Generálova dcera (1999)

Filmy z vojenského prostředí prostě nadevše miluji. Ať už je to čistě válečný film (Black Hawk Down, We Were Soldiers), nebo válečná komedie (Švejk, Two Men Went to War), nebo válečně romantické snímky (Pearl Harbor, Correli), tak i filmy, které o vojně/válce/armádě prostě jsou (Tears of the Sun, Navy Seals, General's Daughter). Navíc tady John Travolta předvádí herecký výkon! Což u něj není zvykem. Madeleine Stowe je příjemná pro oči a James Woods s Jamesem Cromwellem jsou správní mazáci. Simon West je talent... No je toho víc, ale vás to stejně nezajímá, když vidím to hodnocení tady.

Muži v práci (1990)

Tak to je klasika. Charlie Sheen a Emilio Estevez jsou k popukání, o Keithu Davidovi nemluvě. U této komedie jsem vyrůstal, a stále si pamatuji mnoho scén. Prostě klasika.

Sopka (1997)

Katastrofické filmy. Všechny jsou na jedno brdo. Občas se stane zázrak a na hladinu vyplave nadprůměrné dílo (Rozpoutané Peklo, Twister) mezi které řadím i Spoku. Nemůžu si pomoct. Tommy Lee Jones hraje docela přesvědčivě, krásná Anne Hecheová je přirozená a i ostatní nehrají úplně špatně. Několik nelogičností se vždy najde (výbuch) a ani patriotismu nebudeme ušetřeni. Ale zábava, to je to, proč od filmu nedoejdete a nevypnete tv. A je tak málo zábavných katastrofických filmů, že musím dát nadprůměr.

Něco na té Mary je (1998)

Cameron Diazová je sexy. Až na scénu se spermatem samozřejmě. Ben Stiller se komediantem už narodil, zde problém také není. Prolbém je ve vysokém očekávání. Všichni film vychvalovali až do nebes, jaké pak bylo nenaplnění představ... Alespoň průměr si film zaslouží za suprovou scénu Stillerova breku, ta je fakt úžasná.

Armageddon (1998)

Říkejte si co chcete, ale Armageddon se mi moooooooooc líbil. Michael Bay prostě umí (na Skálu to ale zdaleka nemá) a dokazuje to i tady. Bruce Willis je charizmatický až běda, Liv Tyler je pěkná, Steve Buscemi hláškuje ostošest a Billy Bob Thornton je ten správnej týpek jako vždy. Hudba je jedna z nejlepších, co daný žánr nabízí. Tady mi nevadil dokonce ani dabing (ten originální, na Nově dabovat prostě neumí). Co si víc přát.

Final Fantasy: Esence života (2001)

A tohle má být co? Nehratelná počítačová gamesa? Mě je úplně jedno jestli díky supertechnologii, kterou byl film vytvořen, poznáte bez jediného slova či pípnutí, zda má hlavní postava zažívací potíže, nebo šlápla do něčeho smradlavého a nechutného. Kdybych byl sprostý, řeknu do hovna. Já chci hlavně příběh. Od japonců jsem čekal hlavně ten, ale oni né. Oni vsadili na maketingovou kampaň a to se jim nevyplatilo, cha chá. Jsem to ale škodolibý. No nic, po grafické stránce není co vytknout, po hudební také ne, ani na namluvení postav si nemůžu stěžovat. Tak ten průměr si film zaslouží.

Agent Cody Banks (2003)

Film pro děcka. Hilary Duff je sice pěkná, ale já mám vkus úplně jinde, Keith David výběrem filmu šlápnul úplně jinam než chtěl, že by placení nájmu?? Srovnávat se Spy Kids nebudu, neboť jsem je neviděl. Já prostě takový druh filmu nevyhledávám, Na Codyho jsem se podíval, neboť v tv nebylo nic jiného, což je mi líto. Takhle mě televize zbytečně připravila o hodinu a půl mého života.

Crash (2004)

O filmu jsem před shlédnutím vůbec nic nevěděl, snad až na žánr a zemi původu :) Lepší drama se jen těžko najde, Haggis může být na svůj debut náležitě hrdý, doufám, že neusne na vavřínech. Toho Oskara by si film zasloužil. Vynikající herecké obsazení, žádný herec nehraje méně než na 80%, z řady vyčnívá jen Don Cheadle a Matt Dillon, ti jsou neuvěřitelně přesvědčiví. Potěší i menší role Keitha Davida či Sandry Bullock, kteří za ostatními ani v nejmenším nezaostávají. Hudební složka je opravdu skvostná a soundtrack doporučuji úplně všem. Je třeba zmiňovat něco více? Myslím si že to nemá cenu. Je tu toliko komentářů, že se stěží dočtete k tomu mému ;)

Tango a Cash (1989)

Jedna z mých prvních Stalloneovek. Super akce, skvělí hlavní protagonisté, nadprůměrný scénář (na 80. léta) a v neposlední řadě vynikající hlášky. Pro mě osobně kult.

Hvězdná brána (1994)

Hvězdná Brána, Star Trek, Star Wars a mnoho dalších, to jsou díla pro mnoho lidí kultovní, ale mě bohužel nic neříkají. Přesto se pokusím jakés takés zhodnocení. Hvězdná Brána se mi líbí ze všech uvedených děl nejlepší. Nemluvím o seriálu. Má charizmatického hrdinu, originální prvky, skvělou hudbu. Ústřední motiv považuji za o mnoho vydařenější než u Star Wars či Star Treku. Viděl jsem to už mnohokrát, pokaždé když ji dávají v televizi, dívám se. Nevím proč, ale už jen kvůli tomu dám vyšší hodnocení, než se chystám dát ostatním zmíněným filmům.