Godzilla (1998)

Dávám téměř plné hodnocení pouze za efekty a zvuk. Jinak jde samozřejmě o sračku největšího kalibru. Velkou sračku. Hloupost zde nezná mezí. Nejhloupější film, jaký jsem kdy viděl. A to prosím mám poctivě odkoukanou celou čtvrthodinu z Rodinných Pout. I přes neuvěřitelnou hloupost jsem se bavil. Ano, lví podíl na tom má Jean Reno, který je kouzelný. Hvězdy tedy za efekty a zvuk, a sympatickou Mariu Pitillo.

Purpurové řeky (2000)

Film se snaží vypadat jako Se7en, což se mu nedaří. Je ale přesným protikladem některých filmů, které se Fincherův film snažili okopírovat také.. Purpurové Řeky jsou totiž chytrým filmem.

Návštěvníci (1993)

Vynikající Jean Reno, který je nejlepším filmovým rytířem všech dob.

Leon (1994)

Leon je báječný a intenzivní film. Jean Reno hraje svou roli "uklízeče" s neuvěřitelnou jemností. Nejdynamičtějším prvekm filmu je nepopiratelně Gary Oldman, jeho postava je divoce sadistický a křivý agent Dee, drogově závislý. Jeho posedlosti jej přivádějí k pokraji absolutního šílenství. Opravdu, toto je doposud nejtemnější Oldmanův výkon, hodný Oskara. Luc Besson natočil opět jeden ze svých brilantních kousků.

Láska a válka (1996)

Sandra Bullock ve své asi nejlepší roli. A film drží nad vodou právě ona a Chris O'Donnell. Tak pěkný film se jen tak nevidí.

Jurský park (1993)

Nejpůsobivější věc na celém filmu - dinosaurus, a živý, a hladový. Už první ukázka tohoto zvířectva vypadala tak skutečně. První scéna s brontosaurem byla tak ohromná. A celkově byly efekty na vysoké úrovni (na tu dobu samozřejmě). A zbytek? Uspokojivý. Prostě a jednoduše - klasický scénář, nadprůměrné herecké výkony... A verdikt? Profesionálně odvedená práce Stevena Spielberga. Musí vidět každý.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Když jsem se díval poprvé, byl jsem zklamán. Efekty byly tak realistické, že jsem zapoměl, jaké je to být ohromen. Tohle je film o efektech a ne o příběhu. Když jsem to viděl později na videu, zjistil jsem, že jde o docela zábavný film. A tak jsem zašel do půjčovny, půjčil si dvd, doma upražil v mikrovlnce popcorn a podíval se potřetí. To byla panečku zábava.

Zaříkávač koní (1998)

Robert Redford je jeden z nejpříjemnějších režisérů Hollywoodu -- je prakticky nemožné, aby natočil špatný film. Publiku nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit rychlosti vyprávění tohoto filmu. Ti, kteří to bez problémů zvládnou mají vyhráno. Dostane se jim nádherného romantického příběhu. Ostatní nechť dají ruce pryč.