jeff Bridges ve své životní roli, John Goodman taktéž. Peter Stormare opět předvádí nejvýraznější herecký výkon na scéně... Lepší krimikomedie se hledá těžko. Co k tomu ještě říct... Shut the fuck up, Donny.

28 dní (2000)

Chjo. Tak jsem shlédl další drama. To byla hrůza. Sandra Bullock se nenaučí hrát vážné role. Crash nepočítám, to je vyjímka potvrzující pravidlo. Viggo Mortensen nevýrazný až hanba a tím jediným, kdo něco hraje je Steve Buscemi. Jedna postava (a k tomu ještě vedlejší) film nezachrání. Ale udržet jej nad propastí - udrží. A i za Sandřin komický projev ty tři dám.

Příšerky s.r.o. (2001)

Pixar prostě umí. Na rozdíl od Disneyho dokáže zabavit jak děti, tak teenagery, tak dospělé. Krásná animace, originální příběh, pěkná hudba, nejrůznější gagy. Takto má vypadat každý animák a ne jen ty od Pixaru. To bych asi chtěl moc. A tak tedy za jedinečnost a originalitu spojenou s téměř dokonalou animací nemůžu jinak než za pět.